Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Sony Bravia KDL-32V2000 a Kino domowe Samsung HT-E5550

truthfulkaz 01 Sie 2013 16:55 5487 3
  • #1 01 Sie 2013 16:55
    truthfulkaz
    Poziom 6  

Witam serdecznie,

Posiadam telewizor Sony Bravia KDL-32V2000 oraz kino domowe Samsung HT-E5550 oraz naziemną telewizję.

Chciałam zaczerpnąć informacji jak sprawić by dźwięk z programów w telewizji był w głośnikach kina domowego. Próbowałam na wszelkie możliwe sposoby. Sięgnęłam już pomocy w sklepie i proponowano mi złączyć to kablem chinch, lecz nic nie pomogło, przy włączeniu funkcji AUX2 słychać jedynie szumy w głośnikach, jeśli chodzi o USB, iPOD czy DVD oraz FM wszystko działa poprawnie, obraz jest. Próbowałam także zmienić odbiór z HDMI czyli podpięłam do telewizora do wejścia IN a w kinie OUT, tak by dźwięk był - także nic...

Otóż:

- Kabel EURO podłączony jest od kina do telewizoram
    - Kabel HDMI również od kina do telewizora, obecnie tak jak wspominałam wyżejm
    - Głośniki podłączone są do kina

Jeśli chodzi o funkcje w kinie domowym to posiadam tam funkcje takie jak:
    iPOD, USB, DVD, AUX1, AUX2, FM oraz D IN.
    Dodam, że przy podłączaniu kabla chinch do wejść AUX zmienia mi tryb w telewizorze z AV1 (czyli tam gdzie jest odbierana telewizja) na AV2 (tam gdzie jest... nic? Czarny obraz w sumie). Myślałam o tym czy by nie spróbować przenieść odbierania programów z AV1 na AV2, czy jest taka możliwość?

Oto budowa tylna telewizora:
    http://i.imgur.com/nyOCjvp.png

A to Kina domowego:
    http://i.imgur.com/hF53vwb.jpg

Moje pytania brzmią:
    - Czy ktoś miał podobny problem i wie jak to podłączyć by działało ? Ewentualnie czy ktoś mógłby mnie jakkolwiek nakierować by coś zdziałać z tym?
    - Jaka funkcja ma być ustawiona na kinie domowym?

Jeśli podobny temat był proszę o wyrozumiałość i podanie linka.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. :)

0 3
  • #2 01 Sie 2013 18:05
    irek6311
    Poziom 33  

Wyjście słuchawkowe podłącz do kina domowego < powinien być dżwięk .

0
  • #3 01 Sie 2013 18:31
    anmedia
    Poziom 39  

Moze zacznijmy od dokladnych danych model kina domowego ktory napisales Samsung HT-E5550 i zdjecie ktore zlaczyles (kiepskie i malo wyrazne i dodatkowo obrocone!!!) ma sie ni jak z modelem o ktorym napisales w tytule. Model ten ma takie wyjscia:

Moze byc ze masz jakas inna ubozsza wersje dlatego zalacz zdjecia tak aby mozna bylo je zidentyfikowac i Ci udzielic pomocy. To raz.

Dwa najwazniejsza rzecz to to zdjecie wyjsc z tego dekodera ktory masz wpiety w euro zlacze, to on jest najwazniejszy a nie TV. Im bardziej kiczowaty tym mniej mozliwosci.

Zakladajac ze dekoder wpiety do euro zlacza nie posiada zadnych wyjsc wykonaja nastepujace polaczenie
    Kino domowe <-> TV za pomoca HDMI (z kina domowego obraz i dzwiek idzie do TV

Co do audio zalacz DOBRE ZDJECIE (wyciagnij kable z tylu z TV i zrob wyrazne zdjecie) poniewaz ten TV zgodnie z instrukcja (ktorej nie czytales) posiada wyjscie na zewnetrzny wzmacniacz czyli w tym wypadku kino domowe. Potrzebny kabelek czinch-czincz i laczysz TV wyjscie zaznaczone w czerwonym kwadracie z AUX IN 2 (tylko czerwone i biale gniazdo)

Wtedy dzwiek bedzie wysylany z TV do kina domowego. Co innego jesli TV nie bedzie posiadal tego gniazda to wtedy jest inne rozwiazanie.

0
  • #4 02 Sie 2013 19:40
    truthfulkaz
    Poziom 6  

Poradziłam sobie jednak, wystarczyło uruchomić dekoder przy funkcji kina domowego AUX2 ;)

do zamknięcia.

0