Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner SAT Digital M35 - Restart w połowie skanowania - lista kanałów

01 Sie 2013 11:32 5307 37
  • Poziom 33  
    Witam

Tuner SAT Digital M35. Gdzie szukać do niego pliku z listą kanałów Astra 19,2 i
    Hotbird do wgrania? Skanowanie zawiesza tuner.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Remeknapr napisał:
    Skanowanie zawiesza tuner.

Tuner zawiesza się na jakimś transponderze, musisz dojść jaki to i go usunąć z listy TP dla tego satelity
  • Poziom 43  
    Trzeba dodać brakujący transponder.
  • Poziom 33  
    LeDy napisał:
    No to na początek ile masz zapisane kanałów?

Problem występuje nawet po resecie listy kanałów.

Cytat:
    Nie możesz skanować po transponderze?

Mogę, ale jest problem. Menu Skanuj TP:

Astra 19.2E
    Indeks TP 5/102
    Częstotliwość TP 11038 MHZ

Kolejna pozycja:

Indeks TP 6/102
    Częstotliwość TP 11097 MHZ

Brakuje częstotliwości 11078 MHz. Potrzebny nowy soft? Wgranie gotowej, aktualnej listy kanałów powiedzie się?

Dodano po 1 [minuty]:

LeDy napisał:
    Trzeba dodać brakujący transponder.

W jaki sposób?

Dodano po 2 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    Tuner zawiesza się na jakimś transponderze, musisz dojść jaki to i go usunąć z listy TP dla tego satelity

Nawet jak go zlokalizuję, to jak go usunąć? To stareńki tuner i ma ubogie mozliwości edycji. Trzymam go, bo ma bardzo przyjazną obsługę, co teraz jest rzadkością.
  • Poziom 43  
    Remeknapr napisał:
    Trzymam go, bo ma bardzo przyjazną obsługę, co teraz jest rzadkością.
    Nie żartuj. Now tunery mają i "przyjazną" obsługę i normalne możliwości. Wywal tą staroć i kup coś nowego. Tkwienie w przeszłości nie zawsze jest dobre.
    P.S. To ten sam Comag co miałeś z nim problemy?
  • Poziom 33  
    Wygląda na to, że nie będzie innego wyjścia. Jak nie znajdę pliku z kanałami to nic nie zrobię. Chociaż ja nie mam wielkich wymagań. Tylko free, bez scrambled. A co do "przyjaznej" obsługi. Przerzuciłem kilkanaście tunerów, w tym jeszcze analogowe. Co do sensowności obsługi żaden nie umywał się do tego. Rekordy bezsensu biją dedykowane Cyfry+, czy Polsatu. 4 szt. wywaliłem do śmieci. Co byś doradził ewentualnie, bo na All jakoś nie widzę niczego godnego uwagi.

Cytat:
    To ten sam Comag co miałeś z nim problemy?

Tak. Ten sam. Wcześniej przeskanowałem pojedyńczo i wystarczyło. Teraz już nawet na ręcznym szukaniu resetuje się. Może to jakaś usterka sprzętowa? Elektrolity?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Możliwe, że elektrolity...

Przy zmianie ewentualnej sprzętu rozważ coś na Enigmie 2...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Remeknapr napisał:
    Nawet jak go zlokalizuję, to jak go usunąć?

Powinna być opcja "usuń TP", w opcjach transpondera, a jeśli tego nie będzie, to powinno być opcja "edytuj TP" i możesz na takim transponderze wpisać same zera, a tuner pominie tą częstotliwość.
  • Poziom 33  
    KIEROWCA_VW napisał:
    Przy zmianie ewentualnej sprzętu rozważ coś na Enigmie 2...

Np. GiGaBlue HD 800 UE? Co on takiego ma, że kosztuje 1300,- zł? Jak dla mnie to cena zaporowa.
  • Poziom 33  
    LeDy napisał:
    Menu masz po niemiecku?

Przecież język menu można zmienić :)

Cytat:
    Toż w instrukcji pisze, że można wszystko robić.
    Installation(symbol antena)>transponder suche>można przeszukać pojedynczy transponder, można zmienić ręcznie jego parametry it. Co ty chcesz jeszcze? Piszę na podstawie Comag SL35.

Właśnie. To nie ten sprzęt i menu wygląda inaczej. Mój to Digital M35 na procku ALi.

Cytat:
    Mogę polecić ci Ferguson Ariva 102E ( jest HD ma port USB, internet, możesz wgrywać z pendrive,a , oprogramowanie na bieżąco) ale i możesz kupić jakiegoś używanego Fergusona np. AF-3018SE.

Dzięki. A przy okazji trochę o czym innym. Mam przed sobą menu konfiguracyjne tunera Kathrein. DiSECqC setup:

22 kHz signal są trzy mozliwości- off, high/low, pos A/B.
    Tone burst - off, pos A/B, opt A/B, high/low.

Jak to powinno być ustawione dp konfiguracji:

2 konwertery single/zez, DiSECqC 4/4.
  • Poziom 43  
    Odbierasz z dwóch satelit- zez lub monoblock? To jest do tego.
  • Poziom 33  
    Przecież napisałem - 2 konwertery single/zez.
  • Poziom 43  
    Tone burst - off, pos A/B, opt A/B, high/low. Ponieważ oznaczenia są dziwne więc eksperymentalnie ustawić dla poszczególnego satelity tak aby odbierało. A - B lub high-low.
  • Poziom 33  
    LeDy napisał:
    Ponieważ oznaczenia są dziwne

Dziwne?
  • Poziom 43  
    Remeknapr napisał:
    LeDy napisał:
    Ponieważ oznaczenia są dziwne

Dziwne?
    Widze, że uczepiłeś się tego określenia i nic więcej nie piszesz. Dziwne dla mnie dlatego, że tone burst spotykałem się z A/B a nie z High, Low. W DiSEq,ach są porty więc wiadomo o co chodzi. Zasada jest taka jak pisałwem: mam SAT i wybieram - odbiera > nie odbiera. Jak ci coś pomoże : http://www.satkurier.pl/news/504/
  • Poziom 33  
    LeDy napisał:
    Widze, że uczepiłeś się tego określenia

Nie uczepiłem się. To miała być forma pytania.
    Cytat:

Z tego co tam napisali wynika, że faktycznie oznaczenia są dziwne. Jak zrozumiałem Tone burst jest wykorzystywany do sterowania dwuwejściowym switchem. Czyli pos A/B. High/low może miał sterować pasmami jakiegoś typu konwertera. Jednak to nieistotne w mojej sytuacji. W przypadku DiseqC 4/4 tone burst jest zbędny. Natomiast 22 kHz trzeba załączyć. Nareszcie działa. Czy coś możesz jeszcze powiedzieć na temat tego Digital M35? Jest szansa na nowszy soft?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Z tego co szukałem to nie ma do niego niczego .
  • Poziom 33  
    LeDy napisał:
    Z tego co szukałem to nie ma do niego niczego .

A ewentualnie do czegoś pokrewnego na procesorze Ali? Nie podam dokładnego oznaczenia w tej chwili, bo nie mam tunera przed sobą.
  • Poziom 33  
    Dzięki za link. Poszperam tam. Mam już ten tuner M35 na stole. Odebrałem z serwisu. który podjął się naprawy. Okazało się, że wiedzą na ten temat mniej ode mnie i jedynym skutkiem ich "naprawy", za która zażądali 30 zł jest wykasowanie wszystkich moich ustawień i wyszukanie kilku polskich kanałów. Muszę teraz w miarę możliwości odtworzyć to co miałem. Jednak trochę zgłupiałem. HotBird wchodzi cały, a z Astrą są problemy. Na ręcznym wyszukiwaniu znajduje kanał, a po wyjściu z szukania jest na liście, a na ekranie "Brak sygnału". Jakie mają być ustawienia w podanej konfiguracji:

2 konwertery single/zez, DiSECqC 4/4.

Konwerter Uniwersalny 9750/10600
    22 kHz ma być włączone, czy nie?
    0/12V mam włączone
    DiSEqC 1/4
    Pozycjoner żaden
    Toneburst wyłączony

Mam wątpliwość co do tego 22 kHz. Ma być włączony, czy nie?
  • Poziom 43  
    Remeknapr napisał:

Domyślnie ma być włączone, zresztą włączy się to samo jeśli wybierze się konwerter uniwersalny.
    Remeknapr napisał:
    0/12V mam włączone

Wyłączyć.
    Remeknapr napisał:
    DiSEqC 1/4

Tutaj wybierz port 1 dla HotBirda, i port 2 dla Astry, czasami odwrotnie.
    Remeknapr napisał:
    Toneburst wyłączony

To jest "prosta" wersja rozkazów DISEqC.
    Remeknapr napisał:
    Jednak trochę zgłupiałem. HotBird wchodzi cały, a z Astrą są problemy.

Właśnie na Astrze jest ten felerny transponder,
    możesz popróbować zsynchronizować transpondery z tą stroną, ale to żmudna robota, bo ręcznie musisz to zrobić:
    http://www.lyngsat.com/Astra-1KR-1L-1M-2C.html
  • Poziom 33  
    [quote="KOCUREK1970"]
    Remeknapr napisał:

Domyślnie ma być włączone, zresztą włączy się to samo jeśli wybierze się konwerter uniwersalny.
    Remeknapr napisał:
    0/12V mam włączone

Cytat:
    Wyłączyć.

Poważnie? Nie pomyliłeś się? Tylko się nie obraź za to pytanie. W takim razie do czego to miało słuzyć? Nie do zmiany polaryzacji?

Remeknapr napisał:
    DiSEqC 1/4

Tutaj wybierz port 1 dla HotBirda, i port 2 dla Astry, czasami odwrotnie.
    Remeknapr napisał:
    Toneburst wyłączony

To jest "prosta" wersja rozkazów DISEqC.
    Remeknapr napisał:
    Jednak trochę zgłupiałem. HotBird wchodzi cały, a z Astrą są problemy.

Cytat:
    Właśnie na Astrze jest ten felerny transponder,

Już go usunąłem i nie wiesza się podczas skanowania. Tyle, że nie ma wszystkich kanałów. Co ciekawe to na HotBirdzie wszystko jest co bym nie ustawił w konfiguracji. Poeksperymentuję z ustawieniami. Jeszcze raz dzięki za uwagi dotyczące transpondera (Tobie i Ledy). Wreszcie doszedłem jak to robić. Jeśli ktoś byłby zainteresowany podam szczegóły. Nie taki "głupi" ten tuner. A jakość obsługi ma świetną.
    Cytat:
    możesz popróbować zsynchronizować transpondery z tą stroną, ale to żmudna robota, bo ręcznie musisz to zrobić:
    http://www.lyngsat.com/Astra-1KR-1L-1M-2C.html

Dzięki za link. Właśnie tego szukałem. Inna sprawa,że to miesiąc roboty. Nie ma pliku do wgrania? Jest może taka lista FTA? Znajduję:
    Astra FTA
    ale nie wiem co z tym zrobić.
  • Poziom 43  
    Remeknapr napisał:
    0/12V mam włączone

Cytat:
    Wyłączyć.

Poważnie? Nie pomyliłeś się? Tylko się nie obraź za to pytanie. W takim razie do czego to miało słuzyć? Nie do zmiany polaryzacji?

To jest opcja dla zewnętrznego przełącznika, gdybyś nie mógł nigdzie dostać DISEqCa, Humaxy VACI 5300 też miały taką opcję (wiem, bo taki mam).
    Remeknapr napisał:
    Co ciekawe to na HotBirdzie wszystko jest co bym nie ustawił w konfiguracji.

Po prostu DISEqCa co masz jest to model, że na porcie 1 ma HotBerda, a na porcie 2 Astrę, jak nic nie ustawisz, to przejście sygnału zawsze jest na 1 porcie.
    Remeknapr napisał:
    Nie ma pliku do wgrania?

Możesz spróbować poszukać na niemieckich stronach, ale biorąc pod uwagę, że Niemcy mają Astrę, to nie liczyłbym na sukces, że na HotBirda coś znajdziesz, już pomijam fakt, że możesz nic nie znaleść do tego tunera.
    Może coś pasować od Comag....., ale głowy nie dam!.
  • Poziom 33  
    KOCUREK1970 napisał:
    Po prostu DISEqCa co masz jest to model, że na porcie 1 ma HotBerda, a na porcie 2 Astrę

To jest DiseqC Switch 4/1 S. 164-F. Od zawsze miałem na 1 Astrę, a na 4 Hotbirda. I wszystko było.
    Remeknapr napisał:
    Nie ma pliku do wgrania?

Cytat:
    Możesz spróbować poszukać na niemieckich stronach, ale biorąc pod uwagę, że Niemcy mają Astrę

O Astrę właśnie chodzi :)
  • Poziom 43  
    Remeknapr napisał:
    Astra FTA
    ale nie wiem co z tym zrobić.

Wklepać palcami w tuner.
    Remeknapr napisał:
    Remeknapr napisał:
    Nie ma pliku do wgrania?

Cytat:
    Możesz spróbować poszukać na niemieckich stronach, ale biorąc pod uwagę, że Niemcy mają Astrę

O Astrę właśnie chodzi :)

Tylko, mi chodzi o to, że skoro Niemcy maja Astrę, to możesz w ogóle w takim pliku nie mieć Hotbirda umieszczonego, wgrasz taki plik, to znowu będziesz musiał wklepywać palcami Hotbirda.
    Możesz jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne tego tunera, wykasować ten TP na którym się wieszał tuner....., ale Bóg raczy wiedzieć co on Ci namiesza znowu....
  • Poziom 33  
    KOCUREK1970 napisał:
    Tylko, mi chodzi o to, że skoro Niemcy maja Astrę, to możesz w ogóle w takim pliku nie mieć Hotbirda umieszczonego, wgrasz taki plik, to znowu będziesz musiał wklepywać palcami Hotbirda.

Hotbirda nie muszę wklepywać ręcznie. Skanuje bez zwisu. Jednak na moje oko 501 kanałów to za mało. Póki co wszystko co mnie interesuje jest, Myślę, że pora na zamknięcie tematu. Jeszcze tylko jedno. Sądzę, że w ciągu lat funkcjonowania tych satelitów sporo się zmieniło w ich konfiguracji. Przydał by się aktualny wykaz transponderów z parametrami, jak częstotliwość, polaryzacja, SR , FEC i co tam jeszcze potrzebne do aktualizacji tunera. Ustawienia fabryczne przywracałem. Skutkiem jest raster transponderów i kanałów z przed lat kilkunastu.
  • Poziom 43  
    Remeknapr napisał:
    Jeszcze tylko jedno. Sądzę, że w ciągu lat funkcjonowania tych satelitów sporo się zmieniło w ich konfiguracji. Przydał by się aktualny wykaz transponderów z parametrami, jak częstotliwość, polaryzacja, SR , FEC i co tam jeszcze potrzebne do aktualizacji tunera

Do wyboru, do koloru, najbardziej aktualne:
    http://www.lyngsat.com/europe.html
    Remeknapr napisał:
    Ustawienia fabryczne przywracałem. Skutkiem jest raster transponderów i kanałów z przed lat kilkunastu.

W sumie nic dziwnego, przecież te dane które w nim siedzą, to już z 5, a może i więcej lat będą miały.
  • Poziom 33  
    Wpisuję ręcznie transpondery z:
    Astra 19.2
    10803 H tp 55 na którym ma być SES, HD+ promo, Astra 3D promo u mnie nie działa. Sygnał 0. Kolejny 10818 też 0 sygnału. Zakładam, że lista jest aktualna to o co chodzi?

Kolejny transponder 11186 V 22000-5/6
    Fashion TV España
    TV TRWAM
    Radio Maryja

Brak sygnału. Lista jest nieaktualna. Te programy są gdzie indziej.