Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Grand G04 106 - nie podgrzewa wody

marwud6 03 Sie 2013 21:19 3768 3
  • #1 03 Sie 2013 21:19
    marwud6
    Poziom 17  

Witam serdecznie.
    Mam problem z pralką Candy Grand Q G04 106. Program się uruchamia, lecz w czasie pracy pralka nie podgrzewa wody. Grzałkę sprawdziłem - jest sprawna (po podłączeniu na "krótko" woda wewnątrz pralki jest podgrzewana). Czy związek z tym ma czujnik temperatury?
    Podczas pracy pralka nie sygnalizuje żadnych błędów.
    Zatem, gdzie szukać przyczyny?

Dodano po 18 [minuty]:

Zmierzyłem rezystancję grzałki, wynosi ona 26,5Ω. Wydaje mi się opór tej grzałki jest właściwy.

Dodano po 48 [minuty]:

Czujnik temperatury NTC ma rezystancję 22,7kΩ

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Sie 2013 21:30
    nares
    Specjalista AGD

marwud6 napisał:
    Zmierzyłem rezystancję grzałki, wynosi ona 26,5Ω. Wydaje mi się opór tej grzałki jest właściwy.
    Czujnik temperatury NTC ma rezystancję 22,7kΩ

Oba parametry prawidłowe, więc szukaj w sterowniku.

0
  • #3 04 Sie 2013 06:51
    marwud6
    Poziom 17  

Zgodnie z podpowiedzią sprawdzę moduł.

0
  • #4 06 Sie 2013 10:12
    marwud6
    Poziom 17  

Witam ponownie
    Pralkę naprawiłem. Okazało się, że przyczyną awarii była grzałka. Mimo, że jej rezystancja wynosiła 26,5 Ω (rezystancja właściwa), nie podgrzewała wody wewnątrz bębna pralki, choć na "krótko" po zasileniu z zewnątrz woda wewnątrz pralki była podgrzewana. Widocznie miała "upływy", na które wyłącznik różnicowo -prądowy zainstalowany w instalacji domowej nie reagował (poniżej 15 mA).
    Jeszcze sprawa czujnika NTC. Jego rezystancja się zmienia w zależności od temperatury. Normalnie powinna mieć 20 kΩ, przy podgrzaniu (przez wodę) zmniejsza się (w granice 16 kΩ).

Temat zamykam

1