Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Seat Cordoba 1.6 AKL, 2000r] Spadają obroty dmuchawy na klimie

01 Sie 2013 22:01 2544 3
  • Poziom 18  
    Witam,
    Mam następujący problem z klimatyzacją manualną w moim Seacie. Dodam od razu, że samochód jest w rodzinie od nowości, więc znam jego przeszłość bardzo dobrze i jest bezwypadkowy. Klimatyzacja została dołożona po ok 2 latach od zakupu i pracowała bez zarzutu przez jakieś 10 lat. Problemy zaczęły się jakieś 3 lata temu, ale w doprowadziły mnie skutecznie do szalu :).

Poniższa sytuacja ma miejsce wyłącznie przy włączonej klimatyzacji.
    Zdarza się czasami dosyć często, czasami raz na kilka dni, ale regułą jest raz na kilkadziesiąt minut, że obroty dmuchawy nie ważne są (1,2,3,4,5,6) spadają na wartość 1 i nie można ich wówczas zwiększyć, aż do momentu kiedy powrócą samoczynnie na wcześniejszą prędkość (to "zmniejszenie" trwa różnie od 1 sek do kilku minut).
    Podczas "zawieszenia" dmuchawy panel nie reaguje na zwiększenie prędkości dmuchawy, ale po odwieszeniu ją zmieni. Wygląda to tak jakby zapamiętywał, że został naciśnięty przycisk zmiany prędkości dmuchawy.

"Zawieszenie" dmuchawy można zresetować wcześniej tylko gasząc i zapalając ponownie samochód i wówczas miga zarys samochodu na wyświetlaczu przez kilka sekund.

[Seat Cordoba 1.6 AKL, 2000r] Spadają obroty dmuchawy na klimie
    /zdjęcie zaczerpnięte stąd: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1525906.html/

Wie ktoś może co to może być? Byłem z tym już u kilku elektryków i firm serwisujących klimatyzacje, ale nikt nie spotkał się z takim przypadkiem.

Dzięki za pomysły.
    Rafał
  • Poziom 14  
    Podłącz Vag-a i sprawdź obciążenie alternatora i napięcie zasilania w module Klimatyzacji.
    Niestety moment obrotowy silnika PB na wolnych obrotach nie jest rewelacyjny i często się zdarza że przy wytartych pierścieniach na wirniku alternatora ładowanie spada i to może być powodem złej pracy wentylatora nadmuchu.
  • Poziom 26  
    Najlepiej podmienić panel sterujący.
  • Poziom 18  
    Wymieniony czujnik wysokiego cisnienia od klimatyzacji i po temacie.