Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz komputerowy do HP Elite 8000

ufo12345 02 Sie 2013 17:08 4434 10
  • #1 02 Sie 2013 17:08
    ufo12345
    Poziom 6  

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post, ale zapewne nie ostatni.
    Otóż mam pewien problem...

Potrzebuje zasilacza do podzespołów z komputera hp compaq 8000 elite (komputer biurowy przywieziony z Norwegii) męczę się już od ponad 2 tygodni i praktycznie nic nie znalazłem, na zasilaczu który wyjołem z ów kompa nie ma napisanego modelu, prócz tego że jest to zasilacz od HP (spalił się dlatego też potrzeba nowy). Na allegro znalazłem zasilacz do tego komputera, ale niestety jest on wsuwany i nie ma możliwości umieszczenia go w standardowej obudowie.

Mam kilka pytań:

1. Czy ktoś wie jaki to rodzaj zasilacza?
    2. Czy dostane go na polskim rynku
    3. A może istnieje jakieś obejście lub przejściówka do standardowego zasilacza ATX?

Poniżej zamieszczam zdjęcie i proszę o pomoc.

Zasilacz komputerowy do HP Elite 8000

0 10
  • Relpol
  • #3 03 Sie 2013 00:43
    ufo12345
    Poziom 6  

No tak, wszystko cacy, tylko gdzie znajdę zasilacz z takimi końcówkami?
    Bo gdyby był to typowy atx z pin 20 + 4 to nie byłoby problemów. A nie moge takiego kupic ponieważ płyta jest dopasowana do zasilacza (czy tam na odwrót) i potrzebuje zasilacza z takimi kablami jak na zdjęciu.

0
  • Relpol
  • #4 03 Sie 2013 12:10
    Wojtek_92
    Poziom 17  

Przy większości zasilaczy masz takie końcówki jest to 4pin do zasilania CPU, zasilanie FDD, i zasilanie 6pin do procesora/karty graficznej.
    Kwestia tylko czy da radę jakoś umieścić tam ATX lub ewentualnie zmienić obudowę na typu ATX

Dodano po 3 [minuty]:

Ewentualnie szukaj takiego samego jak masz, muszą tam być jakieś oznaczenia modelu

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=hp&search_scope=category-4561

0
  • #5 03 Sie 2013 12:30
    ufo12345
    Poziom 6  

Zasilanie FDD ma cztery otwory, a tu jest sześc. Byłem z tym w serwisie komputerowym i powiedziano mi że właśnie przez tą końcówkę nie da się dopasowac zasilacza i że możliwe że jest to jakiś układ sterujący.

PS: Oryginalna obudowa nie posiadała FDD

0
  • #6 03 Sie 2013 13:52
    Wojtek_92
    Poziom 17  

Albo dać ten zasilacz do naprawy. Wprawiony elektronik pewnie sobie z tym poradzi.

0
  • #7 04 Sie 2013 17:38
    ufo12345
    Poziom 6  

Z tym że ja już właśnie byłem z tym w serwisie i gość sam mi zaproponował że spróbuje go jakoś naprawić, ale nie dało rady.

0
  • #8 04 Sie 2013 18:56
    kozak69
    Poziom 25  

a może coś od della z alledrogo by pasował?

0
  • #9 04 Sie 2013 22:58
    ufo12345
    Poziom 6  

Nie kupuje na alledrogo bo to oszukany serwis... zreszą o ile się nie myle domena jest wystawiona na sprzedaż. A nawiązując do della sprawdzałem wiele zasilaczy i nic nie znalazłem

0
  • #10 28 Gru 2015 20:40
    TaiPan
    Poziom 12  

Może bym mógł odświeżyć temat ??
    Potrzebuję zasilacz do tego komputera większy niż mam ( 320W ).
    Co by dam radę z grafiką na PCI-E .
    Jest może jakiś zamiennik typowej wtyczki ATX na takie , jak u góry na zdjęciach ?

0
  • #11 10 Sty 2016 11:57
    lizar_77
    Poziom 2  

jak by ktoś ze zrozumieniem przeczytał naklejkę znamionową to za chiny ludowe nie podepniecie zasilacza atx, z jednego ważnego powodu, atx nie ma 12V SB - czyli odpowiednika 5Vsb - czyli napięcia cały czas aktywnego

brązowe i żółte - 12V po załączeniu zasilacza
    czarne - masy
    fiolet -12Vsb
    niebieski masa od 12Vsb

zostały kabelki na wtyczce wielopinowej w szeregu:
    czerwony, biały, zielony, szary, czarny to masa

po załączeniu zasilacza pojawia się tam napięcie w okolicy 3V, jeden z tych pinów jest power on, reszta prawdopodobnie parametry zasilacza, obroty wentylatora, temp. zasilacza, są projekty łączenia 2 zasilaczy atx, można by spróbować wypiąć zasilanie płyty gł. zostawiając całą moc wew. zasilacza na CPU, na 6 pin wtyczkę zapodać zewnętrzny zasilacz 12V o odpowiedniej mocy załączany przekaźnikiem / innym układem.

0
  Szukaj w 5mln produktów