Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rmx 20, SB xifi - brak mozliwosci podpiecia mixera

norbipl14 01 Sie 2013 20:40 1632 12
  • #1 01 Sie 2013 20:40
    norbipl14
    Poziom 6  

Witam, przeleciałem wiekszość tematów i nic, otóż problem z podłączeniem mixera rmx 20 pod kompa, pewnie problem w karcie która mam creative sound blaster xi fi, no to tak podlączam 1 kanał czincze pod czincze w karcie, drugi pod czarne wejscie i własnie mi go nie czyta wgl z mixerem, ale z głośnikami czyta, odpalam Virutal dj w konfiguracji daje 4.1 cards i (Speaker Soundblasrter xifi5.1), i w tym problem iż tak jakby dziala tylko jeden kanał ;/ co zrobić by na tej karcie pociągnąć to na dwa kanały? dokupić nowa karte ? to raczej odpada bo jakość dźwięku się będzie róznić. proszę o pomoc, nie mam pojęcia jak podpiąć i skonfigurowac to dobrze by chodziło z ta karta ;/

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0 12
  • #2 01 Sie 2013 22:32
    anmedia
    Poziom 39  

norbipl14 napisał:
    drugi pod czarne wejscie
    A do czego to czarne wejscie?

Dodano po 56 [sekundy]:

norbipl14 napisał:
    proszę o pomoc, nie mam pojęcia jak podpiąć i skonfigurowac to dobrze by chodziło z ta karta ;/
    Zrobic dobrej jakosci zdjecia wlacznie z tym jak jest polaczone (wyciagnac kabelki i polozyc obok gniazd by bylo widac w co wpiete)

0
  • #3 01 Sie 2013 23:00
    norbipl14
    Poziom 6  

przepraszam to wyjście, mam takie wyjścia w karcie: na Chincze lewy i prawy, czarny-rear, i poomarańczowy sub/center. Podłączylem 1 kanał pod czincze a drugi pod czarny i nie chodzi drugi kanał;/ czyli jak to zrobić, a zdjęcie jutro zrobię.

0
  • #5 02 Sie 2013 11:57
    szczupak99
    Poziom 15  

Witam
    Ustaw tryb stereo i podłącz mikser tylko Chinchami.

0
  • #6 02 Sie 2013 12:03
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, teraz jest troszke jasnie, szkoda ze nie zamiesciles zdjec takze z miksera (tak samo jak z karta)
    Dziwi mnie co chcesz uzyskac przy podlaczeniu do wyjscia REAR!! Technicznie nie ma prawa dzialac, nawet przy zalozeniu ze dzwiek wypuszczasz stereo. To gniazdo sluzy wylacznie do przesylania "efektow".
    Byc moze (ale to zalezy od programu muzycznego) w programie mozesz ustawic na ktore wyjscia wychodzi dzwiek. Dla przykladu jeden program konfigurujesz na wyjscia przednie a drugi program ustawiasz na wyjscia REAR. W ten sposob wypuszczasz dzwiek z dwoch programow na dwa niezalezne gniazda. Mija sie to z celem bo masz program do miksowania.

W konfiguracji karty ustaw stereo zamiast 5.1

0
  • #7 02 Sie 2013 17:41
    norbipl14
    Poziom 6  

No to podłączyłem, jeden kanał działa, i chce drugi kanał podłączyć tylko jak, ten problem jest największy, z konfiguracja raczej pożniej dałbym rade. anmedia to jest zdjecie z karty dzwiękowej, czincze z mixera do dzwiękowej wszystko dziala, ale co z drugim kanałem gdzie to podpiąc ;/ by moc mieć dwa kanały na mixerze podpięte pod karte dzwiekową. oczywiście mam przejsciówki z czinczy na jacka ale co z tego ;/

Dodano po 2 [minuty]:

Jednym słowem chciałbym podłączyc dwa kanały z mixera pod komputer .

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

czy przypadkiem nie trzeba uzyc tego ? wtedy bedzie dzialac ? PRZEJŚCIÓWKA WTYK RCA -> 2 x GNIAZDO RCA

0
  • #8 02 Sie 2013 23:28
    anmedia
    Poziom 39  

norbipl14 napisał:
    anmedia to jest zdjecie z karty dzwiękowej, czincze z mixera do dzwiękowej wszystko dziala,

Kolego moze na poczatek naucz sie rozrozniac z jakiego urzadzenia sygnal wychodzi i do jakiego wchodzi. Bo z Twoich postow zaczyna byc jeden wielki metlik:
    - piszesz w pierwszym poscie:
    norbipl14 napisał:
    no to tak podlączam 1 kanał czincze pod czincze w karcie, drugi pod czarne wejscie i własnie mi go nie czyta wgl z mixerem,

gdzie w ostatnim piszesz:
    norbipl14 napisał:
    Jednym słowem chciałbym podłączyc dwa kanały z mixera pod komputer

Sa to sprzeczne informacje i z tego co napisales powyzej TO NIE ZADZIALA bo jak byk na rysunku i na obudowie napisane jest OUT.

Wiec do czego sluza te wejscia? Jak myslisz?

Nie zadajesz sobie zbyt wiele trudu, ani ze zrobieniem zdjec o ktorych wczesniej pisalem (czekasz az ktos na tacy poda cale rozwiazanie, przeczyta wszystkie instrukcje (przeciez w dokumentacji karty jest rozrysowane wszystko)?!!)

I jeszcze jedno w kwesti formalnej co to znaczy:
    norbipl14 napisał:
    ale co z drugim kanałem gdzie to podpiąc

O jaki kanal chodzi - rozrysuj o co Ci chodzi! Bo zgodnie z zamieszczonym przez Ciebie zdjeciem oba kanaly byly podlaczone.

0
  • #9 03 Sie 2013 14:00
    norbipl14
    Poziom 6  

Przepraszam za niezrozumiałe pisanie.

Cytat:
    Kolego moze na poczatek naucz sie rozrozniac z jakiego urzadzenia sygnal wychodzi i do jakiego wchodzi. Bo z Twoich postow zaczyna byc jeden wielki metlik:
    ciagle mółwimy o podłączeniu mixera pod komputer poprzez kartę dżwiękową czyli z RMX 20 do Creative SB XIFI, chyba że da sie inaczej podłączyc pod komputer by mieć dwa kanały.
    Cytat:
    O jaki kanał chodzi - rozrysuj o co Ci chodzi! Bo zgodnie z zamieszczonym przez Ciebie zdjeciem oba kanaly były podłączone.

http://www.fotoo.pl/show.php?img=585098_9026942700-1375478746.jpg.html pierwszy kanał na rysunku czerowona strzałka to działa wszystko ładnie, ale drugi kanał z niebieska strzalka to nie dziala wgl, tak wiem jest podłączony tylko dla przykladu podłączylem, problem jak to i gdzie podpiąc. Jak sam mówiłeś nie będzie działać pod rear, to pod czym będzie działać?

0
  • #10 03 Sie 2013 14:45
    anmedia
    Poziom 39  

norbipl14 napisał:
    Przepraszam za niezrozumiałe pisanie.

Otrzymalbys szybciej konkretna odpowiedz.

norbipl14 napisał:
    ciagle mółwimy o podłączeniu mixera pod komputer poprzez kartę dżwiękową czyli z RMX 20 do Creative SB XIFI

To nie te gniazda. Masz instrukcje? Tam jest dokladnie rozrysowane jak podlaczyc. Instrukcja do pobrania ponizej.

norbipl14 napisał:
    Jak sam mówiłeś nie będzie działać pod rear, to pod czym będzie działać?

Nie bedzie dzialac, bo wiele programow nie ma mozliwosci ustawienia na ktore gniazda chcesz wyprowadzic dzwiek. Dlatego mozesz eksperymentowac:
    1. Ustawienia karty dzwiekowej (rysunek w poprzednim poscie)
    2. Mozliwe ustawienia w programie/ach (rysunek w poprzednim poscie). Gdybys mial 2 programy i mialy one mozliwosci ustawien wyjscia wtedy podlaczenie ktore masz zadzialaloby. Z programu pierwszego wyprowadzasz dzwiek na front a z drugiego na rear. Tak by zadzialalo przy polaczeniu ktore masz czyli dzwiek wychodzi z komputera do miksera.

Wprowadzenie dzwieku z miksera do komputera robisz za pomoca gniazda REC (czincze) do LINE IN w karcie dzwiekowej (jack). Dodatkowo w ustawieniach konfiguracyjnych karty musisz zaznaczyc wejscie Line IN jako aktywne i dodatkowo w programie muzycznym w opcjach rowniez wybrac wejscie Line IN jako zrodlo sygnalu wejsciowego.

0
  • #11 03 Sie 2013 15:58
    norbipl14
    Poziom 6  

Cytat:
    To nie te gniazda. Masz instrukcje? Tam jest dokladnie rozrysowane jak podlaczyc. Instrukcja do pobrania ponizej.
    Nic nie ma tu co by rozwiązało problem bo każdy mixer sie tak samo podlącza, ogólnie to wszystkie poradniki mowią że sie podłącza jeden kanał pod zielone drugi pod czarny w zwykłych kartach dzwiękowych 5.1 wbudowanych w kumputer, a że u mnie na czincze jest i z tym rear czarnym cos nie tak, to nie wiem juz sam.
    Cytat:
    1. Ustawienia karty dzwiekowej (rysunek w poprzednim poscie)
    Ustawienie stereo nic nie daje. 2. Mozliwe ustawienia w programie/ach (rysunek w poprzednim poscie).
    Cytat:
    Gdybyś mial 2 programy i mialy one mozliwosci ustawien wyjscia wtedy podlaczenie ktore masz zadzialaloby. Z programu pierwszego wyprowadzasz dzwiek na front a z drugiego na rear. Tak by zadzialalo przy polaczeniu ktore masz czyli dzwięk wychodzi z komputera do miksera.
    Mam jeden i mam zaawansowana konfiguracje i tez tu mogę cos pokombinować, są takie opcje tylko w inpoutach, dalem dla przykladu. http://fotoo.pl/show.php?img=585170_bezantytua-u.jpg.html ewentualnie mam takie opcje ale wiekszość próbowałem i jest pogmatwane ostro. http://fotoo.pl/show.php?img=585171_bezantytua-u1.jpg.html co do tego to jak by sie użylo przejściówki z dwóch czinczy na jeden to by działało ? ze dwa kanały z mixera doprowadzić do lewego i prawego czincza z dzwiękowej ? ewentualnie jeszcze tak http://fotoo.pl/show.php?img=585172_bezantytua-u1231.jpg.html.. Nie mam juz siły do tego, moze jeszcze coś pan wymyśli.

Kolego, pracujesz na kolejne ostrzeżenie.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. /Olek II/

0
  • #12 03 Sie 2013 16:59
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego znowu mieszasz, to o czym piszesz dotyczy WYPROWADZENIA sygnalow z komputera do miksera. A pytalem wczesiej i napisales:

norbipl14 napisał:
    ciagle mółwimy o podłączeniu mixera pod komputer poprzez kartę dżwiękową czyli z RMX 20 do Creative SB XIFI

i dostales odpowiedz.

Co do wyprowadzenia, z tylu obok gniazd masz jeszcze przelacznik (czytales instrukcje!) phono/line zwroc uwage czy nie jest ustawiony na phono. Gdy bedzie ustawiony na line to podlacz pod to gniazdo kable z ierwszego kanalu.

0
  • #13 03 Sie 2013 17:16
    norbipl14
    Poziom 6  

Wiem jak wyprowadzić sygnał poprzez record ktory służy do nagrywania jeśli o to chodzi, nie wiem jak podłaczyc drugi kanał z mixera.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo