Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LOGO SIEMENS - brak połączenia z komputerem

31 Lip 2013 15:16 3825 8
  • Poziom 11  
    Witajcie,
    otóż potrzebuję zaprogramować sterownik do maszyny. Sterownik SIEMENS LOGO
    Próbuję połączyć sterownik z komputerem przy pomocy programu LOGO!Soft Comfort, ale na swojej drodze napotkałem następujące trudności:
    1) najpierw program mi wyrzucił komunikat o tym że istnieje nowsza wersja programu i że można się połączyć tylko przez nowszą wersję. Ściągnąłem nowszą wersję.
    2) W nowszej wersji wyskoczył mi taki oto komunikat podczas próby połączenia się ze sterownikiem:
    "An unexpected error occured.
    Your data may be inconsistent and subsequent errors may occur.
    java.lang.UnsatisiedLinkError: C:\...tutaj jakaś lokalizacja\rxtxSerial.dll: Can't
    load AMD 64 -bit .dll on a IA 32-bit platform"
    Koledzy, czy wiecie może jak rozwiązać ten problem?
    Pozdrawiam
  • SterControlSterControl
  • Poziom 17  
    Witam,

Chodzi o to że oprogramowanie do LOGO pracuje w środowisku windowsa 32 bity.
    Problem pojawia się jeżeli używasz windowsa 64 bitowego.

Na jakim systemie masz lapka?

Pozdrawiam
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Windows 7 64 bity
  • Poziom 17  
    Jeżeli używasz oprogramowania:

LOGO! Soft Comfort V7

W tej wersji nie ma możliwości aby wgrywać i ściągać program do LOGO.

Pozdrawiam

Adam
  • Poziom 27  
    Wejdź na stronę Siemensa i pobierz aktualizację do 7.1.
  • Poziom 2  
    Mam pytanie troszkę z innej beczki, czy w LOGO istnieje możliwość odczytu wewnętrznych rejestrów sterownika albo wejść analogowych w celu wykorzystania ich do scady (Citect, IGSS)?
  • Poziom 27  
    witolldo87 napisał:
    Mam pytanie troszkę z innej beczki, czy w LOGO istnieje możliwość odczytu wewnętrznych rejestrów sterownika albo wejść analogowych w celu wykorzystania ich do scady (Citect, IGSS)?
    Nieoficjalnie tak, OBA7 via LAN a OBA6 przez kabel szeregowy (który można podpiąć do konwertera). Nieoficjalnie bo soft jest nieoficjalny. Częstltiwość odświeżania 1-2Hz.
  • Poziom 2  
    Mógłbyś podać więcej szczegółów?
  • Poziom 27  
    witolldo87 napisał:
    Mógłbyś podać więcej szczegółów?
    Nie robiłem tego osobiście, powoli przymierzam się do zintegrowania z własnym system wizualizacji. Jak poszukasz choćby na elektrodzie to jest conajmniej jeden wątek o tym.