Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik źle gra! Kolumny Technicsa. Co to za usterka?

08 Mar 2005 22:10 1515 15
  • Poziom 10  
    mam kolumny technicsa, i jeden basik mi pierdzi, nie ma zadnych sladow zewnetrznych uszkodzen, co zrobic? czego to wina?
  • Poziom 15  
    Prawdopodobnie głośnik nadaje się do wymiany. Dałeś pewnie "po garach" i albo trzepnął cewką w nabiegunnik, albo karkas cewki nie wytrzymał termincznie.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Moglo Ci się jescze coś odkleić i głośnik nie koniecznie jest do wymiany, tylko to naprawy :P Ja miałem ten sam problem... Z tym że u mnie odkleiła się osłona przeciwpyłowa (ta co z zewnątrz cewkę osłania :p) i powodowało to bardzo nieprzyjemny dźwięk, sprawdź może coś Ci się odkleiło, jeżeli nie to prawdobodobnie jest coś z cewką (niekoniecznie musi być popsuta, mogła się przesunąć, co wymagałoby kalibracji cewki :P:P:P)

Pozdro
  • Poziom 30  
    Zamień głośniki miejscami we wzmacniaczu, żeby się upewnić czy to nie jego wina.
    Czy membrana nie trze przy (lekkim) naciskaniu ręką?
  • Poziom 10  
    wizualnie glosnik jest ok, czy da sie wymienic cewke i ile to kosztuje i kto robi????? a jeszcze ten sposob czy trze membrana jutro sprawdze a jak by tarla to co wtedy???
  • Poziom 43  
    Podaj konkretny model moze nie warto regenerować tylko kupić coś co by mogło zamienić oryginalne głosniki. Podaj litraz obudowy.. wymiarowanie tuneli bass reflex itp. to się cos dopasuje.

Zeby wymenić trzeba było by mieć taką samą.
  • Poziom 10  
    model głosnika to : technics EAS-18PL78A-T 8 OHM

litrazu nie znam ale podam wymairy kolumny :
    wys - 46 cm
    szer - 23,5
    glebokosc - 22
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ziomal100 napisał:

litrazu nie znam ale podam wymairy kolumny :
    wys - 46 cm
    szer - 23,5
    glebokosc - 22

Brawo:):):) Co masz z matmy?:P litraz sprawdzisz lejac wody do szczytu otworu bass reflex i zlewajac ja pozniej to odpowiedniego wiadra (ze skala).

A tak na serio to zamien przewody kolumn lewej i prawej i sprawdz czy efekt sie nie przeniesie. Moim zdaniem to wzmak a nie kolumna jest wadliwa.
  • Poziom 10  
    yo tam zamienic miejscami, to nie dziala!!! wie ktos cos wiecej????????????
  • Poziom 22  
    Postaraj sie go rozkleic i sprawdz czy czasami cewka nie odkleila sie od tulejki i czy sama tulejka nie jest uszkodzona.Przy tych glosnikach stosuja bardzo slabe kleje ktore nie radza sobie z temperaturami powyzej 50 stopni i dolna czesc cewki poprostu obsowa sie.
  • Poziom 10  
    no raczej nie bede sie za to brał bo nie znam sie na tym, czy wiecie moze kto sie takim czyms zajmuje? i ile to moze kosztowac, bo moze taniej bedzie wymienic glosnik np. na stxa zy co radzicie??
  • Poziom 22  
    chaka napisał:

Brawo:):):) Co masz z matmy?:P litraz sprawdzisz lejac wody do szczytu otworu bass reflex i zlewajac ja pozniej to odpowiedniego wiadra (ze skala).

Najlepiej to rzeczywiscie zalej go wodą i podłącz to nie bedzie juz wogóle "piredział"
    Ja robie coś takiego i (nie wiem moze sie cenie, moze nie, a moze mam za duzo innych rzeczy do roboty) ale zapłaciłbyś z 50zł.
    Naszczęscie nie mam narazie czasu na naprawy.
    To jest wyłącznie do twojego rozeznania w cenach.
    Nie wiem jak inni ale da sie to zrobić bez zmiany membrany i wiekszej ingerencji w głosnik. Samą cewke wymienić albo podkleić.
    Ot co.
    ziomal100 napisał:
    yo tam zamienic miejscami, to nie dziala!!! wie ktos cos wiecej????????????

Co nie dziala? Glosnik nie dziala? Pralka nie dziala? BO jak przed zamiana dzialalo to rzeczywiscie dziwne:P Pisz dokladnie o co chodzi jesli chcesz zeby ktos ci pomogl.

Wylacz sprzet. i delikatnie nacisnij reka na membrane tak aby weszla glebiej z 3mm. Musisz naciskac symetrysznie tzn tak aby nie naciskac na ktoras czesc glosnika silniej niz na przeciwlegla wzgledem srodka. Chodzi to zeby nie przeginac mebrany na bok tylko wciskac na do srodka. Jesli cewka nie jest zdeformowana to nie powinno byc zadnego chrupania ani trzeszczenia.
  • Poziom 10  
    nie no ta cena jest duzo za wysoka! za te pieniadze moge miec calkiem niezly nowy glosnik, no ale moze to tak kosztuje...
  • Poziom 10  
    siema
    mam taki problem w głosniku samochodowym - dwudrożnym.
    jak nacisne właśnie tak jak mówicie całą membrane tak z 4 m to jest takie obcieranie jakby coś tarło. Takie chrupanie - jakby membrana o coś ocierała.
    czy można to jakoś naprawić?? czy to jest gółosnik do wyrzucenia czy jeszcze jest dobry - do naprawienia???
    czekam na odp.
    Widze, ze tak jak temat sformulowano tak i sie teraz w nim dzieje. Zamykam i prosze o pisanie na przyszlosc... jak trzeba.