Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka GORENJE NRKI 55288 - Lodówka nie chłodzi

Dziewiontka 01 Sie 2013 15:18 7260 3
  • #1 01 Sie 2013 15:18
    Dziewiontka
    Poziom 2  

Witam.
    Zaczęło się 3 dni temu - podczas rekordowo gorącego dnia. Lodówka wciąż uruchamiała alarm informujący o zbyt wysokiej temperaturze - wcześniej włączał się sporadycznie np. po napakowaniu lodówki zakupami. Panel sterujący sygnalizuje, że w lodówce jest ponad 9 stopni - w ogóle nie chłodzi, zamrażarka chłodzi, ale nie jest to temperatura pozwalająca na mrożenie żywności - ewentualnie można schłodzić browarka ;) . Słyszę, że agregat pracuje, ale efektów nie widać :/ . Lodówka nie była przenoszona - stoi na miejscu od ponad trzech lat i do tej pory działała bezawaryjnie. Czy ktoś z Państwa ma pomysł co powinienem zrobić?

3 3
  • #2 02 Sie 2013 13:34
    Dziewiontka
    Poziom 2  

Opisałem problem w mailu do serwisu Gorenje - oto bardzo wyczerpująca odpowiedź:

Witam
    Musi się Pan skontaktować z najbliższym serwisem Gorenje

Link

Z poważaniem

GORENJE Polska Sp. z o.o.

ul. Poznanska 159
    PL 05-850 Ozarow Maz.,

2
  • #3 15 Sie 2013 08:58
    gobas
    Poziom 2  

Mam lodówkę tego samego typu i też tydzień temu też zaczęła włączać alarm zbyt wysokiej temperatury.
    Potem, prawdopodobnie po tym jak była przerwa w dostawie prądu zaczęła chłodzić jak szalona (śmietanę zamieniała w kostkę), a teraz odwrotnie - ledwo chłodzi (+15). Przez jakiś czas zamrażalnik mroził dobrze ale i on się poddał.
    No więc zgłosiłem się do autoryzowanego serwisu, przyjechał serwisat i zdiagnozował "ubytek czynnika chłodzącego", ale najlepsze jest to że serwis może podjąć się uzupełnienia chłodziwa i wymiany jakiegoś elementu za ok. 600 zł, ale nie dają gwarancji na usługę. Czyli że po miesiącu sytuacja może się znowu powtórzyć? Czy to możliwe że lodówka kupiona 2,5 roku nadaje się już tylko na złom?
    Gobas

2
  • #4 10 Sie 2018 14:49
    panmino
    Poziom 10  

u mnie to samo, ponad 2000zł w p...zdu. 2 lata i 4 miesiące, a teraz serwisant mówi, że jest nieszczelność w układzie i naprawa jest nieopłacalna. Szlag niech ich trafi..!

0