Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup nowych głośników. Wzmacniacz Radmor Amplituner FM 5412 Stereo.

08 Mar 2005 19:41 1727 7
  • Poziom 10  
    Witam jestem tu nowy i ZERO pojecia o oglosnikach kolumnach wiec PROSZE o wyrozumialosc no to do rzeczy:
    Mam zmazniacz RADMOR Amplituner FM 5412 Stereo i do tego sprzecicha planuje zakupic glosniki znalazlem na allegro oferte tylko nie jestem pewien czy warto kupic te glosniki czy cena za ten sprzet jest dobra i ile moglbym najwiecej dac za te kolumny
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44015834
    jak nie te kolumny to mam na oku jeszcze jedne ale cena nich to 450zl sa to Altusy 140
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43980129

Prosze o pomoc i szybka odpowiedz zgory dzienkuje
  • Poziom 15  
    Z dwojga jak masz zamiar kupić kolumny - to zdecyduj sie na jamo - 450 za Altusy ( nic im nie ujmując) 450 zł to dużo. przecież to konstrukcja z lat 80-tych - a wtedy nie było jeszcze CD - no i to wychodzi im teraz - są dynamiczne, głośne, ale pasmo pzrenoszenia od 60 Hz 18000Hz, głośniki po regeneracji - też to przerabiałem - dzwięk był powyżej 100 Hz ( jednak po kilku latach magnesy tez traca swoje właściwości)
    Altusy są dobre, pod warunkiem jak się zmieni wysoko i niskotonowe głośniki. fabryczne typu są niestety słabiutkie. Z opisu wynika że Jamo maja lepsze parametry (moc) sciągnij jeszcze od sprzedajacego na allegro pasmo przenoszenia
  • Poziom 10  
    Wyslalem m@ila do goscia ktory je sprzedaje i czekam az odpowie ( jakie maja pasmo przenoszenia ) pochodzilem troche po necie i znalazlem cos otych kolumnach, strona Ruska :(
    http://www.component.ru/catalog/browse.php3?from=abc&id=46026&vendor_id=46&catalog_id=2
    Moze to pomoze, cena tych kolumn osiagla 350zl czy Warto je za ta cene kupic ?? mozliwe ze cena jeszcze wskoczy do gory :\

I jeszcze jedno czy w Altusach 140 jest tam fajny bass ?
  • Poziom 20  
    Na temat tego jak grają altusy jest dużo w necie i na Elektrodzie. Tylko trochę martwi mnie ta regeneracja... - trudno powiedzieć jak została wykonana.
  • Poziom 15  
    Grysik napisał:
    Na temat tego jak grają altusy jest dużo w necie i na Elektrodzie. Tylko trochę martwi mnie ta regeneracja... - trudno powiedzieć jak została wykonana.

regeneracja wykonana porządnie- regenerowałem u nich głośniki - jest OK. Z tym że rzadko ktos o tym pisze - magnesy po jakimś czasie traca swoje właściwości i w tym jest problem. basy w Altusach - głośne, dynamiczne, ale brakuje samuch "dołów", pasmo przenoszenie GDN jest 60-4500Hz- przktycznie dobrze słyszalne od ok. 200 Hz w górę. brak samych dołów. Mam Altusy 140, ale powymieniałem głośniki (wszystkie), plus wutłumienie, bassreflex, okablowanie i dopiero teraz dzwięk zaczyna mnie satysfakcjonować. Jak masz kupować i nie chcesz się bawić w przeróbki aby uzyskać dobry dźwięk, kup coś nowszego. chyba że lubisz typowy "estradowy" dźwięk z lat 80 - w tym Altusy są dobre ( muzyka - typowy Rock)
  • Poziom 10  
    Witam
    Tak sie sklada ze niemam zamiaru po zakupie nowych kolumn znow kolejne zlotowki wkladac na nowy sprzet, Brak Kasy. Jedne nowsze mnie interesuje sa to Jamo D165 i male pytanko niezauwarzylem w tych glosnikach gwizdka czy te kolumny beda tylko to bassu, przytlumione jakies (sorrki za glupie pytanka ale niezabardzo sie znam ) zdjecie znajduje sie powyzej w 1 poscie.
    Zgory dziekuje za szybko opdowiedz
    Pozdr. @ll
  • Poziom 15  
    CiapeKKK napisał:
    Witam
    Tak się sklada ze niemam zamiaru po zakupie nowych kolumn znow kolejne zlotowki wkladac na nowy sprzet, Brak Kasy. Jedne nowsze mnie interesuje sa to Jamo D165 i male pytanko niezauwarzylem w tych glosnikach gwizdka czy te kolumny beda tylko to bassu, przytlumione jakies (sorrki za glupie pytanka ale niezabardzo się znam ) zdjecie znajduje się powyzej w 1 poscie.
    Zgory dziekuje za szybko opdowiedz
    Pozdr. @ll

Przyjrzyj się -Od dołu - głośnik niskotonowy, powyżej po prawej stronie bassreflex, powyżej średniotonowy, a na górze ta śmieszna falista kratka to jest głosnik wysokotonowy - nie wiem jak to wyjaśnic fachowo - jest to swego rodzaju maskownica rozpraszajaca dźwięk we wszystkich kierunkach :) - z poza tym zawsze możesz zadać pytanie sprzedajacemu na Allegro - np. pasmo przenoszenia, odczucia dzwiękowe itd:)
  • Poziom 10  
    Pytako juz zadalem sprzedajacemu ( pasmo przenoszenia tak mi poradzil "placek" ) odp. byla ze nic wiecej nie umi juz podac, to co umial to dal w opisie ile mocy itd. A z dzwiek szkoda ze nie daja probek ( hehe ) byl opisany na stronce to mi powino wystarczyc >>"Gwarantuję zadowolenie z głośników ich moc pozwala na uzyskanie bardzo czystego i wyraźnego dźwięku, zarówno słuchając muzyki cicho jak i głośno. Dzięki Bass Reflex dźwięk basu jest bardzo "twardy" i "mocny" i nie przypomina uderzeń w pustą puszkę, co zapewnia dobre wrażenia przy słuchaniu muzyki, dźwięku średnie, są "czyste" bez żadnych szmerów, dźwięki wysokie nie szarpią ucha system zastosowany w głośnikach pozwala na wydobycie z nich wszystkiego co najlepsze."<< Chyba powalcze za tymi glosnikami a z altusow zrezygnuje ( mam nadzieje ze dobrze robie :) ) Zgoru dziekuje wszystkim za pomoc

Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:

Witam Ponownie
    Temat uwarzam za zamkniety ( hehe ) "Placek,Grysik dzieki za porady jako jedyni z forum pomogliscie :) Postanowilem ze zakupie Altusy Aukcja juz zakonczona jutro beda stac umnie w domu. A co do przerobek altusow jak dzwiek wyda mi sie marny to zagadam to pana Placka i sie dowiem jak polepszyc Altusy 140 :D

Zgory Dziekuje Za Pomoc