Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung galaxy s2 nie uruchamia się nie ładuje

uptheiron 01 Sie 2013 12:53 6408 9
  • #1 01 Sie 2013 12:53
    uptheiron
    Poziom 8  

Witam serdecznie, wczoraj mój telefon po wyciągnięciu z kieszeni pokazał czarny ekran i od tego czasu nie daje znaku życia. Jestem na wakacjach telefon używany sporo był jako tv dla dziecka jako nawigacja i tak dalej moze troche wiecej niz normalnie ale generalnie nic nadzwyczajnego. Niedawal oznak oslabienia ani spowolnienia. Tydzien temu zaktualizowal sie android, ale co naistoniejsze jesienia zaliczył kąpiel ale po wysuszeniu działał bez zarzutu, choć czasem lampka aparatu lekko świeciła bez powodu... Nie ładuje, nie udaje sie go uruchomić w recover mode i trafi do serwisu bo czytajac fora nic nie wymyśle, ale pytanie mam takie czy jest sens odawac go na gwarancje i czy taka martwica moze byc spowodowana softem. Zna ktos ewentualnie jakis serwis w Krakowie ktory by sie tym fachowo zajał?

0 9
  • #2 01 Sie 2013 13:15
    siudziu
    Poziom 27  

To raczej nie jest soft, telefon jesli był zalany to gwarancjie można sobie odpuścić czyli pozostaje serwis.

0
  • #3 01 Sie 2013 15:06
    uptheiron
    Poziom 8  

A po takim okresie od zalania, mogl telefon siasc tak z dnia na dzien? Choć zdaje sie że po zalaniu wszystko jest możliwe...

0
  • #4 01 Sie 2013 18:52
    Samsung_L4
    Poziom 23  

uptheiron napisał:
    po zalaniu wszystko jest możliwe...

Najlepiej zaraz po zalaniu zaniesc do komisu to wtedy jest szansa, ze telefon bedzie dzialal dlugo i bezproblemowo.

1
  • #5 02 Sie 2013 09:26
    uptheiron
    Poziom 8  

Musze poczekac do momentu oddania telefonu do serwisu, ale koniec wakacji mam marny, napisałem żeby przeczytać że to nie jest płyta główna ale zdaje sie że po moim opisie i tak trudno cokolwiek wyrokować. Choć ciekawy jestem czy samo oprogramowanie albo zasilanie też może dawać podobną "martwice"?

0
  • #6 02 Sie 2013 09:48
    blazej.1994
    Poziom 24  

To nie wina oprogramowania. Masz możliwość naładowania baterii w innym egzemplarzu?

0
  • #7 02 Sie 2013 10:53
    uptheiron
    Poziom 8  

Niestety nie ale mam wrażenie że bateria nie była rozładowana, wiec zdaje sie że temat nie ruszy dopóki nie wróci telefon z serwisu czyli poniedziałek.

0
  • #8 12 Sie 2013 22:30
    uptheiron
    Poziom 8  

Niestety pierwszy serwis do którego trafił, potwierdził najgorsze że jak to napisali w sms "telefon jest nie do naprawy" i sugerują odkupienie za około 200 zł ale... Drugi serwis do którego trafił zadzwonił z propozycją naprawy za około 130 zł, w ramach naprawy ma być wykonane czyszczenie styków i wymiana taśmy usb

1
  • #9 13 Sie 2013 06:34
    blazej.1994
    Poziom 24  

Za 300zł to spokojnie sprzedasz sam wyświetlacz. Sprawdź jeszcze tylko czy ładuje pod USB. Ja bym się z nimi dogadał żeby w razie gdy to nie pomoże, tak żebyś Ty nie poniósł żadnych kosztów.

0
  • #10 29 Sie 2013 07:48
    uptheiron
    Poziom 8  

Telefon do mnie wrócił, 130 zł za czyszczenie styków i wymianę taśmy USB. Z gwarancją serwisu. To dziwne że jeden serwis pisze do mnie że telefon nie do naprawy i oferuje możliwość kupna, gdy drugi w ciągu dwóch dokonuje naprawy za cenę 130 zł. Serwis w Krakowie Reperatorium na ul Studenckiej. Pozdrawiam, Dzięki za podpowiedzi. Temat zamykamy. Dzięki Bogu!!

0