Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - Polaczenie TV z komputerem USB + HDMI (?) ~10m

kempesKGB 31 Lip 2013 20:11 1233 2
  • #1 31 Lip 2013 20:11
    kempesKGB
    Poziom 1  

Witam serdecznie,

Jestem tu nowy, wiec z gory przepraszam jesli zalozylem temat w zlym dziale itp. Probowalem uzyc wyszukiwarki, jednak nie znalazlem nic pomocnego.

Do rzeczy:

Chcialbym podlaczyc komputer stacjonarny znajdujacy sie w jednym pokoju z TV (np. takim: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55lm620s.bhtml) znajdujacym sie w oddalonym o ok 10m. pokoju, w taki sposob, aby mozna bylo z niego korzystac "zdalnie" przy pomocy bezprzewodowej myszy oraz klawiatury, przy uzyciu kabli prowadzacych z jednego pokoju do drugiego.
    Czy jest to w ogole mozliwe? W jaki sposob tego dokonac?
    Moja ograniczona wiedza pozwolila mi jedynie wymyslec opcje kabel HDMI dla obrazu i dzwieku oraz kabel USB dla myszy i klawiatury.
    Czy sprzet podlaczony tak dlugimi kablami bedzie dzialal prawidlowo? Czy wymaga to jakichs wzmacniaczy/lepszych wersji kabli? Czy moze lepiej uzyc jakichs nowszych rozwiazan (DisplayPort, D-SUB itp.? - nie orientuje sie w tym)? Gdzie i jakiego typu kable kupic? Czy wystarczy jeden kabel USB + jakis HUB, czy lepiej poprowadzic wiecej kabli?
    Dokupienie dodatkowego sprzetu typu karta graficzna itp. wchodzi w gre.

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 31 Lip 2013 20:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kable zwykłe USB na takim odcinku nie zdadzą egzaminu, musisz kupić kable USB aktywne z zasilaniem własnym.
    Z kablem HDMI na takiej odległości też nie powinno być problemu, pod warunkiem, ze to będzie kabel markowy, a nie najtańszy szajs z Alle..o!.

0
  • #3 31 Lip 2013 22:56
    anmedia
    Poziom 39  

A ja bym to rozwiazal w inny sposob. Kabel HDMI (przegladnij forum, duzo bylo o problemach z tak dlugimi kablami). Rozwiazaniem moze byc polaczenie - siec mieszana (ktora to bedzie miala wady i zalety jak kazda). Dlatego tez moje pytanie jest po co bedziesz laczyl komputer z TV? W zasadzie do czego? W sumie moze okazac sie ze zakup odtwarzacza bluray z USB bedzie najlepszym rozwiazaniem. Ale czekam na odpwiedz.

Co do myszki i klawiatury. Zainwestuj w mysz i klawiature radiowa (firmowa - przyzwota) Do 10-15m powinna zadzialac bez problemu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo