Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC 740 - Sterowanie z atmegi

31 Lip 2013 23:09 1230 6
 • Poziom 8  
  Witajcie
  Chciałbym sterować otwieraniem i zamykaniem bramy z poziomu mikrokontrolera. Co prawda mógłbym wykorzystać do tego piloty dołączone do bramy, ale chciałbym się dowiedzieć czy korzystając ze złącz dostępnych na płytce mógłbym to zrobić. Z tego co wyczytałem z dokumentacji mógłbym do tego wykorzystać wejście OPEN A, poprawcie mnie jeśli się mylę. Jak się do tego zabrać, da się w ogóle?

  Pozdrawiam
  M.
 • Poziom 38  
  Przeczytać z zrozumieniem instrukcję.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Oczywiście możesz wykorzystać wejście OpenA i OpenB do sterowania napędem.Zwierając jedno z nich do masy napęd otworzy całą bramę,lub część (tzw. funkcja furtki).Sterowanie odbywa się na podstawie krótkiego impulsu,nie możesz na stałe zewrzeć tych wejść do masy bo zablokujesz pracę centrali.
 • Poziom 8  
  Dziękuję serdecznie o taką odpowiedź mi chodziło.
  Czyli spokojnie mogę podłączyć to pod tranzystor np bc547(taki będzie okej?), który będzie otwierany i zamykany z atmegi, tak?
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Dodam tylko, że dużo zależy od tego jaką ustawisz logikę pracy. Możesz ustawić tak, aby sygnałem OPEN A pracować w cyklu: 1-szy sygnał OTWÓRZ, 2-gi STOP 3-ZAMKNIJ, 4-ty STOP itd, lecz możesz też ustawić logikę by OPEN A otwierało bramę a OPEN B zamykało.
  Tak jak kolega napisał wszystko jest w przystepny sposób opisane w instrukcji. Dobrze ją znać.

  Przy programowaniu Atmegi musisz wziąść pod uwagę, że na wejścia ma być podany sygnał konkretnej długości. Proponuję 100 ms. Sterowanie minusem.
 • Poziom 8  
  kit_car napisał:
  Przy programowaniu Atmegi musisz wziąść pod uwagę, że na wejścia ma być podany sygnał konkretnej długości. Proponuję 100 ms. Sterowanie minusem.

  Wyprzedziłeś mnie z pytaniem, odnośnie długości impulsu. ;) Dzięki z odpowiedzi.
  Pozostało mi kwestia tranzystora(bc547?), i ogólnej budowy układu. Chciałbym zasilać atmege z dostępnego w płytce wyjscia 24V, przez stabilizator 7805, co prawda będzie pewnie się troche grzał, ale może spory radiator temu delikatnie zaradzi.
  Pozdrawiam
  m.
 • Poziom 20  
  Rozumiem,że kolega chce sterować napędem przez tranzystor (OC). Niestety obawiam się,że to nie zadziała.Instrukcje podają,że sterowanie typu OC jest niedozwolone,choć sam nigdy nie próbowałem.