Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalowanie systemu windows

09 Mar 2005 00:31 1321 5
  • Poziom 24  
    Ostatnio instalowalem windows xp i w opcjach instalacji nie wybralem aktualizacji starego systemu tylko nowa instalacje i potem okazalo sie ze mam zainstalowane dwa systemy. wywalilem jeden ale teraz gdy komputer sie uruchamia to otwiera sie okno z prozba o wybranie jednego z dwu systamow (takich samych)jezeli wybiore opcje ta z tym usunietym to wyswietla sie blad (brak )i komputer sie restartuje jak wybiore ten wlasciwy to wszystko jest ok.co mam zrobic zeby usunac te pozostalosci starego systemu ,zebym nie musial ciagle wybierac.prosze o szczegolowa instrukcje bo jestem niewtajemniczony w te sprawy.dzieki
  • Poziom 22  
    Najprosciej zrobić format partycji i po sprawie.

POZDRAWIAM.
  • Spec od komputerów
    :arrow: lidmar
    Start->Uruchom->msconfig->boot.ini
    nacisnij Sprawdz wszystkie sciezki rozruchu i powinno sie naprawic wszystko :-)

Albo recznie usun z pliki boot.ini (plik ten jest ukryty) linijke dotyczaca
    skasowanego systemu, zapewne bedzie to ta pierwsza linia
    w [operating systems]

:arrow: bozio
    Doskonala rada, nie ma co...
  • Poziom 15  
    prawy->mój komputer->własciwości->zakładka "zaawansowane"->etykieta uruchamianie i odzyskianie->klikasz ustawienia->klikasz edytuj->kasujesz jedną linijke UWAŻAJ!!! nie skasuj tej
    Code:
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
    To jest ważne żebys nie skasował dobrej. nie wiem gdzie i jak masz zainstalowany system. Najlepiej skopiuj na dyskietke plik bootcfg.exe przed zmiana, albo napisz jakie masz opcje w pliku boot.ini to może bede coś więcej wiedział.
  • Spec od komputerów
    :arrow: dbd
    Jakby usunal zly to zawsze mozna uruchomic konsole odzyskiwania z CD z XP i naprawic :-)
  • Poziom 12  
    jak nie, to poprostu w MojKom/Wlasciwosci/zaawansowane/ i w polu "Uruchamianie i odzyskiwanie" wybierz ustawiewnia, tam wybierz domyslny system op. i odchacz "czas wyswietlania listy systemow op" albo ustaw "0s"
    pozdr