Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Ciao II - Niedostateczny przepływ powietrza

02 Sie 2013 20:05 1716 6
  • Poziom 10  
    Witam,

posiadam piec Beretta CIAO II. Jakiś czas temu zaczął pojawiać się problem z załączaniem grzania ciepłej wody (brak zapłonu palnika). Próbując zlokalizować problem ustaliłem, że najprawdopodobniej ma to związek z ciągiem powietrza.

Przy otwartej komorze spalania piec zapala się bez problemu zaraz po załączeniu ciepłej wody. Jednak gdy komora jest zamknięta w niektórych przypadkach zapłon w ogóle nie następuje. Dalsze próby wskazały, iż przy zamkniętej komorze spalania zapłon nastąpi również w tych przypadkach, w których "dmuchniemy" w rurkę dochodzą do białego urządzenia (rurkę do presostatu mierzącą różnice ciśnień?).

Na bazie powyższego dochodzę do wniosku, że pewnie problemem jest niedostateczny ciąg powietrza. Wentylator zdaje się jednak działać dobrze. Zastanawiam się jakie powinny być moje kolejne kroki.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam. Sprawdzić drożność przewodu powietrznego, komin jest rozdzielczy czy współosiowy? Jeśli rozdzielczy to koszyk zaciągowy na zewnątrz budynku mógł się zapchać (kurz, liście) jeśli jest współosiowy to mogło coś wpaść do przewodu zaciągu. Ostatecznie presostat powietrza może fiksować.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Winny moze byc jeszcze wentylator.
  • Poziom 10  
    Witam,

bardzo dziękuję Wam za porady. Kolejny weekend i kolejne podejście do pieca. Komin wygląda na sprawny - czuć ciąg nawet bez działania wentylatora. Wentylator również nie budzi moich zastrzeżeń - działa i jest czysty. Może to rzeczywiście coś z presostatem ale poza wymianą na nowy nie mam pomysłu jak to sprawdzić.

To co charakterystyczne to fakt, że za pierwszym razem piec zawsze się włącza bez problemu. Dopiero po dłuższym używaniu występuje opisany problem.

Na razie jestem po generalnym wyczyszczeniu całego pieca, zobaczę a nuż da to jakiś efekt.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A czy w rurkach termostatu nie skondensowało ci się coś?
  • Poziom 10  
    Cytat:

A czy w rurkach termostatu nie skondensowało ci się coś?

serwisant73 dziękuję za poradę. Czy rurka termostatu to ta metalowy rurka po lewej stronie pieca przymocowana do jednej z rur z wodą i kończąca się "grzybkiem"? W jaki sposób to sprawdzić?
  • Poziom 10  
    Dla osób, które w przyszłości napotkają taki sam problem - u mnie opisany problem pojawiał się już kilkukrotnie. Za każdym razem pomagało wykręcenie rur z wodą na palnikami i ich przeczyszczenie.