Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór radia 2 DIN do golfa IV Pionieer JVC SONY

Blazej85 31 Jul 2013 21:21 5907 10
    Blazej85
    Level 12  
    Witam, mam golfa IV i oryginalne radio 2DIN MCD Navigation
    Zawsze byłem tylko za fabrycznymi radiami, które pasują kolorystycznie i gabarytowo do samochodu, ale zmieniam zdanie. Ono nie gra i nie zagra nigdy tak jak radia nowej generacji. Chodzi mi o dźwięk FM jak i CD
    Chciał bym kupić radio 2 DIN i myślę o czymś takim
    SONY WX-GT90BT
    JVC KW-R600BTE
    PIONEER FH-X700BT
    Co byście polecili z tych sprzętów. Oczywiście będę musiał wymienić głośniki ale nie chce inwestycji potężnej i dyskoteki. Po prostu w miarę żeby coś zagrało, wygłuszę drzwi żeby jakiś Bass też się pojawił. Bo o skrzyni nie ma mowy, za stary na to jestem.
    Natomiast mam Wzmacniacz DSP NOKII do golfa IV ale coś nie chciał działać poprawnie na tym MCD może któreś radio by z nim zagrało żeby głośniki poszły przez wzmacniacz??

Proszę o jakieś rady i sugestie mówimy o radiu do 600-650zł
    A głośniki jak na razie przód i tam jest 160mm chyba i tweeter u góry. Chce to zrobić na zwrotnicy czyli jakiś system ale też żeby mi ....... nie urwało cenowo.

Pozdrawiam
    powalla
    Moderator of CarAudio
    W tej cenie patrz tylko na ergonomię , dopasowanie oświetlenia do kokpitu i tego typu sprawy , bo różnic brzmieniowych nie odczujesz. Co do drzwi , to masz wiele szczęścia , bo MKIV ma bardzo przyjazne drzwi (blacha stanowi komorę dla głośnika) i wystarczy przy wymianie głośników tylko zastosować dystans z MDF i już to w miarę zagra. Oczywiście wytłumienie matami połaci blachy polepszy sprawę ale coś czuję , że to ma być tylko "szybka wrzuta" . Przestrzegam też przed zakupem przypadkowych głośników, bo może się okazać że ori grają lepiej ;)
    Blazej85
    Level 12  
    powalla wrote:
    W tej cenie patrz tylko na ergonomię , dopasowanie oświetlenia do kokpitu i tego typu sprawy , bo różnic brzmieniowych nie odczujesz

Nowe radio na mosfecie nie zagra lepiej od mojego starego hebla MCD??
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Pytałeś o wybór z tych 3 modeli , a nie porównanie do MCD .
    Blazej85
    Level 12  
    powalla wrote:
    Pytałeś o wybór z tych 3 modeli , a nie porównanie do MCD .

Ok, źle przeczytałem różnic nie odczuję między tymi nowymi radiami. Natomiast co do MCD na pewno będzie:)
    Jakie głośniki byś polecił do tego, bo widzę że się orientujesz w fachu.
    Znalazłem wraz z dystansami MDF do golfa IV takie głośniki BLAUPUNKT CX 170
    oczywiście jest do nich zwrotnica i tweeter.
    No i ciekawi mnie jeszcze jak uniknąć "dzwonienia tapicerki. Wygłuszenie wygłuszeniem, ale przy tych głośnikach już mi coś w prawych drzwiach drga i nie jest to przyjemne.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Może raczej Morel Maximo lub tempo? , a co do "dzwonienia" , to poczytaj o "wytłumieniu" , "wygłuszeniu matami" itd.
    Blazej85
    Level 12  
    Dobrze, więc idąc Twoją wiedzą może zapytam tak..
    Z radia do drzwi ciągnąć nowe kable, beztlenowe coś innego czy zostawić fabrykę
    Widzę że jesteś z moich okolic, więc może podpowiesz gdzie mogę kupić materiały żeby wytłumić drzwi. Oczywiście jest Allegro ale tam jest tyle tego że sam nie wiem co kupić no i muszę czekać na przesyłkę.
    Jeśli masz jeszcze jakieś rady chętnie się dostosuje..
    z góry dziękuje za chęci:)
    Pozdrawiam:)
    powalla
    Moderator of CarAudio
    W Gliwicach na rogu ulic Zimnej wody i Konarskiego masz sklep Audiomaniak . Zadzwoń i popytaj , a na bank nie odjedziesz z pustymi rękami.
    Blazej85
    Level 12  
    Myślę, że Morel Maximo 165 system będzie odpowiedni 435zł wraz z dystansami MDF do MKIV to chyba dobra kasa.
    Do tego dam Sony o którym jest wyżej.
    Na drzwi "blachę" nakleję matę bitumiczną, a na tapicerkę drzwi "boczek" wkleję gąbkę "matę akustyczną" No i przydadzą się nowe kable beztlenowe.
    Blazej85
    Level 12  
    Witam ponownie, jednak nastąpiła zmiana dziś dotarł do mnie Audio System MX165plus
    Do tego dotarło radyjko JVC KD-SD80BT
    Będę się zabierał w weekend za montaż sprzętu, teraz zbieram wszystkie potrzebne części do montażu. Podpowiedzcie proszę jak najsolidniej zamontować dystanse MDF i głośniki.
    Czy przykręcić je do blachy na śrubach z podkładkami sprężynującymi i nakrętki samo-kontrujące bezpośrednio na blachę, czy dać pod dystans jakiś klej jeszcze i później głośnik do dystansu jakimiś wkrętami??
    Następnie na drzwi będę dawał maty wygłuszające i nakleje je na dystane jeszcze.
    Natomiast co z boczkiem.. czy na boczek nakleić jeszcze gąbkę tą cycatą??
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Ma być sztywno , więc skręć to mocno i tyle , a co do gąbki , to pamiętaj że musi być "zamkniętokomórkowa" , żeby nie chłonęła wilgoci.