Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniczek w Samsungu a jakość dźwięku

djpits 03 Sie 2013 10:38 867 8
  • #1 03 Sie 2013 10:38
    djpits
    Poziom 13  

Witam, interesuje się audio i mam takie nietypowe pyt.

Dlaczego samsung montuje w telefonach (wszystkich) duży głośniczek z dużą siateczką, i zakrywa go klapką z 2 cienkimi paskami co w efekcie tłumi i pogarsza ewidentnie dźwięk... Po zdjeciu klapki jest duużo lepiej...
    Inni producenci np. HTC nie zakrywają powierzchni głośniczka i dźwięk jest głośniejszy i czystszy.

Jakie jest wasze zdanie?

Mam nadzieję że temat w dobrym dziale.

0 8
  • #2 03 Sie 2013 12:02
    marian133
    Poziom 37  

To jest ewidentnie zabezpieczenie ów głośnika.
    Telefon nie służy do odtwarzania muzyki poprzez zamontowany głośnik.
    Skoro interesujesz się audio to wiesz że ten dźwięk nie ma nic wspólnego z jakością, nawet z tych HTC.
    Moim zdaniem dla samsunga to tylko plus że zabezpiecza głośnik przed uszkodzeniem.

0
  • #3 03 Sie 2013 12:08
    djpits
    Poziom 13  

no jak nie służy do odtwarzania muzyki ?:) No tu się nie zgodzę całkowicie bo dziś głównie przez głośnik odtwarza się np. filmik przy znajomych a nie na słuchawkach :)
    I to od jego efektywności zależy efekt, wiadomo że códów nie ma ale o tyle o ile można.

Zabezpieczyć można na 100 sposobów a ten z samsunga wg. mnie jest najgłupszy i niezrozumiały stąd pytanie :)

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

0
  • #4 03 Sie 2013 12:10
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

djpits napisał:
    no jak nie służy do odtwarzania muzyki ?:) No tu się nie zgodzę całkowicie bo dziś głównie przez głośnik odtwarza się np. filmik przy znajomych a nie na słuchawkach :)
    I to od jego efektywności zależy efekt, wiadomo że códów nie ma ale o tyle o ile można.

Zabezpieczyć można na 100 sposobów a ten z samsunga wg. mnie jest najgłupszy i niezrozumiały stąd pytanie :)

Tam ma być dźwięk a nie jego jakość. Tak jak napisał marian133. W telewizorze też masz głośniki, słuchasz muzyki i oglądasz filmy ale jakości też żadnej nie ma. A dlaczego tak stosują musisz zapytać samego producenta.

0
  • #5 03 Sie 2013 12:15
    djpits
    Poziom 13  

noo producent mi nie odpowie, jestem po prostu ciekaw waszych argumentów

0
  • #6 03 Sie 2013 12:15
    karolark
    Poziom 40  

No fakt trzeba wyrwać osłonę głośniczka i po co mi kolumny :-) a ci co je mają to osiołki :-)

0
  • #7 03 Sie 2013 13:22
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 03 Sie 2013 14:43
    djpits
    Poziom 13  

niektórzy tu są mocno ograniczeni "rozwojowo technicznie" wiec chyba faktycznie nie ma co tu polemizować na ten temat.

Temat closed.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

0
  • #9 03 Sie 2013 14:55
    karolark
    Poziom 40  

djpits napisał:
    niektórzy tu są mocno ograniczeni "rozwojowo technicznie" wiec chyba faktycznie nie ma co tu polemizować na ten temat.

Temat closed.

Fakt polemizować można z kimś kto reprezentuje pewne minimum.
    A koledze sporo brakuje, proponuję zajrzeć do słownika.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo