Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S3 Mini - przywrocenie stockowego programu do SMS

01 Sie 2013 12:58 3828 11
  • Poziom 13  
    Witam

Przypadkowo odinstalowalem stockowy program do wysylania sms/mms. Prosilbym o rade jak i skad go zainstalowac ponownie.

Alternatywnie uzywam programow GoSMS i Chomp SMS, ale w obu przypadkach nie ma mozliwosci zapisania w katalogach zdjec otrzymanych w MMS.
    Zdjecie jest wyswietlane, ale gdy klikam przycikiem funkcyjnym, pojawia sie opcja "uzycia zdjecia jako...", i nie ma opcji zapisu w folderze.

Dlatego chcialbym wlasnie przywrocic oryginalny program do SMS/MMS.
  • Poziom 13  
    Czyli jak dokladnie to zrobic?
  • Poziom 13  
    Czy po tej procedurze wszystkie moje programy i ustawienia pojda w piach, i telefon bedzie w stanie jak od producenta ?
  • Poziom 20  
    Sprawdź tą apkę. Rozpakuj i zainstaluj jak normalną aplikację lub jak nie zadziała to wrzuć np. root explorerem do folderu system/app z odpowiednimi uprawnieniami.
  • Poziom 13  
    SecMmS juz probowalem ale nie chce sie zainstalowac.
    Czy mam rozumiec ze bez wzgledu czy chce wgrac od nowa system (czego mi sie nie chce :/ ), czy tylko doinstalowac aplikacje mms to musze miec roota ?
  • Poziom 20  
    Tak, musisz mieć roota, musisz zrobić to co napisałem w poprzednim poście. A w jaki sposób wcześniej odinstalowałeś tą aplikacje od sms?
  • Poziom 13  
    Zwyczajnie. System nie stawial oporu. Myslalem ze to nie ma wplywu na otrzymywanie mms.
  • Poziom 20  
    Jeśli nie masz zrootowanego telefonu to nie mogłeś wykasować tej aplikacji. Może po prostu ją wyłączyłeś? Wejdź w ustawienia, aplikacje, wszystkie aplikacje i zjedź na sam dół, tam powinna być aplikacja z napisem wyłączone. Kliknij na nią i tam powinien być przycisk włącz.

Edit. Sory nie doczytałem, nie do wgrania softu nie musisz mieć roota.
  • Poziom 31  
    Żeby wgrac system nie musisz Mieć roota, w przypadku modyfikacji aplikacji systemowych już tak.
  • Poziom 13  
    Sprawdzilem i faktycznie stockowy sms byl, ale nieaktywny. Dzieki za info.

Korzystajac zokazji, moze ktos doradzic czy jest mozliwosc zmiany sposobu odbierania rozmow, tak zeby nie przeciagac palcem po ekranie ale normalnie klikac, tak jak w klasycznej komorce ?