Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić dobry odkurzacz na sierść zwierząt ?

antii 01 Aug 2013 14:28 13179 9
    antii
    Level 2  
    Witam,
    Poszukuje dobrego odkurzcza na sierść kota.
    Kwota do 500pln bez wariacji :)
    Zastanawiam się nad wodnym bądź z filtrem HEPA.
    kazik70
    Level 28  
    Kup taki z turbo szczotką tylko ona dobrze zbiera sierść.
    Trabi
    Level 36  
    Szukaj z tzw. turbo-szczotką ew. dokup taką do posiadanego odkurzacza.

Dodano po 26 [sekundy]:

Hehe, pisaliśmy o tym samym w tym samym czasie :D
    antii
    Level 2  
    Dziekuje za pomocne komentarze zycze milego dnia :)
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Turbo szczotka wymaga czyszczenia, długiego czyszczenia, wyciągania kłaków. Ja używam szczotki z jakimś włosiem, po zakończonym odkurzaniu tylko przeciągam dłonią kilka razy po szczotce i kłaki lecą do rury.
    Jaki kupić dobry odkurzacz na sierść zwierząt ?
    ptiroat
    Level 11  
    Zelmer Jupiter 4000 z elektroszczotką i szczotką do parkietów. Przetestowany na Maine Coonie (a włosy tego gatunku do wyzwanie dla odkurzacza). To jeszcze ten "prawdziwy" Zelmer - dobrze zrobiony i mało awaryjny. Ten sam odkurzacz przetestowany też na alergikach (wiec filtr i worki działają dobrze).
    zetasia
    Level 9  
    Przetestowałam dwa odkurzacze z turboszczotkami przy 2 psach (krótka i długa sierść). Zelmer Syrius (moc 1600) i Electrolux Ultrasilancer (moc 1800). Byłam zachwycona turboszczotką Zelmera, ale Electrolux przeszedł wszelkie moje oczekiwania. Odkurzenie dywanu turboszczotką Electroluxa zajmuje mi połowę mniej czasu niż turboszczotką Zelmera i nie muszę w to wkładać żadnego wysiłku (może to kwestia mocy odkurzacza) w przeciwieństwie do zwykłych ssawek zarówno jednej jak i drugiej firmy. Odkurzanie tymi ostatnimi to prawdziwa mordęga.
    Trabi
    Level 36  
    A czy ten Elektrolux to z workami czy bezworkowiec? Bo zastanawiam się nad jakimś bez worka, ale coś nie mogę się przekonać do jego braku. Nie kurzy się z takiego urządzenia?
    zetasia
    Level 9  
    Zarówno jeden jak i drugi to odkurzacze tradycyjne workowe, kurzyć się nie kurzy, wystarczy odpowiednio często zmieniać / prać worki i filtry, wtedy zapach sierści i kurzu nie pojawia się w trakcie odkurzania. Myślę, jednak, że kluczową sprawą przy zgarnianiu sierści jest konstrukcja turboszczotki i siła ciągu. Trzeba też pamiętać, aby po każdym sprzątaniu wyczyścić szczotkę z długich włosów (jeżeli oczywiście mamy w domu długowłosych), ponieważ wkręcają się i mogą spowolnić pracę szczotki.
    Turboszczotkę do Electroluxa dokupowałam osobno (z ciężkim sercem, bo cena jak dla mnie była nie do przyjęcia), ale warto było :D Oczywiście lepiej kupić odkurzacz w komplecie z turbo, żeby uniknąć takich dodatkowych wydatków.