Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SGS III - mycie w myjce ultradźwiękowej - brak dźwięku po zawilgoceniu

01 Sie 2013 23:21 1731 3
  • Poziom 1  
    Koledzy mam pytanie bardzo techniczne odnośnie 2 tyg temu byłem daleko w lesie i nagle złapała mnie "nieziemska" ulewa i zanim udało mi się dotrzeć do zadaszenia byłem już cały doszczętnie przemoczony, starałem się jak najbardziej żeby telefon no dostał wody ale niestety nie dało się go w 100% uchronić od wilgoci. Jak wróciłem do domu wszystko działało normalnie, więc myślałem, że spoko nic mu nie jest. Na noc go naładowałem i następnego dnia używałem do wieczora normalnie (net/sms/tel/apki) dopiero wieczorem chciałem go podłączyć pod głośniki i puścić muzykę okazało się że nie gra, za chwilę chciałem zadzwonić i okazało się ze głośnik nie działa po rożnych próbach wyszło na to ze w telefonie w ogóle nie ma dźwięku ani systemowego, ani z gniazda słuchawek, ani z głośniczka rozmów, a słychać tylko ciągłe charczenie z tylnego głośnika. Jeszcze później po podłączeniu do ładowarki okazało się że tel się nie ładuje.. smutny poszedłem spać. W sobotę charczenie ustąpiło ale dźwięk nie wrócił, odkryłem za to ze telefon ładuje się z gniazda usb laptopa a z ładowarki (próbowałem 3 różne) nadal nie chce (używałem tych samych kabli), sprawdziłem jeszcze czy będą działać rozmowy przez zestaw głośnomówiący w aucie na BT i tutaj tez ja nic nie słyszałem ale rozmówca mnie normalnie. Z braku czasu odłożyłem telefon. w dzień później okazało się że telefon się już normalnie ładuję z ładowarki jednak dźwięk na żaden sposób nadal nie działał i nie działa do dziś. Odkąd zauważyłem usterki tel wyłączałem i trzymałem bez baterii, podłączałem go tylko do sprawdzania. Domyślam się ze duża wilgoć na jaką był narażony zrobiła swoje i zastanawiam się co mogło się uszkodzić że nie ma dźwięku nawet na zewnętrznych głośnikach po BT czy miniJack'u?? innych usterek nie zauważyłem.

Jedyne co mi przychodzi do głowy i co mi doradzali inni to aby wykąpać płytę główna w wanience ultradźwiękowej. Tak się składa ze mam taka i zakupiłem już płyn Cleanser IPA. Jednak do tej pory wanienki używałem tylko do czyszczenia mosiądzu i biżuterii i nie mam pojęcia jak jej używać z płyta główna telefonu.

myjka ma 250W można ustawić aby pracowała na 50%, 75% lub 100% mocy oraz można w niej ustawić temperaturę mycia od 30 d0 80 stopni Celsjusza, jest do dobra myjka za prawie 2 kola a nie jakieś pudło z marketu..

powiedzcie jak długo myć w jakiej temperaturze i jak ustawić moc? i powiedzcie co z mikrofonami bo z tego co widzę to są w tym telefonie lutowane i nie będę tego potrafił ściągnąć i przylutować ponownie, a słyszałem ze często padają po wanienkach jest szansa ze przeżyją warto zaryzykować?

a może ktoś ma inny pomysł jak naprawić dzwięk?

dodam jeszcze że patrząc na płytę główna widzę delikatny osad po wodzie na porcie microUSB.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 29  
    Co będzie potrzebne:
    -szczoteczka
    -IPA
    Co musisz zrobić:
    Wyczyść delikatnie miejsce gdzie jest osad, poczekaj aż cały IPA odparuje i sprawdź czy działa. Wanienka jest przydatna przy czyszczeniu bardziej dogłębnym że tak to określę.

Daj znać czy pomogło ; )

Pozdr
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 18  
    Tak ale użycie wanienki może okazać się zabójcze dla akcelerometru i żyroskopu (MEMS),choć zależy to od mocy wanienki.
  • Poziom 29  
    Dobrze mówi kolega Topstar.... dla tego wanienka to ostateczność wg mnie, Do drobnych nalotów zdecydowanie najlepsza jest zwykła szczoteczka i IZO.