Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus Color 680 - nie drukuje czarny tusz

Peterson1 08 Mar 2005 22:21 6560 16
    Peterson1
    Level 18  
    Jak w temacie - nie drukuje czarny tusz, dysze są napewno drożne. Kolor drukuje bez problemu. Tusz jest zresetowany a mimo to nie daje ani kropelki na kartkę. Proszę o jakieś wskazówki.
    xawier
    Level 29  
    Też tak mam jak za długo nie używam drukarki, albo kombinuję z pojemnikiem (oszukuję ją). Raz się uparła i nic - kolor ok a czarny nic. Zrobiłem z 10 razy procedurę czyszczenia głowić i zero rezultatu 0 no może śladowe efekty. Zostawiłem ją na 3 dni - wracam do domu a ona śmiga jak nówka - może się lekko zapowietrzyła...

Pozdrawiam
    Peterson1
    Level 18  
    Najgorsze że nie daje ani kropelki. Żeby chociaż coś jakąś malutką kreseczkę. Podejrzewam też coś w elektronice.
    Drukarki nie miałem wcześniej więc nie wiem jaka jest jej historia. Ale założyłem nowy czarny tusz i nic.
    bozio
    Level 22  
    Może to przypadek ale miałem klika sztuk 680 i 685. W 80% były uwalone głowice. Może w twoim przypadku tak nie jest, być może kartige (czyt. nowy czarny) jest niedobry. Jakiej firmy kupiłeś??

POZDRAWIAM.
    Peterson1
    Level 18  
    Tusz jest firmy no name - kupiłem na Allegro najtańszy ale był oryginalnie zapakowany i nie ruszony. Jeżeli głowicę położę na chusteczce to zostawia ślad z dyszy kolor + czarny.

Mam też pytanie do bozio. Powiedz mi jak zresetować tusz w 685. Za nic nie mogę sobie z tym poradzić. Mam dwa tusze zresetowane wkładam do drukarki i nic. Ciągle świeci środkowa kontrolka. Jeden tusz to ten wspomniany wyżej a drugi nie ma żadnego opisu ale zresetowałem go za pomocą resetera.
    Pozdrawiam
    bozio
    Level 22  
    Jeśli chodzi o reset kartrigy w 680 to najmniejszych problemów nie miałem. Za pomocą SSC Service resetowałem i zawsze z pozytywnym skutkiem. Tylko ja zawsze miałem oryginały ewentulanie kartrige Pelikana.

POZDRAWIAM.
    Peterson1
    Level 18  
    A powiedz mi którą wersję masz SSC Service? I czy robisz to przez USB czy LPT?
    bozio
    Level 22  
    Wersja 3.8. Nie ma różnicy czy przez LPT czy USB. W większoście przez USB bo mam na stałe wpięte a LPT urzywam wtedy gdy niemam innego wyscia (np przy 480sx).

POZDRAWIAM.
    Peterson1
    Level 18  
    No trochę się pobawiłem. Podmieniłem głowicę z 685 do 680 i najprawdopodobniej walnięta głowica. Czarny się uparł i koniec i nic już chyba nie napisze. Jeśli chodzi o resetowanie to ten co mam to wyjątkowo uparty na resetowanie albo też jest uszkodzony. A jest to tusz firmy JetTec - odradzam zakup. Włożyłem ten który kupiłem na Allegro najtańszy i resetuję go czy to przez SSC czy też reseterem.
    Dzięki za wszystkie uwagi i pomoc.
    Stawiam końcową diagnozę - trafiona głowica - elektronika sprawna. Pozostaje szukać innej na podmiankę.
    Pozdrawiam.
    Peterson1
    Level 18  
    Zmieniam poprzednią diagnozę - drukarka postała parę dni i czarny drukuje jak szalony. Musiał być nieźle zapowietrzony albo co innego.
    Generalnie jestem zadowolony bo wszystko działa.
    Pozdrawiam.
    Laelia
    Level 13  
    Takie pytanie co może być przyczyna jeśli drukarka nie drukuje na papier - wszystkie dysze są drożne - podczas programu czyszczenia głowicy wypluwa tusz na tą gąbkę, ale przy drukowaniu nic, choć pod spodem głowica jest wilgotna (tzn. wypływa z niej troche tuszu). Dodatkowo wydaje raczej dziwne jak na nią odgłosy - ale nie potrafie także określić przyczyny. (Dokładnie jest to Epson Stylus Color 685)
    Peterson1
    Level 18  
    Laelia na 90 % bezpiecznik walnięty i może tranzystor. Było już o tym trochę na forum.
    Laelia
    Level 13  
    hm, a gdzie dokładniej (i czy warto to naprawić - nie tylko chodzi o koszty) - a na forum szukałam i najczęstsze odpowiedzi co do epsonów to były właśnie o uszkodzeniu głowicy - jako całości (chyba, że to co napisałeś jest tożsame).
    Peterson1
    Level 18  
    Koszt naprawy niewielki jeśli sam to zrobisz i poleciał tylko bezpiecznik. Jeśli poleciał też tranzystor to nie zastąpisz go zamiennikiem. musisz mieć dokładnie takli sam - i tu możesz mieć kłopot z jego zdobyciem.
    Szczerze mówiąc to wartość tej drukarki jest niewielka więc może warto pomyśleć o innej używanej ale sprawnej.
    Laelia
    Level 13  
    Dzięki wielkie - tak przypuszczałam, że to raczej strata czasu - gdyby udało mi się ją naprawić byłoby fajnie - choć raczej mówiłabym o tym jak o hobby;) (zawsze miałam zapędy do rozkładania rzeczy na części pierwsze i składanie ich ponownie;) )
    asia24sl
    Level 2  
    ja mam problem nie mogę nigdzie znaleźć sterowników do drukarki epson stylus color 680 dla sytemu Vista :(

jakby ktoś miał stosownego linka będę wdzięczna ;)
    Laelia
    Level 13  
    zgodnie z tym co pamiętam i co napisali na
    http://esupport.epson-europe.com/ViewArticle.aspx?lng=EN-GB&kbid=311370
    to drukarka powinna sie sama zainstalować pod Vistą, wystarczy ją podłączyć kabelkiem, włączyć i poczekać a na pasku (obok zegarka) powinna wyskoczyc informacja, że wykryto nowy sprzęt, bla bla, i że szuka sterowników, i w końcu, że zainstalował. Mam nadzieję, że u Ciebie też zadziała;)