Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens KG37S72 - Lodówka_awaria sprężarki?

02 Sie 2013 08:47 1269 3
  • Poziom 6  
    Witam,

SPRAWA JEST PILNA, ze względu na upały.

Od wczoraj moja 16-17 letnia lodówko-zamrażarka "dostała świra".
    Włącza się co 5 minut i działa 3-5 sekund, wyłącza się z dziwnym dźwiękiem i tak na okrągło. Oczywiście temperatura w chłodziarce jest już w tej chwili za wysoka, żeby przechowywać żywność.

Czego to może być objaw??? Naprawiać czy kupić nową??? POMOCY!!!!
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Marzenna51 napisał:
    Włącza się co 5 minut i działa 3-5 sekund, wyłącza się z dziwnym dźwiękiem i tak na okrągło

Sprężarka do wymiany.
    Marzenna51 napisał:
    Naprawiać czy kupić nową?

Po wymianie sprężarki, może jeszcze parę dobrych lat działać, więc telefon w dłoń i dzwoń po serwisach z zapytaniem o koszt.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Prawdopodobnie silnik agregatu "wysiadł". Próbuje startować,za duży prąd rozruchu, wyłącza "termik" (zabezpieczenie). Termik stygnie po kilku minutach ,znowu próba uruchomienia "termik" wyrzuca itd. Koszt wymiany agregatu to 300-500 zł. Ale może warto kogoś poprosić,żeby sprawdził to na miejscu,zanim podejmiesz decyzję, o naprawie/ kupnie nowej.
  • Poziom 6  
    Serdeczne dzięki za odpowiedzi, zostałam przygotowana na najgorsze.
    Niestety mieliście rację - agregat do wymiany. Przyszedł fachowiec, męczył się dobrą godzinę próbując wymienić przekaźnik (stosował różne rodzaje), cudował, ale niestety nie udało się. Koniec końców agregat zamilkł.
    Koszt 600 zł. oczywiście bez gwarancji na układ chłodniczy.

W tej sytuacji, z ciężkim sercem podjęłam decyzję o utylizacji i kupnie nowego sprzętu. Z ciężkim sercem, bo 17 lat lodówka działała bezawaryjnie :?