Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 32 i rx-rk - podłączenie i sygnalizacja

matiplettenberg 31 Lip 2013 22:57 2874 9
  • #1 31 Lip 2013 22:57
    matiplettenberg
    Poziom 15  

Witam koledzy
    Buduję małą instalację alarmową w domku opartą o Integra 32.
    Domek posiada 3 strefy 1 - Parter, 2 - Poddasze, 3- Garaż
    Potrzebuję pomocy w podłączeniu RX-4k który wyeliminuje osobne piloty bramy wjazdowej jak i garażowej i zastąpi jednym.

Na dzień dzisiejszy zaprogramowałem poprzez Dload piloty oraz zworki ustawiłem jako Bistabilne. Po przyciśnięciu któregokolwiek przycisku pojawia się zwarcie pomiędzy C-NO.

Działka jest wyposażona w bramę wjazdową elektryczną, naciskając Przycisk .1 zwieram przekaźnik 1 (C1-NO1) i brama się otwiera, drugie przyciśnięcie zamyka.

Przycisk 2 (C2-NO2) podłączony do Z1 ma za zadanie rozłączyć i załączyć strefę 3 (Czujka Garaż). Z1 ustawione jest zał./wył. czuwanie (82)

Koledzy jak przypisać Z1 do strefy nr.3 . Czy muszę tworzyć strefę nr 3 ? mogę wskazać samo wejście czujki Garaż ?

Przyciskiem 3 zwieram przekaźnik 1 (C3-NO3) i otwieram - zamykam bramę garażową .

Wiem że Zał/Wył Czuwania nie powinno mieć miejsca poprzez radio ale chcę tylko rozbrajać garaż a następnie wchodzę do przedsionka i rozbrajam z manipulatora całą resztę systemu.

Kolejne pytanie to czy można podłączyć jakąś sygnalizację (np. świetlną) która informuje o tym że sygnał Przycisku nr 2 dotarł i strefa nr. 3 (Garaż ) jest rozbrojona.

W załączeniu przysyłam teraźniejsze podłączenie (TMP - Z8)
    Integra 32 i rx-rk - podłączenie i sygnalizacja

I jeszcze jedno pytanie, centrala alarmowa znajduję się tuż za bramą garażową W obudowie OPU-3P, chcąc poprawić odległość działania pilotów pomyślałem o do lutowaniu przewodu do Radia rx-4k i wyciągnięciu go na zewnątrz zanim budynek zostanie ocieplony. Czy to poprawi zasięg pilota ?

Pozdrawiam
    Adam

0 9
  • Pomocny post
    #2 31 Lip 2013 23:10
    pepe33
    Poziom 18  

matiplettenberg napisał:
    Przycisk 2 (C2-NO2) podłączony do Z1 ma za zadanie rozłączyć i załączyć strefę 3 (Czujka Garaż). Z1 ustawione jest zał./wył. czuwanie (82)

Koledzy jak przypisać Z1 do strefy nr.3 . Czy muszę tworzyć strefę nr 3 ? mogę wskazać samo wejście czujki Garaż ?

Tak jak najbardziej.
    matiplettenberg napisał:
    Kolejne pytanie to czy można podłączyć jakąś sygnalizację (np. świetlną) która informuje o tym że sygnał Przycisku nr 2 dotarł i strefa nr. 3 (Garaż ) jest rozbrojona.

Wyjscie ustaw 23 potwierdzenie zal/wyl i do tego jakiś sygnalizator optyczny czy akustyczny.
    matiplettenberg napisał:
    I jeszcze jedno pytanie, centrala alarmowa znajduję się tuż za bramą garażową W obudowie OPU-3P, chcąc poprawić odległość działania pilotów pomyślałem o do lutowaniu przewodu do Radia rx-4k i wyciągnięciu go na zewnątrz zanim budynek zostanie ocieplony. Czy to poprawi zasięg pilota ?

Generalnie nie robi się w ten sposób przedłużenie anteny zmienia częstotliwość ale życie inaczej czasami podłączam wolną żyłe do sygnalizatora i działa,nie jest to regułą.

0
  • #3 31 Lip 2013 23:26
    matiplettenberg
    Poziom 15  

Czyli takie połączenie (rx-4k - integra 32) które przedstawiłem jest prawidłowe i wystarczy do moich zastosowań? czy trzeba coś jeszcze połączyć jeszcze z sobą?

Jak przypisać tą strefę3 w Dload do Zał/Wył Z1?

Np. Wejścia -> Zakładka Grupy Zał/Wył zaznaczyłem w Grupie 1 Strefę 3 na pomarańczowo.
    Czy o to chodzi?

0
  • Pomocny post
    #4 31 Lip 2013 23:31
    pepe33
    Poziom 18  

Strefa 3 Garaż
    z1 Pilot zal/wył czuwanie (82 typ reakcji)
    z(x) czyjnik jakiś z tego garażu

0
  • #5 01 Sie 2013 16:46
    matiplettenberg
    Poziom 15  

Ok dziękuje za podpowiedzi. I pytanie z innej beczki, DG-1 CO mam zamiar zamontować w kotłowni na wysokości przewidzianej w instrukcji ok 1,50 m. czy montować w kotłowni niedaleko pieca ,czy lepiej w innym miejscu ? Piec tzw śmietnik na wszystko Węgiel Drzewo Papier. Przewód doprowadzony okolice pieca.

0
  • #6 01 Sie 2013 21:35
    pepe33
    Poziom 18  

Jak możesz to odsuń ze względu na kurz, tlenek węgla i tak równo po pomieszczeniu się rozchodzi.
    A czujnik jest przewidziany na 5 lat.

0
  • #7 02 Sie 2013 08:11
    matiplettenberg
    Poziom 15  

Rx-4k wyciągnę na zewnątrz w puszce hermetycznej , kabelek. antenkę przez otworek w pionie ,dociągnę 2 x utp od centrali i chyba to będzie lepsze rozwiązanie. Dzięki za podpowiedzi wszystkim

0
  • #8 02 Sie 2013 11:34
    j4rek
    Poziom 18  

Puszka z modułem na zewnątrz to trochę ryzykowne posunięcie, nie zapomnij o podłączeniu sabotażu. Jak ktoś przeskoczy płot i się dobierze do tej puszki to będzie mógł otworzyć bramę / garaż i rozbroić strefę garażu przy pomocy wykonania zworki na stykach.

0
  • #9 02 Sie 2013 17:49
    pepe33
    Poziom 18  

matiplettenberg napisał:
    Rx-4k wyciągnę na zewnątrz w puszce hermetycznej

To lepiej schowaj w sygnalizatorze.

0
  • #10 04 Sie 2013 12:46
    Rysiek2
    Poziom 33  

pepe33 napisał:
    Generalnie nie robi się w ten sposób przedłużenie anteny zmienia częstotliwość ale życie inaczej czasami podłączam wolną żyłe do sygnalizatora i działa,nie jest to regułą.

Przecież to kuglarstwo - skąd Ty czerpiesz taką wiedzę?
    W jaki sposób długość anteny zmienia częstotliwość?
    O wolnej żyle do sygnalizatora nie wspomnę :)

0
  Szukaj w 5mln produktów