Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabezpieczenie - zabezpieczenie dla płyty indukcyjnej

02 Sie 2013 14:17 3402 8
  • Poziom 2  
    Witam,

kupiłem tą płytę http://www.whirlpool.pl/produkty-1/p%C5%82yty...yjne-3/-%5BACM-756_NE%5D-601380/855785601000/

moc 6 kw
    podłączyłem ją pod 3 fazy. i Moje pytanie: jakie zabezpieczenie 3fazowe powinienem dać aby wszystko było zgodnie ze sztuką? Nie mogłem znależć jednoznacznej odpowiedzi bo w niektórych tematach widziałem 10A, w innych 20A. DLatego prosiłbym kogoś kto się orientuje w temacie o krótką i jednoznaczną odpowiedź

z gory dzieki i sorry jesli sie powtarzam, ale naprawde nie znalazlem odpowiedzi ktora dalaby mi pewnosc
  • Poziom 25  
    Zajrzyj w instrukcję, czy aby na pewno sam mogłeś podłączyć tę płytę. Grozi utratą gwarancji!
  • Poziom 2  
    kolego jakbym w instrukcji znalazł tą informację nie zawracałbym nikomu głowy tutaj. Podłączyłem, kuchenka działa, wydaje mi się że dobrze policzyłem zabezpieczenia, ale chciałbym poznać opinie doświadczonego fachowca, jakiego zabezpieczenia powinienem przy takiej mocy użyć. także będę wdzięczny jeśli ktoś mi napisze krótką liczbową odpowiedź:)
  • Poziom 25  
    Nie chodzi mi o sposób podłączenia, tylko sam jego fakt przez osobę postronną jaką jesteś. Wielu producentów sprzętu agd zastrzega sobie, by sprzęt był podłączany przez wykwalifikowanego elektryka.
  • Poziom 2  
    w instrukcji napisane było: zaleca się aby podłączenia dokonał wykwalifikowany instalator. taka sama formułka była napisana na zlewozmywaku... Domyślam się, żę jeśli podłączyłbym coś żle i wtedy popsuł urządzenie wtedy pewnie by mi odmówili wymiany. liczyłem się z ryzykiem. Ale do niczego takiego nie doszło... Tak więc ponownie proszę o odpowiedź
  • Poziom 25  
    Jeśli zasilanie płyty masz 5x2,5mm2 to możesz dać zabezpieczenie 16A. Chociaż 10A też wystarczy. Oczywiście spełniony musi być też warunek samoczynnego wyłączani zasilenia.
  • Poziom 2  
    dzeikuje. no ja użyłem kabel 5x4mm2 i zabezpieczenie 10A.

Popraw pisownię wszystkich postów.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    [retrofood]
  • Specjalista AGD
    Listwa zaciskowa ma miejsce na 3 fazy, ale płyta używa dwóch faz. Czyli na każdej fazie 3kW, czyli zabezpieczenie B16A lub bezpiecznik topikowy.