Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

amica digital 1000 - szaleństwo przy wirowaniu

peteros 08 Mar 2005 21:10 3917 12
    peteros
    Level 11  
    Przy wchodzeniu na wyższe obroty, bęben chce wyjść z obudowy. Moje oględziny wykluczają łożyska, poluzowane betonów, czy ciała obce między bębnem a zbiornikiem.
    Mam dwóch podejrzanych: amortyztory albo autowyważanie, ze wskazaniem na czynnik nr 1.
    Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jaka firma robi najrozsądniejsze amory do tego modelu? OEM-owe to jakaś popelina - nie wytrzymały nawet dwóch lat.
    User removed account
    Level 1  
    peteros
    Level 11  
    Niestety, stoi pewnie i równo na czterech nogach...
    User removed account
    Level 1  
    peteros
    Level 11  
    No to jutro zakup, a w sobotę wymianka i zobaczymy...
    rangi
    Level 17  
    Wymien fartuch na mowy, bardziej miekka guma i nie przenosi wibracji bebna na obudowe(pomaga na pewno), poza tym byc moze sprezyna stabilizujaca (u gory) moze byc rozciagnieta. Powodzenia
    User removed account
    Level 1  
    rangi
    Level 17  
    Byc moze nie znam daty produkcji wiec nie jestem pewien :cunning:

Dodano po 5 [minuty]:

I jeszcze jedno jezeli po wymianie amortyzatorow dalej bedziesz mial te same objawy to mozesz odciąć ( nie wiecej jak 2 cm ) koncowki pretow ktore wchodza do amortyzatorow. Ja tego nigdy nie robilem ale wiem, ze na pewno działa. :ok:
    User removed account
    Level 1  
    jojo2000
    Level 14  
    Jeśli chodzi o amortyzatory to bardzo łatwo je sprawdzić. Odkręcasz górna pokrywę i naciskasz na bęben. Jeśli masz zrąbany amortyzator to któryś odbije ci woniej od pozostałych, albo w ogóle nie odbije. Jeśli bęben wróci do stany wyjściowego od razu to znaczy, że amory są dobre. Ja osobiście spotkałem się 2 razy z przypadkiem, że padła elektronika. Pozwalała wirować bez dobrego wyważenia. Pralka chodziła po całej łazience. A była to PC, czyli nowa pralka. Po wymianie elektroniki wszystko wróciło do normy.
    User removed account
    Level 1  
    peteros
    Level 11  
    Kończąc temat: przyczyną była obluzowana przeciwwaga. Amory udało mi się oddać.