Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiana mocy obrotowej na wibracje

31 Jul 2013 23:41 1551 9
  • Level 8  
    Witam.
    Mój problem polega na tym, że chciałbym uzyskać wibrujące dłuto/ igłę, a energię czerpać z obrotów np. wiertarki lub szlifierki. Jak to wygląda od strony technicznej? Czy są w sprzedaży jakieś przejściówki, jak tak, to proszę o podanie fachowej nazwy takiego sprzętu lub polecenie jakiegoś. Jeżeli nie ma takich przejściówek, to czy warto bawić się w konstruowanie czegoś takiego?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Chodzi Ci o korbowód? Jak chcesz, żeby się tylko trząsł to mimośród pomoże załatwić sprawę.
  • Level 8  
    Chodzi dokładnie o coś takiego jak ten skrobak tylko teraz pytanie czy muszę inwestować w cały taki skrobak czy jest szansa na dokupienie jakiegoś elementu do sprzętu z mocą obrotową?
  • Level 8  
    chodzi mi o zastosowanie tego do bardzo precyzyjnego rycia/rzeźbienia w skale, ale z tego co szukałem i się orientuję to są bardzo drogie sprzęty

Profesjonalnie używane są do tych celów mini młotki pneumatyczne
    http://www.lakierniczy.pl/index.php?z=1&m=545&id=102

ale z tym wiąże się przecież kupno sprzętu macierzystego.

Szukając dalej trafiłem na sprzęty stomatologiczne, ale to ten sam albo większy rząd cen
    http://www.fach-med.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=703&Itemid=52
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wiesz co, określ jaki rodzaj obróbki chcesz robić, bo młotek pneumatyczny (nawet mikro) a pióro grawerskie to dwa różne narzędzia, służące do różnych celów.
  • User removed account  
  • Level 8  
    Mowa tutaj o preparacji skamieniałości, potrzeba do tego bardzo dużej precyzji oraz stosunkowo dużej siły do niszczenia skały.