Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena DVB-T Dexana zasilanie 5V

01 Sie 2013 22:17 2274 9
  • Poziom 8  
    Witam,
    czy ktoś próbował przerobić antenę Dexana z Sowaru, tak aby można ją było zasilać 5V, a nie 12V?

Na płytce jest kilka rezystorów dławików, może ktoś które elementy można wymienić, aby zmniejszyć napięcie zasilania.

Pozdrawiam :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Fakier napisał:
    Na płytce jest kilka rezystorów dławików, może ktoś które elementy można wymienić, aby zmniejszyć napięcie zasilania

Zastosuj zasilacz regulowany, pokrętłem reguluje się prąd jaki on daje:
    Antena DVB-T Dexana zasilanie 5V
    i w samej antenie nic przerabiać nie musisz.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za zainteresowanie, ale nie o to mi chodziło,
    antena w zestawie ma zasilacz sieciowy 12V, nie chce mi sie za każdym razem włączać i wyłączać tego zasilacza gdy tylko chce obejrzeć coś w TV.
    Telewizor ma wejście USB z którego chciałbym zasilić antenę, dlatego trzeba byłoby ją przerobić na zasilanie 5V.

Będę wdzięczny za wszelkie inne propozycje.
  • Poziom 43  
    Fakier napisał:
    Dziękuję za zainteresowanie, ale nie o to mi chodziło,
    antena w zestawie ma zasilacz sieciowy 12V, nie chce mi sie za każdym razem włączać i wyłączać tego zasilacza gdy tylko chce obejrzeć coś w TV.
    Telewizor ma wejście USB z którego chciałbym zasilić antenę, dlatego trzeba byłoby ją przerobić na zasilanie 5V.

Będę wdzięczny za wszelkie inne propozycje.
    Nie może być zasilacz cały czas włączony? Taki jesteś oszczędny? Nie widzę sensu przerabiania. Daj po prostu 5V i jak wystarczy, sygnał dobry, to zostawić. Pomysł zasilenia z TV ryzykowny. Lenistwo, skąpstwo, może drogo kosztować.
  • Poziom 36  
    Tv też wyłączasz z prądu w tamach oszczędności bo tv na czuwaniu może pobierać więcej prądu niż ten zasilacz?. Jak tak to kup listwę z wyłącznikiem i wyłączaj wszystko na raz. Jak to jest ta antena o której myślę to raczej marne szanse na przerobienie na 5v bo to dość dziwna konstrukcja wzmacniacza potrafi już nie działać przy 9V zasilania ostatni tranzystor sterujący diodą LED pełni też rolę wzmacniacza i często się uszkadza.
  • Poziom 8  
    jest dokładnie tak jak piszesz egon42 - antena działa tylko przy zasilaniu 12V,
    nie pamietam już ile pobiera sama antena, ale coś około 50-100mA z 12V, musiałbym to jeszcze raz sprawdzić, bo dawno mierzyłem i już nie pamiętam, w każdym razie TV nie wyłączam z gniazdka :) ale nie lubie jak coś mi siedzi w gniazdku i się cały czas grzeje, tymbardziej, że TV oglądam żadko i wolałbym, żeby antena zasilana była tylko gdy jest naprawdę potrzebna.
  • Poziom 43  
    Fakier napisał:
    w każdym razie TV nie wyłączam z gniazdka :) ale nie lubie jak coś mi siedzi w gniazdku i się cały czas grzeje, tymbardziej, że TV oglądam żadko i wolałbym, żeby antena zasilana była tylko gdy jest naprawdę potrzebna.

Jak nie wyłączasz TV z gniazdka to i może być włączony zasilacz. Jak rzadko oglądasz to i możesz włączyć zasilacz do sieci. Wygląda mi , że wymyślasz sobie, nam, problemy. Zmień antenę na taką, która będzie działać i przy 5V i 12V.
    Fakier napisał:
    TV nie wyłączam z gniazdka ale nie lubie jak coś mi siedzi w gniazdku i się cały czas grzeje, tymbardziej, że TV oglądam żadko i wolałbym, żeby antena zasilana była tylko gdy jest naprawdę potrzebna.

Ale wtedy, podczas burzy będziesz pamiętał, żeby odłączyć antenę z gniazda w tv?,
    i wyjąc wtyczkę z portu usb (bo tak niby chcesz antenę zasilić)?,
    tylko pamiętaj, ze jak się "sfajczy"od burzy zasilacz, to wymienisz go za góra 15 zł, a jak burza "sfajczy" Ci port USB w tv, bo anteny nie wyłączysz, to może się okazać, że będziesz musiał kupić nowy tv, i nie będzie miało znaczenia, czy tv był podłączony do prądu czy nie, wystarczy kabel zostawić w porcie USB, ładunek elektrostatyczny, lub nawet piorun pójdzie po kabelku od zasilania anteny i KABUMMMMM ;) .
  • Poziom 36  
    KOCUREK1970 napisał:
    tylko pamiętaj, ze jak się "sfajczy"od burzy zasilacz, to wymienisz go za góra 15 zł, a jak burza "sfajczy" Ci port USB w tv, bo anteny nie wyłączysz, to może się okazać, że będziesz musiał kupić nowy tv, i nie będzie miało znaczenia, czy tv był podłączony do prądu czy nie, wystarczy kabel zostawić w porcie USB, ładunek elektrostatyczny, lub nawet piorun pójdzie po kabelku od zasilania anteny i KABUMMMMM
    . Z reguły jak piorun walnie w antenę to padnie i zasilacz i tv tak że nie ma różnicy ale i na to jest rada trzeba przy ubezpieczaniu mieszkania czy domu zadbać aby ubezpieczenie obejmowało też uszkodzenia od wyładowań atmosferycznych. Sam tego lata pisałem 6 opinii na temat uszkodzeń sprzętu z powodu wyładowań atmosferycznych.
    egon42 napisał:
    Z reguły jak piorun walnie w antenę to padnie i zasilacz i tv tak że nie ma różnicy ale i na to jest rada trzeba przy ubezpieczaniu mieszkania czy domu zadbać aby ubezpieczenie obejmowało też uszkodzenia od wyładowań atmosferycznych. Sam tego lata pisałem 6 opinii na temat uszkodzeń sprzętu z powodu wyładowań atmosferycznych.

Tylko, że burza, a świadome i celowe działanie ubezpieczonego to nie to samo, przerabiając antenę niezgodnie z prawem i przepisami (bo tak poprawiona antena nie ma świadectwa bezpieczeństwa użytkowania) powodujesz, ze NIE dostaniesz z tego powodu ubezpieczenia.
    Zdarzenia losowe, a świadome działanie człowieka, i wynikłe z tego konsekwencje to nie to samo!, i na 100% jest to zawarte w umowie ubezpieczenia.