Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S2 Portable 500 GB - Uszkodzone pliki po odzyskaniu

02 Sie 2013 08:36 1272 6
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.

Wczoraj kopiując klika plików (17 MB danych w excelu) na dysk, odłączyłem w trakcie kopiowania, kabel USB (nieświadomie). Zorientowałem się, że kompletna zawartość nie została skopiowana dopiero po podłączeniu do innego komputera na który chciałem przenieść dane. Usunąłem pliki, jednak jeden z nich jest zablokowany (zajmuje 0 KB, ale nie sposób go usunąć).
    Z dysku zniknęło po nieudanym kopiowaniu 6 początkowych katalogów/folderów ze wszystkich 15-tu. Całą noc próbowałem odzyskać dane różnymi programami o ostatecznie udało się jednym z nich (reszta pokazywała jedynie pliki przez mnie usunięte wcześniej zgodnie z moją wolą). Program pokazał w podglądzie całą strukturę/drzewo folderów jakie były na dysku, z tymi, które zniknęły włącznie (przestrzeń na dysku mimo ich niewidoczności jest cały czas zajęta).
    Odzyskałem foldery wraz całym ich wcześniejszym układem, jednak odczyt plików xls, word, pdf, jpg, avi jest niemożliwy, mimo, że posiadają pierwotne rozmiary. Dokumenty po otwarciu pokazują ciąg tysięcy nic nie znaczących dla mnie znaków. Jedynie plik txt udało się odczytać.
    Jako, że znajdują się tak ważne dla mnie dane, może ktoś z Was mógłby pomóc (głównie chodzi mi o pliki excel).
    Uszkodzony plik (z przerwanego kopiowania) nadal znajduje się na dysku.

W załączeniu przykładowy plik.

• Poziom 28  
    Nie naprawisz tego pliku, bo to nie plik xls.
    Po prostu źle odzyskałeś i tyle.
  • Poziom 9  
    To jest plik *.xls, jedynie ikonka załącznika na forum wskazuje jakby był to pdf.:)
  • Poziom 43  
    mabeo napisał:
    próbowałem odzyskać dane różnymi programami o ostatecznie udało się jednym z nich

Jakimi programami odzyskiwałeś? Plik z załącznika nie jest dokumentem Excela.
    Myślę, że z większym powodzeniem odzyskasz te pliki z dysku źródłowego. Na przyszłość kopiuj zamiast przenosić i dopiero po sprawdzeniu kasuj źródło.
  • Poziom 9  
    Program EasSOS recovery, to jedyny program, który pokazał mi podgląd katalogów, które "zniknęły" i za jego pomocą odzyskałem zawartość... jednak niemożliwą mimo prawidłowych nazw plików i rozmiarów do odzyskania.

Dodano po 14 [minuty]:

Żeby było wszystko jasne.:) Załączony plik to plik z jednego z odzyskanych folderów.
  • Poziom 43  
    Pytałem czy próbowałeś odzyskiwać pliki z dysku źródłowego?
    Ten z załącznika jest nic nie warty.

• Poziom 28  
    mabeo napisał:
    To jest plik *.xls, jedynie ikonka załącznika na forum wskazuje jakby był to pdf.:)

Struktura danych w pliku nie odpowiada strukturze pliku typu .xls.
    To sa jakies "śmieci".

Przeskanuj dysk programem DMDE.