Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kliamtyzator zibro p229 - sterownik wariuje,konserwacja

01 Aug 2013 17:59 2823 2
  • Level 2  
    Witam,
    jestem nowa więc najpierw się przywitam :-)
    Zakupiłam 2 lata temu klimatyzator zibro model wyglądający jak p229,nie jestem pewna bo było kilka wersji,tylko chłodzi ,wylot do góry srebrny

Klimatyzator mam zawsze problemy z pilotem,klima się włączała i wyłączała kiedy chciała,pilot się resetował ale to nie było takie uciążliwe.Niestety miesiąc temu skończyła mi się gwarancja i oczywiście zaczęły się schody.

Wczoraj zaczęło wyrzucać ciepłe powietrze górą,rozłożyłam więc klimatyzator i okazało się,że taśmy szare gąbkowe nie trzymają i wylot zaciąga sobie ciepło z silnika bo nie było szczelności
    https://plus.google.com/photos/10474514589400...5907083377980068482&oid=104745145894002430639

wygląda to jak na fotce z linka,nad białym zbiornikiem szarą taśmę okleiłam taśmą aluminiową 3D szeroką,mocną do wentylacji

natychmiast klimatyzator zaczął chłodzić tak jak powinien i przestał wpadać w dziwne wibracje ,chodzi teraz o wiele ciszej (był bardzo głośny od nowości)

przy okazji umyłam szarą tacę wylotową aż do samego dołu gdzie jest wiatrak albo inne urządzenie z łopatkami ;-)
    wymyłam też filtr pod gorącą wodą z szarym mydłem ,super się umył i wysuszyłam go na słońcu ale
    http://wentsystem.nazwa.pl/zdjecia_towaru/ALLEGRO/P122.jpg

pomimo tego z klimatyzacji śmierdzi brudną ścierką ,jak tylko ją odpaliłam i zaczęło się skraplać na nowo filtr śmierdzi i taca szara wylotowa też choć była dokładnie umyta

Nie znam się na klimatyzacji i nie stać mnie na serwis za 200zł ,nie wiem czy mogę sobie pozwolić na przepłukanie tego bo nie wiem jak to dalej śmiga w dół.
    i którędy to wyleci,jeżeli w ogóle jest to wykonalne.Nowy filtr kosztuje 100zł i boję się,że jak kupię to zaśmierdnie jak stary

Druga sprawa to klimatyzator ma jonizator ,od tygodnia okresowo miga i wydaje dzwięki ,potem przestaje ,nie ma tego w opisie jako błąd ani w instrukcji ,trudno wyczuć o co chodzi ,klima chodzi jak chce ,raz chłodzi mocniej a raz słabiej,czasem sama odpala sobie inny program,mieszkam na poddaszu i oddanie jest do serwisu teraz jak ma być 40*c jest niewykonalne bo się usmażę :-)

Oczywiście wszystko zaczęło się psuć jak tylko minął termin gwarancji :-)

Prosze poprawić pisownię, a w szczególności stylistykę wypowiedzi oraz interpunkcję zgodnie z pt. 3.1.13 regulaminu.
    Zdjęcia proszę zamieszczać na serwerze tego forum - tak aby nie zniknęły one wraz z upływem czasu, przez co post staje się potem bezsensowny.
    Tu jest instukcja:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

Nie wykonanie poprawek może skutkować usunięciem tematu.
    Mod Chris_W
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo

• Level 38  
    Należałoby poodkażać wrażliwe miejsca, te które wilgotnieją w urządzeniu. Parownik, tace ociekowe, odpływy skroplin. Najlepiej środkami dedykowanymi do klimatyzacji. Wiele problemów urządzeń chłodzących bierze sie z działania wilgoci - w szczególności czujniki temperatury na parownikach wilgotnieją (rozszczelnia się termistor) przez to potrafią szaleć w zależnośc ile wilgoci się do niego dostanie. Ale konkretnego rozwiązania nikt na forum Ci nie poda, bo nie sposób tego zdiagnozować.
  • Level 2  
    Dziękuję,temat do usunięcia
    Gdyby ktoś potrzebował pomocy odnośnie zibro p229 rozebrałam go na części i chętnie pomogę przy czyszczeniu okresowym. Wystarczy myjka parowa domowa za 80-100zł i płyn do dezynfekcji albo pianka do chłodnicy gdyby śmierdziała.
    Do izolacji trzeba mieć taśmę szarą piankową samoprzylepną i więcej filozofii nie ma. Po czyszczeniu sama się naprawiła.
    Gdyby ktoś miał podobny problem krewetki.org(malpa)gmail.com chętnie opiszę step by step jak to rozłożyć i umyć. Serwis bierze 200zł.Ja wydałam 100 i została mi gratis myjka parowa.