Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 5Si - Kaseta A3 - nie podnosi papieru

klimimoto 08 Mar 2005 23:37 1218 4
  • #1 08 Mar 2005 23:37
    klimimoto
    Poziom 11  

Witam
    Mam 5si i problem polega na tym , że maszyna nie podnosi papieru A3. Po wyjęciu kasety A4 widać cały proces podnoszenia papieru w kasecie A3, a wygąda to tak: po włożeniu szflady A3 maszyna zaczyna kręcić silnikami ( na wyświetlaczu pojawia się napis" podnoszenie kasety 3" - lub jakoś podobnie) a papier w szufladzie tak jakby troszkę podskakiwał lub czasami lekko się podnosił do góry - kilka razy papier był już dość wysoko podniesiony ale jeszcze brakowało może ok 1 cm aby doszedł do rolki pick-up.( efekt na wyświetlaczu -" brak papieru A3") Przy opsanym podnoszeniu słychać "trykanie i przeskakiwanie" mechanizmu podnoszącego!!! wyjąłem z maszyny cały zespół podawania papieru 'PIU' i rozebrałem cały mechanizm czyszcząc i sprawdzając dokładnie - nie stwierdziłem żadnych połamanych kół zębatychani ani nic uszkodzonego. Zapadki od podnoszenia wygłądają dobrze, półkole zębate na którym jest ramie podnoszące papier wygląda ok. Mechanizm podnoszenia jest trochę innej konstrukcji niż "standartowy" ponieważ papier nie jest podnoszony płynnie jak w napędach bezpośrednio napędzanch obracającymi się kołami zębatymi tylko drobnymi skokami mechanizmu zapadkowego. Nie wiem jak to przywrócić do prawidłowego działania?? Proszę o jakieś rady lub pomoc bo może "diabeł tkwi w szczegółach"?? . Pozdrawiam Kamil

zmieniłem temat
    kosmita

0 4
  • #2 24 Mar 2005 22:48
    tajtaj
    Poziom 14  

mialem ten sam blad i siedzialem 4 dni :) zaglebiasz sie w to samo co ja, olej caly mechanizm i sprawdz kasete. tel.6xxxxxxx

0
  • #3 25 Mar 2005 08:35
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do wymiany kontaktów służy system PW.

0
  • #4 25 Mar 2005 23:49
    tajtaj
    Poziom 14  

piszesz,ze mechanizm jest ok w winda nie podnosi papieru.sprawdz czy kasteta sie domyka

0
  • #5 19 Lis 2005 18:15
    klimimoto
    Poziom 11  

przepraszam za taaaką zwłokę ,ale sprawa zakończyła się wymianą całego zespołu pobierania (PIU) na nowy.

0