Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie lutowane działa tylko póki jest gorące.

01 Sie 2013 09:55 1353 8
  • Poziom 8  
    Właśnie próbuję naprawić słuchawki nauszne AKG K450, jedna ze słuchawek nie gra. rozlutowałem przewód odpowiedzialny za połączenie gniazda mini jacka z głośniczkiem i wydawało mi się, że wszystko działa - ale jak się okazało tylko przez chwilę.
    'Zepsuty' głośnik gra tylko kiedy przytknę na chwilę koniec lutownicy do któregoś z lutowanych węzłów, a po chwili przestaje. Tak jakby podgrzanie układu umożliwiało działanie. Nie ma znaczenia do którego punktu dotknę lutownicą...
    mam pomysł, żeby wymienić sam kabelek i zobaczyć co się będzie działo.

Czy da się z tego wyczytać co spieprzyłem ?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 8  
    przewody są lakierowane, zeskrobuję delikatnie tą powłokę przed lutowaniem aż błyszczy miedzią.
    na górze zdjęcia widać płytkę z jackiem, już 'udało' mi się rozwalić końcówkę jednego z zakończeń(kółko) w płytce drukowanej więc doskrobałem się do paska miedzi który do niego prowadził, stąd taki bałagan po prawej...
  • Poziom 8  
    kupiłem właśnie druciki, spróbuję podmienić ten przewód i zobaczę co się stanie... Nie mam nadal pomysłu czemu to działa po rozgrzaniu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny dla użytkowników
    dj-MatyAS napisał:
    Przewody są pokryte lakierem, który ma właściwości "samolutujące"

Nie zawsze tak jest. ostatnio naprawiałem słuchawki Sennheisera, którym odpadł przewód, bo przez źle usunięty lakier nie był dobrze przylutowany oryginalnie. Nie jest więc tak różowo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    oskrobię ten nowy przewód, przylutuję omijając płytkę i dam znać co z tego wyjdzie. Dziękuję Wam bardzo!