Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perkins 154 4-cyl. - nie pali, zgasł i koniec

31 Lip 2013 21:36 8184 17
  • Poziom 7  
    Witam
    Problem polega na tym ze kombajn zapalił pokosił chwile i zgasł.
    sprawdzałem nie dochodzi paliwo do wtryskiwaczy ale nie wiem czy pompa po prostu się skończyła czy jest problem w czym innym np. w mechanizmowi od gaszenia odpinałem od niego linkę trochę nim ruszałem i chodzi normalnie ale może się coś w środku zablokowało bo nawet dawałem z banki prosto do pompy paliwo i nić nawet nie za kopcił
    Macie może jakiś schemat tej pompy ?? I wiecie może czy da się ją w łatwy sposób rozebrać i odblokować (jak to w ogóle tego wina )
  • Poziom 29  
    A jak z paliwem do pompy wtryskowej? Pompka zasilająca podaje paliwo?
    Może być uszkodzona głowiczka, ukręcony wałek pompy.
  • Poziom 7  
    pompka zasilająca chodzi na 100% bo nawet podłączałem paliwo z banki prosto do pompy
    wydaje mi się ze to jest wina albo mechanizmu od gaszenia ze się gdzieś w środku zablokował albo całej pompy wtryskowej
    tylko nie wiem czy da się w miarę łatwy sposób samemu dostać się do tego mechanizmu od gaszenia
  • Poziom 34  
    Filtry paliwa drożne , jak pompujesz ręczną pompką to paliwo dochodzi do pompy wtryskowej.Odkręć odpowietrznik na pompie wtryskowej i obserwuj czy leci paliwo.
  • Poziom 7  
    Paliwo do pompy wtryskowej dochodzi ale jest tylko na jednym odpowietrznikiu a co do filtrów paliwa to przy odstojniku wyczyszczony i jest czysty a filtr paliwa ten główny został wczoraj wymieniony i dalej nic ale podobno jest jeszcze jeden filterek paliwa gdziś w pompie wtryskowej chciał by wyczyścić ale za bardzo nie wiem gdzie on jest
    jak mozecie to bym poprosił jakieś foto gdzie ten filterek się znajduje
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Dmuchnij sprężone powietrze do zbiornika ,podejrzewam że gdzieś ciągnie ci powietrze do układu paliwowego. Zobaczysz gdzie wylatują bąble paliwa.
  • Poziom 7  
    Próbowałem nigdzie nie ucieka paliwo
    na pompie ten wyższy Odpowietrznik Wogole paliwa nie ma tylko raz parę Kropel popłynęło dlatego podejrzewam ten mechanizm od gaszenia tylko nie wiem jak się do niego dostać
  • Poziom 13  
    A to gaszenie masz na linkę czy elektronicznie?
  • Poziom 7  
    Na linke
    ale już nawet ją ściągałem i dalej nic
  • Poziom 13  
    I żadne kabelki do tej pompy nie dochodzą?
  • Poziom 30  
    Z tyłu pompy jest przykręcony dekielek za którym jest łopatkowa pompka zasilająca, odkręć go i zobacz czy jak kręci rozrusznik obraca się wałek.
  • Poziom 7  
    a która część to tył pompy ??
    jak możesz to wyślij foto

Dodano po 41 [minuty]:

o tą klapkę
    Perkins 154 4-cyl. - nie pali, zgasł i koniec ci chodzi
  • Poziom 1  
    Witam , ja miałem podobny przypadek z tym silnikiem . Miamowicie na wolnych obrotach chodził normalnie a w czasie koszenia jak pracował na pełnym gazie to gasł i okazywało się ze jest zapowietrzony jakby nie dostawał paliwa . Pompka po wymontowaniu okazała się dobra , wymieniłem filtry paliwa , wyczyściłem odstojnik i dalej to samo . Dopiero wyczyszczenie zbiornika dało pożądany efekt . Reasumując było tak że jak wyczyściłem odstojnik i pompowaliśmy ręcznie paliwo to widać było ja się napełnia powoli wiec myśleliśmy ze jest ok ale w zbiorniku ta rureczka co idzie do odstojnika była przytkana ijak silnik potrzebował więcej paliwa to nie nadażało leciec .
    Wracajac do kolegi przypadku to przedewszystkim trzeba odpowietrzyć filtry , pompe wtryskowa , oraz wtryskiwacze . Na zdjęciu oznaczone sa numerem 3 śruby do odpowietrzania pompy wtryskowej , należy je poluzować i pompowac pompka reczna az poleci z nich paliwo bez bąbelków powietrza. Nastepnie trzeba poluzować przewód przy pierwszym wtryskiwaczu (licząc od wentylatora ) dzwignie gazu dac na maxa i krecic rozrusznikiem az silnik zapali .Albo przynajmniej az poleje się paliwo tez już bez pęcherzyków powietrza .
  • Poziom 7  
    Witam ponownie
    zdjąłem zbiornik i jest czysto wszystkie rurki, przewody sprawdziłem wszystko czyste
    odpowietrzałem już chyba ze 100 razu i idzie samo paliwo
    więc chyba zostaje mi zdjęcie pompy
    macie może jakieś rady jak się do tego zabrać ??
    są jakieś znaki czy trzeba sobie samemu poznaczyć ??
  • Poziom 9  
    Witam przemo119 mam podobny problem z perkinsem 4.154 filtr wymieniony pompka zasilająca sprawna układ odpowietrzony brak paliwa w górnym odpowietrzniku pompy,brak paliwa na wtryskiwaczach.Jak rozwiązałeś swój problem
  • Poziom 7  
    Witam
    Ja zdjalem pompę i gościu który się tym zajmuje powiedział że na 99% urwala się glowica oddałem mu pompompę do zrobienia i okazało się ze pompą się tylko zatkala jednak paliwo w zbiorniku trochę stało i to zrobiło swoje
    On pompę rozebral wyczyścił i złożył ( oczywiście wszystkie uszczelniacze nowe) założyłem pompę raz odpowietrzylem i odrazu zapalił chodził trochę nie równo Ale pprzedstawiłem pompę trochę i wszystko chodzi bardzo dobrze
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie za szybką odpowiedz