Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje K357/2CLA - przestała działać chłodziarka, ale zamrażarka działa normaln

amarylis 31 Lip 2013 18:27 4692 3
  • #1 31 Lip 2013 18:27
    amarylis
    Poziom 2  

Problem dotyczy chłodziarko - zamrażarki wolnostojącej Gorenje K357/2CLA.
    Jest to urzadzenie 2-agregatowe. Uszkodzenie dotyczy tylko chłodziarki, bo zamrażarka działa cały czas bez zarzutu.

Któregoś pięknego dnia nagle wywaliło korki w całym mieszkaniu.
    Co było tego powodem dowiedziałam się dopiero kilka godzin później, po zajrzeniu do lodówki. Oświetlenie wewnętrzne działało normalnie, ale temperatura w jej wnętrzu zbliżała sie już do temperatury otoczenia.

Ze względu na wywołanie spięcia myślę, że uszkodzenie spowodowało jakieś urządzenie elektryczne (termostat ?), ale na wszelki wypadek po kilku dniach odsunęłam lodówkę i sprawdziłam agregaty : lewy (patrząc na tył urządzenia) jest mocno gorący, ale ten po prawej - prawdopodobnie obsługujący chłodziarkę - jest zimny. Chyba więc można uznać wstępnie, że agregat lodówki jest w porządku.

Czy jest możliwe, ze w skutek spięcia poleciał po prostu jakiś wewnętrzny bezpiecznik chłodziarki i prosta jego wymiana mogłaby doprowadzić do zmartwychwstania lodówki ?
    Czy to jednak nie wystarczy i trzeba poszukać przyczyny zwarcia instalacji elektrycznej (jak ?), a może jakąś część (termostat ?) wymienić ?

Proszę pomóżcie mi, bo ja przez całe wakacje nie zarabiam ani grosza, więc ew. wezwanie fachowca będzie ode mnie wymagalo finansowych przygotowań.
    Jak tu jednak żyć bez lodówki, gdy temperatura przedwczoraj osiągnęła w Warszawie już 36 st. C !! Ratunku !

0 3
  • #2 07 Sie 2013 16:33
    amarylis
    Poziom 2  

Hej, specjaliści od lodówek - odezwijcie się ...

Chłodziarka Gorenje przestała działać po spięciu, które wywaliło korki.

Jak należy - krok po kroku - przeprowadzić badanie, aby ustalić, gdzie nastąpiło spiecie skutkujące ostatecznie niedziałaniem chłodziarki (lampka się pali, zamrażarka też działa normalnie) ?

Zamieszczam rysunki poglądowe :
    - widok - przód
    Gorenje K357/2CLA - przestała działać chłodziarka, ale zamrażarka działa normaln

- widok - tył

- termostat + ośw. wewn. chłodziarki

2
  • #4 08 Sie 2013 14:28
    amarylis
    Poziom 2  

@ zibi1971
    Dziękuję Ci za szybką reakcję ;-))
    Wywaliło :
    1. wyłącznik instalacyjny obwodu gniazdek w kuchni (to chyba zwykły bezpiecznik, a nie różnicowy ???)
    2. główny wyłącznik automatyczny (wkrętkowy) całego mieszkania, znajdujący się na klatce schodowej przy liczniku energii.

0