Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 2.0 115 km - Cykanie przy wtryskiwaczach

Arasch 01 Sie 2013 18:19 2130 9
  • #1 01 Sie 2013 18:19
    Arasch
    Poziom 11  

Witam.

Jakiś czas temu zamieniałem i podmieniałem wtryski i zaczęło cykać, wtryski są oryginalne, wcześniej nic takiego nie zauważyłem. Jeden mechanik powiedział, że spadła mi uszczelka z wtrysku i to jest powodem, więc zanim je zdemontuje wolałbym mieć pewność jaka jest prawdziwa przyczyna.

• #3 01 Sie 2013 18:32
    Arasch
    Poziom 11  

Czasem ni stąd ni zowąd gaśnie na benzynie i trzeba przełączyć na gaz, po jakimś czasie znów jest dobrze. Może to wina regulacji przepływomierza ?

• #4 01 Sie 2013 18:44
    farjat
    Poziom 22  

Zmień mechanika. Podaj więcej danych, co to za instalacja. Przepływomierze się reguluje? :\

• #5 01 Sie 2013 18:52
    Arasch
    Poziom 11  

Generalne się nie reguluje ale wcześniej miałem problem , ponieważ na benzynie pracował nie równo, więc za poradą innego mechanika szukałem przyczyny właśnie tam ( wystarczyło jednak wyjąc i polutować sterownik wtrysków i przeszło jak ręką odjął ). W przepływce jest regulacja naciągu sprężyny która otwiera dopływ powietrza. Jest magnetostatyczna zdaje się. Po za tym jak się dziś dowiedziałem mam za niskie obroty biegu jałowego - jakieś 650 a powinno być między 720 a 880.

• #6 01 Sie 2013 20:46
    JaroooBDG
    Poziom 11  

Cykaniem się nie przejmuj. Niektóre, bardziej zużyte wtryskiwacze tak cykają.
    Jeżeli chodzi o wolne obroty to na początek wyczyść silnik krokowy i sprawdź czy w ogóle działa. Po odłączeniu go na pracującym silniku, motor powinien się zadławić lub podnieść obroty.

Moderowany przez robokop:

A za ten post kolega dostaje ostrzeżenie. A powinny być w sumie 3 - po jednym za każdą z 3 bzdur znajdujących się w tym wątku. 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• #7 01 Sie 2013 22:48
    robokop
    Moderator Samochody

Cykanie wtryskiwaczy jest jak najbardziej normalne - to elektromagnetyczne zawory, więc z zasady ich działania wynika, że na skutek przepływu prądu elektrycznego przez ich cewki, rdzeń elektromagnesu otwiera dyszę - więc cyka. To raz. Dalej - ten system wtrysku nie ma czegoś takiego jak silniczek krokowy, i wcale tego czegoś nie trzeba czyścić. Odłączenie zasilania elektromagnetycznego zaworu IACV powinno spowodować albo zgaśnięcie silnika, albo bardzo drastyczny spadek jego prędkości obrotowej - kwestia szczelności układu dolotowego. Z jakiego tytułu miałby podnieść obroty?

• #8 02 Sie 2013 13:49
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

robokop napisał:
    Z jakiego tytułu miałby podnieść obroty?

Przecież i tak na to nie znajdzie odpowiedzi bo jej nie ma. Pytasz informatyka o samochody, a o zaworze elektromagnetycznym nawet nie słyszał. Kolejny do czyszczenia krokowców.

Arasch napisał:
    więc za poradą innego mechanika szukałem przyczyny właśnie tam

Mechanik jest od napraw a nie od udzielania porad, wtedy zdechłby z głodu. Obroty około 750 obr/min.
    Z cykaniem nie będę powtarzał tak jak koledzy wyżej prócz kolegi informatyka
    JaroooBDG napisał:
    Niektóre, bardziej zużyte wtryskiwacze tak cykają.
    . Ciekawe jak pracują zużyte procesory.

• #9 02 Sie 2013 15:28
    Arasch
    Poziom 11  

Możliwe, ze problem leży wyłącznie po stronie przepływomierza, gdyż poprzedni właściciel wymieniał go ( jest napisane - OMEGA białą farbą ) pewnie ze szrotu, więc może nie do końca ma on takie parametry jak mieć powinien w tym zestawieniu.

• #10 03 Sie 2013 02:50
    farjat
    Poziom 22  

Vectra czy Omega- C20NE ten sam. Te same silniki. O ile oczywiście tamten też był 2.0 8V 115KM.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME