Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton - Drabiał ktoś prowadnice zaworów?

robokop 01 Sie 2013 20:58 3729 8
  • #1 01 Sie 2013 20:58
    robokop
    Moderator Samochody

Jak w temacie. O ile wytoczenie tulejki z brązu fosforowego nie stanowi problemu, o tyle samo rozwiercenie otworu pod nią już wygląda nieciekawie - żeby zachować współosiowość z gniazdem. Próbował ktoś z dobrym skutkiem? Kosiarka żre mi olej, kopci i w ogóle - okazało się, że zawór wydechowy kiwa się na wszystkie strony. Silnik B&S Sprint 40.

0 8
  • Pomocny post
    #2 01 Sie 2013 21:43
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Sie 2013 22:00
    robokop
    Moderator Samochody

Ryśku, tyle tylko że albo jestem ślepy, albo w tym silniku oryginalnie nie ma tulejek. Trzonki siedzą w materiale bloku bezpośrednio.

0
  • #4 01 Sie 2013 22:08
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 01 Sie 2013 22:19
    robokop
    Moderator Samochody

Z grubsza wiem jak się do tego zabrać, rozwiertakami tez umiem się posługiwać. Dodatkowo bo obrobieniu prowadnicy trzeba by gniazdo przefrezować - tyle tylko że nie znajdę ani takiego małego kamienia, ani frezu - trzeba będzie improwizować. Co do istnienia tulejki, to mam tak 90% pewności że jej nie ma - od strony zaworu też jej nie widać. Chyba że jest tak spasowana, że nie odróżnia się od bloku.

0
  • #6 01 Sie 2013 22:26
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 01 Sie 2013 22:33
    robokop
    Moderator Samochody

Nie chodzi o docieranie. w przypadku "dużych" głowic, przy wymianie prowadnic, po ich obróbce zakłada się specjalną ośkę, mocowaną przy pomocy tulei rozprężnej w prowadnicy, na tej ośce obraca się potem frez rżnący gniazdo - chodzi o zachowanie prostopadłości przylgni gniazda i osi zaworu. No nic, popróbujemy- zobaczymy. Masz gdzieś pod ręką linkę do jakiegoś zamiennika tłoka i pierścieni do tego silnika?

0
  • #8 01 Sie 2013 22:46
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 01 Sie 2013 23:13
    robokop
    Moderator Samochody

Emocjonalnie to nie co raczej finansowo. Za 2 stówki nie kupię ani sprawnej kosiarki, ani silnika. Wał prosty nie wytarty, reszta osprzętu i elementów też nie najgorsza. Tłok nosi ślady przytarcia dołu płaszcza, główka nie ruszona, może poza powiększonym luzem pierścieni. Gładź cylindra też wygląda nieźle. Z całości najgorsze wrażenie robi zawór wydechowy z prowadnicą - silnik wręcz pluł olejem z odmy. Kosiara do końca bez problemowo odpalała, dymiła tylko strasznie i często świecę trzeba było drucianą szczotką traktować.

Edit 21.08.2013:

Silniczek chodzi, oleju nie bierze. Wymienione pierścienie tłokowe, stare miały spore luzy na zamkach. Zawór wydechowy i jego prowadnica opanowana sposobem chałupniczym - rozwiercona prowadnica wiertłem 7mm, poprzez dorobioną wkładkę z otworem, umieszczoną ciasno w gnieździe zaworu. Zawór z trzonkiem 7mm, nie wiadomego pochodzenia (opel,fiat?), stoczony grzybek do rozmiaru oryginalnego, skrócony, wycięty w trzonku rowek na zamek. Dotarty do gniazda i pojechali.... W końcu bez niebieskiego dymu...

0
  Szukaj w 5mln produktów