Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk SSD Pytanie o złącze.

01 Sie 2013 19:36 1377 10
  • Poziom 7  
    Witajcie przyjaciele.

Planuję zafundować sobie dysk SSD. Niestety nie znam się za bardzo na złączach ATA/SATA dlatego tutaj jestem.

Komputronik daje wybór w złączach:

Serial ATA (13)
    Serial ATA III (12)
    Serial ATA II (3)
    mSATA (1)
    FireWire (1)

Moja płyta jest trochę "podstarzała"

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2669#ov

Czy byłby ktoś tak miły i powiedział mi czy któreś z tych złączy będzie pasowało do mojego? Z tego co się zorientowałem wynika że mój mainboard posiada tylko jedno złacze wspierające połączenie ATA-100/66/33 oraz 4 x SATA 3Gb/s. Bedzie możliwe podłączenie nowego dysku SSD do takiej płyty? Czy mogę o tym zapomniec.
  • Poziom 30  
    Tylko te na Serial ATA, msata i firewire odpada
  • Poziom 7  
    McMarycha napisał:
    Tylko te na Serial ATA, msata i firewire odpada

Rozumiem. Czyli twierdzisz że mogę spokojnie przebierać we wszystkich dyskach SSD ze złączem ATA bez zmartwień że nie bedzie możliwe go podłączenia.

Jesteś w stanie to potwierdzić?

Co powiecie na temat tego cudeńka?
    http://www.komputronik.pl/product/158438/Sprz...l_2_5_SSD-330_MLC_60_GB_Serial_ATA_3_Box.html
  • Poziom 35  
    Trochę drogi ten dysk jak za tylko 60GB. Twoja płyta nie wykorzysta do końca jego prędkości. Zasadnicze pytanie jaki system będzie na nim zainstalowany?
  • Poziom 43  
    kleszcz0990 napisał:
    Czyli twierdzisz że mogę spokojnie przebierać we wszystkich dyskach SSD ze złączem ATA bez zmartwień że nie bedzie możliwe go podłączenia.

ATA to jest szeroka taśma - nie ma takich SSD - tak dla ścisłości: chodzi o standard SATA.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Dysk, który podałeś jest na SATA3. Ty masz SATA2 ( mniejsza prędkość ), więc nie wykorzystasz w pełni możliwości dysków. Zapomnij o transferach, które producent przewidział dla tego modelu.

Jeżeli nie planujesz szybkiej modernizacji komputera, to zaopatrz się w dysk SATA2. Polecam dyski marki OCZ.
  • Poziom 7  
    andrzej55 napisał:
    Zasadnicze pytanie jaki system będzie na nim zainstalowany?

Kali linux

Dj Haker napisał:

Jeżeli nie planujesz szybkiej modernizacji komputera, to zaopatrz się w dysk SATA2. Polecam dyski marki OCZ.

Dzięki za poradę przyjacielu.

Nie zależy mi szczególnie na pamięci. Nie mam ogromnych folderów z filmami czy muzyką. Tworzę projekty oraz uczę się programować. <32Gb wystarczy.
    Mój HDD i tak posiada skromne 80Gb. Postanowiłem trochę zmodernizować mój komputer.
    Myślę że ten dysk bedzie idealny. Jest dostepny w magazynach komputronika, w miarę tani, szybki i współpracuje z ATAII. Podzielicie się ze mną swoimi opiniami?

http://www.komputronik.pl/product/167843/Sprz...TA2_MLC_read-write_280-260MBs_TRIM-SMART.html

Dj Haker napisał:
    Czy to akurat musi być komputronik ? Jest jeszcze X-kom czy morele chociażby.

Jesteśmy poważnymi ludźmi przyjacielu. W tym kraju jedną słuszną firmą z komputerami jest komputronik. Nie żebym robił jakąś psełdoreklamę, nic z tych rzeczy.
  • Poziom 35  
    Czy to akurat musi być komputronik ? Jest jeszcze X-kom czy morele chociażby.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ja bym na twoim miejscu dołożył, albo dozbierał i kupił dysk minimum 120GB na 32GB ledwo Win7 wejdzie. Prędzej czy później będziesz modernizował kompa i to 32GB sprawi, że dysk będzie bezużyteczny.

Ze względu na przyszłą modernizację kupił bym SATA III pomimo, że na swojej płycie tego nie wykorzystasz.

OCZ robi niezłe dyski

Jest kilka firm w których kupisz dobrze i taniej niż w komp ... , który z cenami na niektóre podzespoły odjechał i jedzie tylko na opinii

PS. Zwróć uwagę czy w zestawie będą szyny (sanki) umożliwiające montaż w blaszaku
  • Poziom 43  
    Akrr napisał:
    Jest kilka firm w których kupisz dobrze i taniej niż w komp ... , który z cenami na niektóre podzespoły odjechał i jedzie tylko na opinii

No dobra, ale inna sprawa to jakość obsługi, gwarancja i serwis...