Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 - Nie można zamknąć drzwi pilotem ani kluczykiem [Mazda 6, 2003 r.]

03 Sie 2013 11:19 4080 4
 • Poziom 10  
  Witam,

  Mam problem z zamykaniem drzwi w Maździe 6, 2.0 benzyna, 2003 rok. Sytuacja przedstawia się tak, że gdy otwieram drzwi kluczykiem to poprawnie otwierają się wszystkie lecz gdy je zamykam w ten sam sposób to zamykane są tylko te od strony kierowcy. Bagażnik cały czas pozostaje otwarty. Naciśnięcie przycisków LOCK i UNLOCK na pilotach Visteon nr 41803 nie powoduje żadnej reakcji. Baterie w pilotach były wymieniane i dalej to samo. Gdy w stacyjce nie ma kluczyka to cały czas na desce rozdzielczej cyklicznie mruga kontrolka systemu podwójnego zamykania. Gdy przekręca się kluczyk w zamku w prawą stronę (zamykanie) to odczuwalny jest dziwny opór i przekręcenie nie powoduje żadnej reakcji. Jeżeli ktoś ma pomysł co może być przyczyną takiego zachowania zamka to bardzo proszę o pomoc.

  Pozdrawiam
  Łukasz
 • Poziom 42  
  Domyślam się ,że ma tylko w drzwiach kierowcy wejście na kluczyk.

  Zamek z drzwi na zewnątrz i jego naprawa - usuniecie blokady i braku sygnału "zamknij".
 • Poziom 10  
  Czy można to zrobić samemu (ewentualne wskazówki w jaki sposób się do tego zabrać?) czy lepiej zlecić to elektrykowi samochodowemu ?
 • Poziom 42  
  Jeżeli tak pytasz , to do elektryka samochodowego.
 • Poziom 10  
  Z demontażem poszczególnych części nie będzie problemu, bardziej chodzi mi o to czy przyczyna problemu leży po stronie mechanicznej czy elektrycznej ?