Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Epson XP600 - nadmierne zużycie tuszu

01 Sie 2013 23:27 4797 5
 • Poziom 2  
  Witam,

  zwracam się z pytaniem do użytkowników drukarki Epson XP 600
  czy także przy czyszczeniu głowicy Wasze drukarki zużywają gigantyczną ilość tuszu ?


  Może ja mam jakieś urojenia ale przy dwukrotnym czyszczeniu głowicy musiałam się pożegnać z połową zwykłej wielkości tuszu.
  Zgłaszałam ten problem ale Epson ma to gdzieś.


  Czekam na odpowiedź i pozdrawiam
 • Spec od drukarek
  Jak długo używasz tej drukarki?
  Zmieniałaś tusz na innego producenta?
 • Poziom 2  
  Drukarkę mam od 2 miesięcy. Używam tuszu oryginalnego
  bo nawet jeśli chciałabym wybrać zamienniki to nie ma nic konkretnego
  tylko chińskie coś na allegro.
 • Poziom 1  
  Zakupiłem miesiąc temu drukarkę Epsona XP-600 i po 3 dniach musiałem ją zwrócić do sklepu. Wymieniono mi ją na nową bo głowica z tuszem pigmentowym zatkała się i przestała prawidłowo drukować. Nowa drukarka po tygodniu uczyniła to samo ale udało mi się coś na niej wydrukować. Nie byłem zadowolony od samego początku ze zdjęć jakie drukowała bo:
  1. na zdjęciach zostawały ślady w postaci cieniutkich pasków wzdłuż zdjęć,chyba rolek prowadzących,
  2. na zdjęciach formatu A4 drukarka zaczęła wgryzać się swoimi "zębami" w papier co powodowało,ze zdjęcia były zniszczone,
  3. zdjęcia były mokre od tuszu aż nadmiernie i trzeba było uważać,żeby nie rozmazać. Może przyczyną był sam papier bo od HP i nie tolerowali się :),
  4. drukarka podczas drukowania wydawał dźwięki jak by nie była nasmarowana popiskując,
  5. kiedy zauważyłem, że drukarka ma problem z drukowaniem czarnego koloru i test to potwierdził zacząłem czyścić głowicę wg instrukcji... no i się zaczęło. Najpierw wypiła jak wampir cały tusz z oryginalnych kartridżów, potem zaczęła spijać z zakupionych (nietanich) a jak już je wypiła to bezczelnie zakomunikował,że mam jej podetrzeć d. i skontaktować się z serwisem żeby wymienić pampersa.
  Okazuje się, że drukarka podczas czyszczenia zużywa tusz, Nie można jej wyłączyć z sieci bo ona sama mus sobie podcierać głowicę,żeby nie zaschła co powoduje dalsze zużywanie tuszu a wyłączenie powoduje ponowne samoczyszczenie bo traci pamięć po wyłączeniu. Wymianę pampersa można dokonać tylko w serwisie wraz z zresetowaniem drukarki specjalnym kodem. W Epsonie dowiedziałem się żeby nie próbować samemu kupować kody resetujące bo nie ma gwarancji,że zadziałają poprawnie gdyż występują na zagranicznych stronach internetowych i mogą zupełnie zablokować drukarkę.
  Drukarka ma WIFI, więc się ucieszyłem, ale nie na długo bo okazało się, że z mojej NOKII LUMI nie drukuje. Samo WIFI działa sprawnie i jest wygodne a na dodatek można drukowa co się chce wysyłając mailem na adres drukarki. Dość dobrze działa drukowanie etykiet na płytach CD/DVD a program załączony do tego jest prosty w obsłudze i w miarę wystarczający z wyjątkiem drukowania okładek do dużych pudełek.
  Sama drukarka gdyby działała poprawnie i nie potrzebowała niańki w postaci serwisu do wymiany pamperów, zużywania nadmiernych ilości tuszu do samoczyszczenia no i prądu w stanie spoczynku to jest niezłym sprzętem. Może trafiłem na wadliwą partię z kraju KOMODO bo tam jest produkowana. Na razie moja przygoda z nią się zakończyła na etapie serwisu, w którym czekają na części do niej bo nie mają w magazynie nowej głowicy - co chyba jest dość żenujące jak na jedyny serwis EPSON POLSKA w kraju, który powinien mieć wszystko. Obawiam się,że przy braku gwarancji po 2 latach, koszty napraw wymiany pampersów, resetowania drukarki no i nietanich oryginalnych kartidży staną się olbrzymie.
 • Poziom 2  
  Widać, że nie jestem sama. Stanowczo się z Tobą zgadzam, że gdyby nie ten apetyt na wszystko to sprzęt byłby nawet fajny. Ja już szukam czegoś nowego. Ostatni raz kupiłam produkt firmy Epson.
 • Poziom 11  
  Zgadzam się to g...no zużywa tusz przy każdym włączeniu, permanentnie zasycha, teraz drugą wysyłam do reklamacji po niecałym roku uzywania pierwsza przyjechała z zaschniętymi głowicami???!!!! Gdy nie uwzględnią reklamacji wywalę ten szajs.