Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 2 sterowników do taśmy ledowej.

Maxy20 03 Sie 2013 22:40 2103 7
  • #1 03 Sie 2013 22:40
    Maxy20
    Poziom 9  

Witam.
    Mam następujący problem. Otóż chciałbym rozszerzyć moją istniejącą instalacje ledową o dodatkową funkcję, czyli miganie diód zgodnie z linią basu, przy czym chciałbym również zachować możliwość pracy sterownika, który już miałem zamontowany dzięki któremu mogłem regulować natężenie i kolory świecenia ledów.
    Planuje zakup dodatkowego sterownika muzycznego. Myślę o wpięciu go w układ i pracę naprzemienna jego bądź wcześniejszego sterownika. W celu realizacji tego chce dołożyć przełącznik dwu pozycyjny i spiąć wszystko według zamieszczonego schematu. Posiadam styczniki z cewkami na 24V, dlatego chcę je zastosować w układzie, by nie kupować już innych na 12V.
    Moje pytanie brzmi, czy jeśli tak to 'zepnę' to całość będzie działała? Czy przepuszczenie wyjść z zasilacza przez styczniki nie pogorszy efektu świecenia ledów? Czy nie zdublować styczników, co by zapobiegło niepożądanemu efektowi sklejenia któregoś styku? Jaki zasilacz 24V byście polecili by zasilić styczniki, a nie przepłacić?

Niżej schemat mojej koncepcji rozwiązania problemu.

Każde wasze sugestie będą dla mnie niezwykle cenne.

0 7
  • #2 03 Sie 2013 23:28
    pietia434
    Poziom 22  

Skomplikowałeś to;)
    Skoro chcesz dołożyć taki sterownik to może poprostu wepnij go "przed" istniejący już sterownik.
    Powodowałby mruganie diod w rytm muzyki(basu /czyli filtr\) a istniejącym już sterownikiem wybierałbyś kolor itd.

0
  • #3 04 Sie 2013 00:39
    Maxy20
    Poziom 9  

Niestety w ten sposób nie da rady. Oba sterowniki maja wejście "+" i "-" i 4 wyjścia. Sterownik muzyczny również posiada możliwości regulacji kolorów świecenia ledów jednak w ograniczonym stopniu. Sterownik który posiadam ma płynną regulacje kolorów. Nie chce go sprzedawać przynajmniej na razie i zastępować nowym, chcę jak najlepiej połączyć funkcje obu tych "zabawek". Może dało by się jakoś to sterowanie zrobić bez przełącznika?? w sensie że załączam jeden sterownik z pilota to w tym momencie blokowało by możliwość załączenia drugiego i dopiero po jego wyłączeniu można by włączyć ten drugi.

Może zrealizować to w ten sposób ?? Tylko zastosować inne styczniki.

0
  • #4 04 Sie 2013 10:42
    pietia434
    Poziom 22  

Maxy20 napisał:
    w sensie że załączam jeden sterownik z pilota to w tym momencie blokowało by możliwość załączenia drugiego i dopiero po jego wyłączeniu można by włączyć ten drugi.

Można zastosować przekaźnik(i). A na wszelki wypadek do wyjść sterowników można by dać diody:

0
  • #5 04 Sie 2013 11:15
    voytalo
    Poziom 25  

Mogę zaproponować dużo prostsze rozwiązanie - sterownik oświetlenia używany przez DJ'ów. Np. EUROLITE MINI -4 (dostępny na allegro). Ma on wbudowany mikrofon, do którego dociera fala dźwiękowa grającej muzyki i według tej fali "błyska" oświetleniem podłączonym na ich wejście. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musiałbyś łączyć przewodowo głośników ze swoim oświetleniem.

0
  • #6 04 Sie 2013 19:31
    pietia434
    Poziom 22  

voytalo napisał:
    Mogę zaproponować dużo prostsze rozwiązanie - sterownik oświetlenia używany przez DJ'ów. Np. EUROLITE MINI -4 (dostępny na allegro). Ma on wbudowany mikrofon, do którego dociera fala dźwiękowa grającej muzyki i według tej fali "błyska" oświetleniem podłączonym na ich wejście. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musiałbyś łączyć przewodowo głośników ze swoim oświetleniem.

Ale kolega chyba nie określił czy ten sterownik ma wejście liniowe a może właśnie ma wbudowany mikrofon?

0
  • #7 06 Sie 2013 22:36
    Maxy20
    Poziom 9  

Dalej uporczywie bym był za opcją dołożenia drugiego sterownika. Pomysł z diodami dobry, rozwiązuje to jedną sprawę. Tylko teraz problem jakie przekaźniki najlepiej zastosować. Jakieś pomysły ?? Jutro może podrzucę wstępny schemat z przekaźnikami.

0
  • #8 08 Sie 2013 14:33
    pietia434
    Poziom 22  

W tym przypadku przekaźniki nie muszą być ściśle określone.
    Na upartego można by to zrobić bez przekaźników-zastosować diody jak dałem wyżej. A potem używasz sterownika, którego chcesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów