Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mediabox+Corab - Tłumienie sygnału na odcinku kabla od gniazdka do dekodera

31 Lip 2013 19:52 2454 7
  • Poziom 7  
    Witam szanownych forumowiczów.

Od niedawna jestem posiadaczem telewizji satelitarnej NC+ (Dekoder mediabox 500GB + Talerz Corab 90 cm + konwerter duo twin Corab). Odległość anteny od dekodera to około 15 m.
    Talerz został wyregulowany przez autoryzowany serwis NC+.

Mam mały problem z którym nie mogę sobie poradzić a mianowicie:

-na odcinku kabla od dekodera do gniazdka SAT występuje tłumienie tzn. jakość skacze od 75 % do 20 % tylko na kanałach na których mi najbardziej zależy: Discovery, Mini Mini, TVP1. Reszta super.

Zdemontowałem gniazdko i podpiąłem dekoder bezpośrednio z kablami wystającymi ze ściany i problem znikł, jakość utrzymuje się jak wryta na poziomi 75-74%.

Niestety kable ze ściany są dosyć krótkie wiec postanowiłem je przedłużyć o około 0,5 m po przez tzw. beczki + wtyki F, bez montażu gniazdek i po tym zabiegu znowu występuje tłumienie a jakość skacze od 75 % do 20% i nie da się oglądać wyżej wymienionych kanałów.

Jak wydłużyć kable o te 0,5 m bez utraty jakość?
    Gdzie leży przyczyna tłumienia sygnału?

Proszę o pomoc drodzy forumowicze.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    skrzyppo napisał:
    Zdemontowałem gniazdko i podpiąłem dekoder bezpośrednio z kablami wystającymi ze ściany i problem znikł, jakość utrzymuje się jak wryta na poziomi 75-74%.

skrzyppo napisał:
    Talerz został wyregulowany przez autoryzowany serwis NC+.

skrzyppo napisał:
    Talerz Corab 90 cm

No to coś im słabiutko poszło!.
    skrzyppo napisał:
    Niestety kable ze ściany są dosyć krótkie wiec postanowiłem je przedłużyć o około 0,5 m po przez tzw. beczki + wtyki F, bez montażu gniazdek i po tym zabiegu znowu występuje tłumienie a jakość skacze od 75 % do 20% i nie da się oglądać wyżej wymienionych kanałów.

skrzyppo napisał:
    Jak wydłużyć kable o te 0,5 m bez utraty jakość?

Zrób to jeszcze raz, tylko porządnie zarób końcówki kabli i precyzyjnie osadź F.
    skrzyppo napisał:
    Gdzie leży przyczyna tłumienia sygnału?

Niedokładnie to zrobiłeś,
    może to też zależeć od użytego kabla w tych krótkich odcinkach, bo powinien to być ten sam kabel co idzie w ścianach.
  • Poziom 7  
    Kocurek, kabel na tych krótkich odcinkach, faktycznie nie jest tym samym co idzie w ścianach. Był to kabel i wtyki F kupione w MM. Postaram się zorganizować taki sam jak w ścianach jutro i poinformuje o wynikach.

Zapomniałem dodać, że kupiłem dzisiaj 2 kable 1 metrowe z fabrycznie zamontowanymi wtykami F (tanie bo 9,99 zł za sztukę) niestety wynik niezadowalający.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    skrzyppo napisał:
    Kocurek, kabel na tych krótkich odcinkach, faktycznie nie jest tym samym co idzie w ścianach

Wiem, bo gdyby był nie było by tematu ;) .
    skrzyppo napisał:
    Był to kabel i wtyki F kupione w MM

Dzizus....., w "takich" marketach zresztą jak w ME, Avans, Neonet, sprzedawcy są tak zakręceni tylko na sprzedaż, że nie maja pojęcia na jakiej planecie żyją, a co dopiero się znać na tym czym handlują.
    skrzyppo napisał:
    Zapomniałem dodać, że kupiłem dzisiaj 2 kable 1 metrowe z fabrycznie zamontowanymi wtykami F (tanie bo 9,99 zł za sztukę) niestety wynik niezadowalający.

To przetnij je na pół i zobacz z czego to się składa, a właściwie byś zobaczył czego tam nie ma, na pewno tam jest mało "kabla w kablu".
    Kup porządne wtyczki i porządną beczkę/ki do złączenia tego, a najlepiej kup to w prawdziwym sklepie TV-SAT i niech sprzedawca Ci te kable "zarobi".
    Sam tak klientom robię, bo te gotowe kable to szmelc.
  • Poziom 7  
    Witam

Panowie zamykamy wątek!
    Problem rozwiązany tylko i wyłącznie dzięki koledze Kocurkowi. A nie jedna tęga głowa z niejednego autoryzowanego serwisu myślała nad moim zmartwieniem, bez rezultatu.

Zamieniłem krótkie kable na odcinku dekoder gniazdko na takie same kable które lecą pod tynkiem i po problemie.
    Wszystkie programy hulają jak ta lala.

Jeśli Kocurek jest z Wawki to zapraszam na bro…. w ramach podziękowań.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    skrzyppo napisał:

Zamieniłem krótkie kable na odcinku dekoder gniazdko na takie same kable które lecą pod tynkiem i po problemie.
    Wszystkie programy hulają jak ta lala.
    Zmieniłeś na taki sam symbol? Po prostu zmieniłeś kabel na dobry . Moim zdaniem kable łączone nie muszą być identyczne. Dokładany może być jakościowo taki sam lub lepszy.
  • Poziom 7  
    Ledy,zgadza się, zamieniłem kable takiego samego producenta o takim samym symbolu, z datą tej samej partii produkcyjnej. Pamiętam, że dostałem około 5 m kabla od Dewelopera po skończonych pracach związanych z rozprowadzeniem instalacji RTV TV.
  • Specjalista Sieci, Internet
    skrzyppo napisał:
    Jeśli Kocurek jest z Wawki to zapraszam na bro…. w ramach podziękowań.

Dobre piwko nie jest złe :) .
    Dziękuję za zaproszenie, niestety ja z WLKP...... :( .
    Cieszę się, że mogłem pomóc :) .
    skrzyppo napisał:
    A nie jedna tęga głowa z niejednego autoryzowanego serwisu myślała nad moim zmartwieniem, bez rezultatu.

Bo do NAS z Elektrody jeszcze im dużo brakuje :) .
    Pozdrawiam.