Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nauka Dj'ki - sprzęt. Konsola czy kontroler ?

didżej321 04 Aug 2013 00:16 19968 24
    didżej321
    Level 16  
    Cześć, witam!
    Wiem, że na necie mogę znaleść kilka podobnych tematów, lecz tylko "podobnych".
    Otóż mam pytanie co do sprzętu do tak zwanej Dj'ki. Nie chodzi tu o nagłośnienie, bo mam w miarę dobre nagłośnienie, gdyż gram na 18-nastkach i imprezkach okolicznościowych, ale mniejsza z tym.
    Stworzyłem ten temat, gdyż gra z komputera stała się dla mnie już z lekka nudząca i każde dziecko umie grać z laptopa na imprezach, tak więc na początek chciałbym zakupić jakiś sprzęcik żeby samemu składać jakieś "seciki", a w późniejszym czasie może i zmiana w "mobilnego" na jakiś klub, lecz najpierw trzeba nauczyć się miksować itp. Tak więc, co lepsze jest na początek konsola mikser + odtwarzacze? Czy lepiej może jakiś kontroler podpięty pod laptopa?

Na razie to tylko miało by funkcjonować w domu, tzn. jak by mi się to spodobało itp., to bym w to inwestował. Lecz najpierw chcę tego spróbować, tak więc proszę o jakieś propozycje? W budżecie do 1500zł!
    Matron
    Level 15  
    jeżeli chodzi o nauke to tylko i wyłącznie konsola. Kotrolery to droga na łatwizne. Sam mówisz, że gra na laptopie jest już dla ciebie nudząca, więć uważam że zakup kontrolera nic by tutaj nie wniósł. Co do zakupu sprzętu to tylko i wyłacznie firmy takie jak Pioneer, Denon, Numark, reloop i jesze pare innych. Ale z poszczególnych firm zalezy co. Np pioneer wszystko można brać, denon raczej też, numark ( mam odtwarzacze ndx 400 tej firmy, są solide, acz kolwiek suwak pitch jest zbyt czuły co jest trochę denerwujące ) raczej też wszystko, reloop to chyba tylko i wyłacznie mixery bo odtwarzacze mają różne ( padające przyciski, lasery.

Jedyne co mogę powiedzieć to nie brać nic firmy behringer, nawet ten mixer ddm ( nie wiem czy tylko mi) okazał się trochę wadliwy ( przygasanie wyświetlaczak, skok głośności na maximum na masterze ).

Jedyne co mogę powiedzieć to tylko konsola bo jest satysfakcja z gry. Ale jeżeli grasz na 18-nastkach to szukanie utworów może być troche uciązliwe z np płyt. Ale i tak musisz byc w miare obeznany gdzie co masz

Pozdrawiam
    didżej321
    Level 16  
    Raczej, na osiemnastkach bym grał nadal z lapka bo zanim nauczę się przejsc najprostszych to trochę potrwa. A jeśli się nauczę w miarę już ogarniać to też będę patrzał za jakimś malutkim klubem. Więc jaki byś setup polecił na początek? Taki do domu żeby nauczył i żeby też w maire dobry jak an początek.?
    Matron
    Level 15  
    nie wiem co obecnie teraz na allegro serwują ale zestawienia typu cdj 100 pioneera + np mixer reloopa rmx 20. Wszyscy mówią że na tak zwanych "setkach" najlepiej się uczy. Ja akurat wszystko do perfekcji nauczyłem się na cdj 500 (model niższy od cdj 100). Różnica między tymi odtwarzaczami to to, że cdj 500 ma loop, a cdj 100 ma efekty. Jeżeli masz na coś takiego ochotę to możesz podesłać pare linków co ci się spodobało i jest w twoim budżecie, w tedy doradzę co jest lepsze i czy warto.

A tak w ogóle co do całego tematu Dj'skiego - musisz wiedzieć czy robisz to bo jest na to moda, czy sprawia ci przyjemność to, że inni się bawią i cieszą z tego co robisz.
    W dzisiejszych czasach duża ilość osób robi, bo np. dziewczyny na to lecą itp.

Nie wiem czy to wszyscy tak mają, ale ja po 2 latach grania na konsoli mam wrażenie, że wychodzi mi to słabo. Cały czas dążę do bycia lepszym. Ale z drugiej strony jak słucham sety tych osób co na fanpage'ach mają po kilka tysięcy like to niedobrze mi się robi. Ale uwież mi, że grając na konsoli, masz z tego satysfakcje, bo robisz coś więcej i musisz się do tego przyłożyć, a nie jeden przycisk w laptopie i samo się robi.

No i pomyśl też o takich zagadnieniach jak fraza itp. Bo bez tego ani rusz w mixowaniu
    didżej321
    Level 16  
    No właśnie oco z tymi frazami chodzi? itp i jak najlatwiejsza przejscia sie robi itp ...

Nie chce tego robić dla szpanu, tylko po to by czegoś innego spróbować i czegoś się nauczyć..

A laski to nawet lecą na Ciebie jak grasz z lapka ;DD
    User removed account
    User removed account  
    Danek9
    Level 17  
    x-deejay - Na pewno nie jest to klub w którym goszczą dj'e przynajmniej z polskiej czołówki bo Ci, chociaż nie bardzo wybredni zazwyczaj życzą sobie oprócz CD playerów jeszcze gramofony. Wiadomo, że od biedy zagrają Ci na tym co podstawisz, ale stawiając im konsolę składającą się z ADJ Radius odbierasz im możliwość pokazania całości techniki i dj'skich tricków, które mogliby zaprezentować publiczności.

Ok po przesiadce z laptopa na kontroler robota ta sama, tylko że zamiast myszki i klawiatury masz przyciski w tym budzący najwięcej kontrowersji przycisk "sync" :) Poza tym w nowszych oprogramowaniach już nawet choćby chciał to nie pośle typowego "konia" tudzież "patataja" na przody bo wszystko samo się równa (o ile się nie odznaczy w ustawieniach), a skoro ta funkcja jest to już się z niej korzysta ze zwykłego lenistwa i zdrowego rozsądku, bo po co nie korzystać jak się za coś zapłaciło?

Żeby się nauczyć dj'ki trzeba poczuć to, że w parę minut poza tym że musisz znaleźć kolejną piosenkę trzymającą klimat seta, to jeszcze musisz zdążyć ją zgrać, zrobić przejście w jakiś możliwy sposób i jeszcze poszczekać trochę do mikrofonu jak ci dedykacja za fajny pieniążek wpadnie. A sekundy do końca poprzedzającej wejście nutki upływają nieubłaganie. Dlatego każdemu młodemu, który chce zacząć przygodę z dj polecę albo czarne płyty albo przynajmniej normalne playery, które nawet licznik bitów mają, ale niezbyt dokładny i trzeba włożyć trochę siebie w to, żeby grać z twarzą i nie zostać wygwizdanym jak się laptop zawiesi, albo karta dźwiękowa zepsuje.
    didżej321
    Level 16  
    No własnie i w tym jest problem bo przez mixdecka możesz wiecej wychwycić i masz ułatwione i szybciej się nauczysz a w dodatku masz wszystko czarno na białym a na konsoli też dobrze bo się nauczysz od podstaw.
    Danek9
    Level 17  
    Inaczej, na kontrolerze masz ułatwione przez co się nie nauczysz wcale lub nauczysz w stopniu miernym :) Każdy kto ma ogarniętą konsolę zagra Ci na kontrolerze, a nie każdy kto umie zagrać na kontrolerze będzie potrafił zagrać na konsoli.
    didżej321
    Level 16  
    Zgodzę się z tobą w 100% ;p
    Jakie polecicie zatem zestawiki?
    User removed account
    User removed account  
    Danek9
    Level 17  
    CDJ-100 może jak budżet pozwoli CDJ-200 tyle od Pioneera.
    DN-S1000, DN-S700 ewentualnie DN-S3500 lub DN-S3000 (te ostatnie dwa, a szczególnie ostatnie niezniszczalne, produkowane jeszcze w Japonii, ale ciężko znaleźć coś w dobrym stanie i podanej przez Ciebie cenie)

Mikser jak na początek to może być jakiś Numark, Reloop, Behringer czy coś w tym stylu dwu-trzykanałowego.

Jakieś słuchawki (senheisser hd205, akg k518dj).

No i kable.

Wszystko kwestia budżetu. Z takim zestawem bez słuchawek i kabli jest nadzieja że się wyrobisz w 1500 zł, a co ci się uda dozbierać to inwestuj w słuchawki i kable (lepiej droższe i na lata).
    lollex
    Level 18  
    Ostatnio poszły na znanym portalu aukcyjnym pełnosprawne 2szt denonów dn-s5000, sam stałem się szczęśliwym posiadaczem sztuki za całe 400pln, statki jak cholera, myślę że warte ceny. Poluj na licytacje, bo jak widzisz da się coś wy haczyć ;)
    Co ciekawe, nawet z jednej sztuki można grać jak z dwóch, super funkcja.
    didżej321
    Level 16  
    na początek chce coś łatwego i prostego by ogarnąć to i się nauczyć ;p
    User removed account
    User removed account  
    didżej321
    Level 16  
    Widziałem, widziałem ...
    didżej321
    Level 16  
    wznowie temat otóż jednak na początku wybrałem jednak kontroler a dokładnie mixtracka pro lecz miałem okazję zagrać/pobawić się nexusami xD wiem że to nie ta działka cenowa lecz chodzi oto że jednak przenoszę się na decki, tak więc polećcie mi coś poczciwego, prócz pionerków 100s, najlepiej żeby sprzęt był sprawdzony bezawaryjny, w grę wchodzą tu używki. Dobrze by było jak by decki miały porty USB bo zabawa ze zgrywaniem płyt moim zdaniem jest trochę przestarzała/klasyczna
    wyrokulicy
    Level 23  
    To się zawiedziesz bo w dekach budżetowych nie poczujesz nic z nexusów ( i w ogóle wyższych modeli Pionka) o ile wydawanie ponad 4kołą na player gdy ma się od znudzić po kilku tygodniach to paranoja... :P

CDJ200, CDJ400, DN-S1200, NDX800, ndx400, ndx900

Budżet konkretnie coś urósł?
    didżej321
    Level 16  
    sprzedam mixtracka to coś koło 2800 bedzie ;p
    Maximoorg
    Level 21  
    Ja gram zwykle na CDJ2k a w domu mam NDX800 i do zabawy wole je. Mikser DDM - jakby nie to zawieszanie się (teraz jest w serwisie, zobaczymy czy coś się zmieni) byłby dla mnie idealny.
    wyrokulicy
    Level 23  
    Mi DDM nie zawiesił się nigdy jeszcze (odpukać)

EW RMX40 bo jest łatwiejszy w obsłudze a funkcji ma galancie :)

To może używane NDX800 i RMX40?
    Danek9
    Level 17  
    Maximoorg wrote:
    Mikser DDM - jakby nie to zawieszanie się (teraz jest w serwisie, zobaczymy czy coś się zmieni) byłby dla mnie idealny.

Czym objawiało się zawieszanie, która to wersja ddm'a i po ilu latach używania się zaczęło?

Co do decków w tej kasie z działającym usb to bym wybrał dn-s1200 :)
    wyrokulicy
    Level 23  
    Jeśli ktoś nie potrzebuje wodotrysków i ceni sobie prosty wygląd odtwarzacza to s1200 jest fajny, a i do tego całkiem żwawy :) Wytrzymałości też mu nie brakuje (znajomy posiada parę i ma je od jakiś 4lat)
    Maximoorg
    Level 21  
    Wskaźniki wysterowania świeciły na max. Często towarzyszył temu pisk z głośników. Czasem po prostu nie reagował na nic oprócz faderów. kupiłem go pół roku temu.
    didżej321
    Level 16  
    chciałbym własnie uniknąć sprzętu który mi spali jeszcze audio ;p