Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprzęt do filmów i muzyki na 18m2

arasxc 03 Sie 2013 16:13 966 4
  • #1 03 Sie 2013 16:13
    arasxc
    Poziom 9  

Witam
    Potrzebuję nagłośnienie do pokoju 18m2.
    Do słuchania muzyki i oglądania filmów w równym stopniu.
    Chciałbym także podłączyć kompa i żeby był odtwarzacz płyt CD(może zmieniarka?) z xvid'em i możliwością odtwarzania napisów.
    tyle z moich fanaberii.

Co istotne - przewidziałem liczbę czterech głośników w rogach pokoju(na wysokości głowy osoby siedzącej) pod które mam wyprowadzone gniazda(plus jeden frontowy albo subufer).
    Będą w jakiś sposób podwieszone ale z tym to już sobie dam radę. Tylko dobrze by było gdyby nie były zbyt wielkie...

Kwota jaką chcę przeznaczyć to około 4000PLN

Pablo1964 pisał, że jak ma być do muzyki i filmów to amplituner KD z wyjściem pre-out. Wymienił też takie systemy jak DTS i dekoder Dolby Digital..

Niewiele mi to mówi, dlatego proszę o konkretne modele oraz podpowiedź na co zwrócić uwagę.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie, aras

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Sie 2013 17:56
    petrus
    Poziom 24  

Chciałbyś mniejsze kolumny (monitory - na podstawki lub na półkę, lub wiszące) z przodu czy duże, stojące ?
    Od razu podpowiem, że na kompletny zestaw, ze wszystkimi opcjami odpada w kwocie 4 tysięcy.
    Nie zmieścisz się z amplitunerem posiadającym pre-out (mają je amplitunery droższe, ze średniej półki), odtwarzaczem CD, blu ray (choć można zastosować sam blu ray, także jako CD) i dobrym zestawem kolumn z subwooferem.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 03 Sie 2013 18:15
    arasxc
    Poziom 9  

4 małe kolumienki.
    Jak będzie blu ray to CD nie musi być.

Kwota jest orientacyjna, jak będzie to konieczne to dam ile będzie trzeba..

0
  • #4 03 Sie 2013 18:21
    petrus
    Poziom 24  

Miejsca na centralny głośnik (pod/nad ekranem) nie masz ? Gdzie będzie stał amplituner ?
    Chodzi mi o miejsce, skąd wyprowadzane będą kable.
    Jeśli chodzi o system kina domowego w oparciu o małe kolumny, to subwoofer jest w takim systemie niezbędny, z tym że jego podłączasz kablem typu RCA, nie głośnikowym - subwoofer posiada już wbudowany wzmacniacz.

0
  • #5 03 Sie 2013 18:46
    arasxc
    Poziom 9  

Subwoofer będzie stał obok amplitunera, a ten pod telewizorem obok komputera, więc wszystko by pasowało..

0