Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica kuchenka gazowa - Zielony, mały płomień.

MENA515 03 Aug 2013 11:16 10746 7
 • #1
  MENA515
  Level 9  
  Jest weekend i raczej nikt ze specjalistów do nas nie przyjedzie. Chyba że była by poważna awaria. W mojej kuchence dziś jest zielony kolor płomienia. Tuż przy palniku jest jaśniutko-zielony a góra przechodzi w seledynowy. O czym to świadczy? Troszkę się boję, z gazem to nie przelewki. Rano raz też zgasł mi palnik.
  Płomień jest dość niski nie zależnie od regulacji kurkiem. Przed wczoraj zmieniałam butlę, ale wszystko było ok :(.
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  MENA515 wrote:
  Tuż przy palniku jest jaśniutko-zielony a góra przechodzi w seledynowy. O czym to świadczy?
  Ta kuchenka jest jedno-palnikowa? Jeśli nie, to czy inne palniki też tak samo palą?
 • #3
  MENA515
  Level 9  
  Kuchenka ma 4 palniki. Dziwne to jest, bo płomienie w nich są nieregularne. Zapaliłam niedawno mały i palił się ok, teraz płomień zmalał a butla jest pełna . Płomień łapie barwę zielonkawą gdy się zmniejsza. Dysze były wymieniane 2 lata temu po 10 latach "pracy".
 • #4
  stanislaw1954
  Level 43  
  MENA515 wrote:
  Dysze były wymieniane 2 lata temu po 10 latach "pracy".

  Nie wydaje mi się, żeby wszystkie dysze naraz się zatkały. Jedyne moje podejrzenie to, może uszkodził się reduktor, chyba że butla została napełniona czymś niewłaściwym.Żeby się o tym przekonać, trzeba by albo spróbować butlę u kogoś innego(na innym reduktorze),albo swój reduktor sprawdzić na innej butli/kuchence.
 • #5
  pwmis
  Level 19  
  Quote:
  chyba że butla została napełniona czymś niewłaściwym


  To jest bardzo prawdopodobne. Jakiś gaz chłodniczy? R22 tak się spalał przy próbach szczelności. Wygląda jakby były jakieś domieszki fluoru.
  Nie używaj kuchenki i zareklamuj butlę. Związki spalania mogą być trujące.

  Pozdrawiam
  Andrzej
 • Helpful post
  #6
  zbigniew3107
  Level 20  
  Miałem podobny przypadek ,butla została wywrócona do góry dnem w celu wykorzystania gazu do końca i jak to u nas woda i zanieczyszczenia z butli zatkały wąż i reduktor ,do sprawdzenia gaz na innej kuchence jeśli będzie dobrze do sprawdzenia wąż,reduktor możliwe jest oczywiście że gaz jest nie tej jakości ,ingerencji w kuchence odradzam osobom nie mającym uprawnień bo zanieczyszczenia mogły dostać się nawet do zaworów wezwać serwis lub fachowa od gazu z uprawnieniami który oceni co robić i podejmie się ewentualnej naprawy .
 • #7
  Wawrzyniec
  Level 37  
  Piszę tego posta, mimo że temat stary: Miałem kiedyś tak samo po wymianie butli. Zareklamowałem ją i wymieniłem na inną. Było to samo. Gościu który wymienia butle stwierdził że to pewnie była końcówka gazu jak napełniali butlę i żeby spuścić trochę gazu bo pewnie zapowietrzona (dziwne). Zrobiłem tak i płomień był później normalny. Nie jestem tego w stanie wytłumaczyć
 • #8
  piotreks2008
  Level 9  
  ja miałem to samo - gaz z butli propan-butan - plus jeszcze to, że palnik palił się raz na 10 zapaleń - wymieniłem reduktor - miał kilkadziesiąt lat, i wszystko w porządku...