Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba satellite m30x-122 - Po włączeniu nie wyświetla się nawet napis toshuba

02 Sie 2013 20:18 1758 10
  • Poziom 11  
    Witam postaram się opisać jaki jest problem, nabyłem toshibę miałem włożyć tylko ramy i twardy dysk i miał działać. Niestety tak nie było, po włożeniu ram i naciśnięciu przycisku power włącza się na chwile wentylator później dvd i na tym koniec jest ciemny ekran. Próba ponawiana była na innych ramach i jest to samo, chciałem dodać że bateria się ładuje diody się palą. to jest tak jakby ramy nie były widoczne przez bios.
  • Spec od komputerów
    pikol napisał:
    to jest tak jakby ramy nie były widoczne przez bios.

Kolega może napisać jakie kości włożył? wentylator kręci się cały czas czy wyłącza po chwili?
  • Poziom 35  
    Odłącz od płyty dysk, dvd, wifi, bluetooth jeśli masz. Wykonaj reset CMOS. Jeśli nie ruszy to trzeba szukać usterki sprzętowej.
  • Poziom 9  
    Mam taki sam problem na moim PC, też nie wiem w czym problem, ale dzisiaj wkładałem 8 kosci ram, każdą po koleii i nic, trzeba szukać przyczyny w płycie głównej mi doradzali sprawdzić kondensatory, czy nie są napuchnięte i zobacz czy karta grafiki jest dobrze włożona.
  • Poziom 11  
    Jak wykonać reset cmos, co do wentylatora to tak jak napisałem włącza się na chwile wkładałem ddr 333 mgh i 400 też na żadnym nie ruszanie nie ma też typowych piknięć przy braku ramu raz chyba wydał cichy dżwięk typu długi trzy krótkie trzy krótkie długi iwięcej nie pika.
  • Poziom 35  
    pikol napisał:
    co do wentylatora to tak jak napisałem włącza się na chwile

i wyłącza i dość czy po chwili uruchamia się na nowo ?

Reset CMOS to wyjęcie baterii podtrzymującej BIOS na płycie głównej ( nie tej dużej z tyłu ).
  • Poziom 11  
    wyłącza się i dość po nim startuje na chwilę dvd i póżniej jest już cisza
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze pytanie czy matryca z m30x pasuje do m40x czy to są te same podłączenia.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Mam jeszcze pytanie czy matryca z m30x pasuje do m40x czy to są te same podłączenia.

Tak matryce będą pasować. Tu i tu jest matryca 15,4 / 30pin o tej samej rozdzielczości.
  • Poziom 11  
    Wracając do tematu dzisiaj włożyłem dwie różne kości odpalił normalnie ale po kilku minutach zrobił się czarny ekran i teraz dalej jest jak na początku włącza się wentylator na chwilę i dalej nic
  • Poziom 11  
    Dzisiaj po próbie kolejnej z wkładaniem pamięci odpalił i wszystko było ok po godzinie czasu wyłączyłem normalnie i znowu nie chce się załączyć tylko świeci power wiatrak na chwilę zakręci potem dvd i nic więcej się nie dzieje.