Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka wap agua 200 wyciek jak naprawić?

03 Sie 2013 17:21 4437 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    1. Mam wyciek "wyciek chyba z 2 otworów pod walkami" uszczelki są ok. Po odkręceniu wody zaczyna wyciekać jakby z dwóch otworów pod tymi wałkami według mnie uszczelki powinny trzymać wodę prawda? Czy mogę za sylikonować ramkę wkoło wałków??
    Czy ta woda ma mieć ujście??

2. Na silniku jest 6-cio kątny korek z niego wyciekła mi ta jasna wydzielina z załacznika czy to smar z woda??

3. Z pistoletu leci cały czas woda czy nacisne spust czy nie gdzie może być problem?
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Z twojego opisu wynika że wszystkie uszczelniacze wodne i olejowe są zużyte i do wymiany . Ta biała wydzielina z silnika to olej zmieszany z wodą. Dalsza praca tej myjki bez remontu może zakończyć się zniszczeniem napędu myjki ( zatarcie łożyska które normalnie pracuje w oleju a nie w wodzie z olejem). Pistolet zależy czy jest rozbieralny czy nie jeżeli tak to trzeba rozkręcić i wszystko wyczyścić a może pękła sprężyna od zamykania wody albo są tam jakieś zanieczyszczenia.
  • Poziom 9  
    Uszczelniacze znaczy uszczelki czy coś innego masz na myśli ? Jak pisałem te 3 uszczelki na wałkach są ok a poza nie woda nie powinna się dostawać by wylatywać z tych 2 otworów pod wałkami.
    Co do tej mazi to myjka pracuje ok na niej ma moc. Należałoby wylać ja i wymienić na nowy olej?? Wydaje mi się że w zbiorniku z olejem jest ciśnienie czy normalnie mogę korek wyciągnąć i wymienić stary na nowy (i na jaki samochodowy może być chodzi mi by myjka jeszcze pochodziła przez lato jakoś jak nie da się jej w domowych warunkach naprawić)??
  • Poziom 16  
    Uszczelniacze to te jak ty nazywasz uszczelki na pewno są już nieszczelne skoro woda się wydostaje na zewnątrz. Po tłokach woda przedostaje się do komory z łożyskiem i tarczą zataczającą która popycha tłoki (ty nazywasz je wałeczkami). Olej zmieszany z wodą tworzy emulsję która nie ma takich wartości smarujących jak sam olej. W twojej myjce widać że w komorze gdzie powinien być olej jest więcej wody niż oleju. Świadczy to o wyrobieniu się uszczelniaczy olejowych na tłokach. Olej możesz zmienić na samochodowy 15w40 ale na niewiele się to za bo szybko się będzie zużywał.
  • Poziom 10  
    Czy ktoś wie gdzie kupie takie uszczelniacze ? Myjka wap agua 200 jak w temacie.