Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór telefonu za rozsądne pieniążki :)

Pachucki 04 Aug 2013 00:19 3096 30
Computer Controls
    Pachucki
    Level 8  
    Witam!
    W najbliższym czasie będe miał troszke pieniążków generalnie kwota 2 tys w tych granicach. W sumie pomyślałem żeby za jakis czas sprawić sobie jakiś fajny telefon. Tylko mam teraz dylemat. Czy brać telefon z jakieś konkretnej sieci? Obecnie jestem w ORANGE, lecz to jest telefon na kartę, bez abonamentu. Wcześniej też miałem T-MOBILE, ale musiałem zrezygnować. Moje pytanie polega na tym. Potrzebuję fajny telefonik, za rozsądną kase. Marka żadna nie gra roli, czy Nokia, czy HTC. Co polecacie?

Z góry dzięki :) !
  • Computer Controls
    Piotr Pierchała
    Level 12  
    Zdecydowanie Xperia ewentualnie HTC,super smartfoniki o sporej mocy obliczeniowej.

Jak chcesz jakiś dobry telefon za małą kasę to kup sobie Prestigio (mój PAP3500 duo o taktowaniu 1GHz zwyciężył w grach i funkcjonalności nad tabletem Ainol novo elf II z procesorem 2-rdzeniowym 1,5GHz)

Myślę że pomogłem :D Pozdrawiam.
  • Computer Controls
    Pachucki
    Level 8  
    Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakieś fajne propozycję niech wrzuca, z miłą chęcią przejże jeszcze inne oferty :) !
    luki56
    Level 39  
    Do czego będziesz używał telefonu? Zdecydowanie kup na allegro tel wziety w abo(najtaniej), albo kup w sklepie typu Euro RTV AGD. Kupno u operatora bez umowy to największa głupota jaką można zrobić. W tym budżecie mógłbyś zakupić Nokie Lumię 920 lub HTC 8X z marek które wymieniłeś. Chyba że nie preferujesz WP8, moim zdaniem to najlepszy wybór obecnie w śród systemów, a miałem doczynienia z wszystkimi oprócz Firefox OS, lecz nie jest on godny uwagi.
    kernelpanic
    Level 18  
    2 tysiące? iPhone 5. Nie ma lepszego wyboru.
    krzywaj
    Level 25  
    W tej kwocie brałbym Lumie 925 lub Mi-2S.
    kernelpanic
    Level 18  
    Lumie? To może od razu nokie 3310? Na WP nie ma ŻADNYCH sensownych aplikacji- strata kasy...
    luki56
    Level 39  
    kernelpanic wrote:
    2 tysiące? iPhone 5. Nie ma lepszego wyboru.
    hahah, się uśmiałem. Wydawać kupę kasy na nie warte tego bebechy.

Dodano po 22 [sekundy]:

kernelpanic wrote:
    Lumie? To może od razu nokie 3310? Na WP nie ma ŻADNYCH sensownych aplikacji- strata kasy...
    Jesteś w błędzie. Jest wszystko.
    kernelpanic
    Level 18  
    Haha tez sie usmialem bo na lumie polasi sie tylko szary uzytkownik ktory nie korzysta ze smartfona jak z komputera kieszonkowego tylko jak z hmm zwyklego telefonu. To juz symbian wiecej umie. Mobilne okienka skonczyly sie na WM 6.5 teraz to juz tylko chlam.
    luki56
    Level 39  
    Widać ze nie miałeś telefonu z WP8 w ręku ostatnimi czasy. WP7 to faktycznie było dno, ale WP8 to inny system.
    kernelpanic
    Level 18  
    Tak sie sklada ze przewija mi sie przez rece masa sprzetu tego typu i WP 8 jest nie wiele lepszy. Myslalem ze nie da sie bardziej ograniczyc systemu niz iOS ale jednak sie da. Na iOS przynajmniej sa sensowne aplikacje no i jest opcja Jailbreaku. A na wp? Hmmm
    luki56
    Level 39  
    Są aplikacje. pograżasz się teraz, znam wiele osób które się zarzekały że nie ma aplikacji i nie miały doczynienia. Teraz połowa z nich zamierza kupic smartfona z WP8.
    kernelpanic
    Level 18  
    Nie pogrążam się. Poprostu nie lubie fanboyow. Na Wp jest o wiele mniej aplikacji niz na Androida czy iOSa. Nie ma tylu przydatnych rzeczy a nie kupilem smartfona zeby filmik obejrzec, muzyki posluchac, pograc i do internetu wejsc..

Dodano po 6 [minuty]:

Jedyne co mi sie tam podoba to kafelki- wreszcie cos innego oraz xbox live i plynne dzialanie calego systemu, ale za 2000 niemal kazdy smartfon bedzie plynnie dzialal.
    luki56
    Level 39  
    Nie jestem fanboyem. Apek jest tyle co w Góglu, tylko bez tych śmieci i wirusów :) IOS ma mnóstwo aplikacji, to prawda. Ale spokojnie wystarczy to co jest dostępne w sklepie WP8
    kernelpanic
    Level 18  
    W markecie Androida nie ma wirusow (korzystam z galaxy taba 2 i mam ponad 200 aplikacji) mnie sie jeszcze przynajmniej nie zdarzylo. Za taka cene nie wymagalbym "tyle zeby wystarczylo" tylko tyle zebym byl naprawde zadowolony.

Dodano po 3 [minuty]:

Musze miec wybor a WP nie daje niemal zadnego. Nie mowie ze go nie znosze. Jest plynniejszy i szybszy od androida oraz ma ciekawy interfejs. Coz niektorym takie polaczenie wystarcza mnie jednak nie.
    luki56
    Level 39  
    Nie ma, nie w ogóle, tylko ile razy były afery? No i gógle to szpieg. Ja przez wystarczyło rozumiem zadowolenie. Korzystasz z wszystkich tych ponad 200 aplikacji cały czas? Ja mam kilkanaście do kilkudziesięciu aplikacji i nie zawsze z nich korzystam.
    kernelpanic
    Level 18  
    Korzystam fakt ze jest kilka ktorych uzyje powiedzmy raz na miesiac. Powiem tak dla wielu nie ma idealow. Dla mnie jeden sie znalazl i jest nim iOS. Ale jak sam widzisz nie gnebie za to np Androida. Poprostu kiedy korzystalem z WP 8 nie bylem zadowolony. Za 2000 sa lepsze sprzety niz Lumia. To moja opinia. Nie mam tu zamiaru rozpetac wojny mobilnych OSow bo nie o to tu chodzi. Poprostu wyrazam swoja opinie i uwazam ze mam do tego pelne prawo.
    luki56
    Level 39  
    Ale nie Iphone. Nie patrz przez chwile na system. Patrz co jest w środku.
    HTC 8X, L920/925, Ativ S - Snapdragon S4 2x1,5GHz Krait Cortex A15, Adreno 225.
    IP5 - Apple A6 2x1,3GHz konkretnie nie wiadomo, nieco wolniejszy niż to co w SIII 4xCortex A9, a jak wiadomo 2 rdzenie Krait są dużo szybsze niż te z SIII.
    kernelpanic
    Level 18  
    Co z tego skoro moja czworka z 800mhz procesorem odpala wiecej rzeczy niz 2 rdzeniowce na innych systemach i robi to plynniej mimo ze mam tylko 512 mb ramu.
    luki56
    Level 39  
    Nie na WP8, WP8 jest lepiej zoptymalizowany. I pisałem nie pisz przez chwile o systemie. Moim zdaniem głupota jest wydanie 2k za przestarzałe podzespoły.
    kernelpanic
    Level 18  
    A moim zdaniem glupota jest wydac kase na smartfona ktory za rok bedzie nie wspierany przez producenta. iPhone 4 mimo ze juz staruszek dostanie iOS 7. A lumia co...?

Dodano po 3 [minuty]:

I co Ci po podzespolach skoro nawet nie zdazysz ich wykorzystac...?
    luki56
    Level 39  
    Teraz to walłeś głupotę, każde urzadzenie z WP8 dostanie WP8.1, a potem najprawdopodobniej WP9. Wiekszość z was patrzy na WP7, a WP7 to był zupełnie inny system, taki test rynku. Od WP8 możemy dopiero mówić o Windows Phone.
    kernelpanic
    Level 18  
    To pokaze czas. Ja mowie o faktach ktore mialy juz miejsce a nie o zapewnieniach i przypuszczeniach jak Ty. Nie zawsze producent sie wywiazuje zawsze przeciez moze anulowac wsparcie masa jest juz takich przypadkow...
    luki56
    Level 39  
    Watpie by tej aktualizacji nie dostały, jak cały czas wychodzą nowe telefony na obecnej wersji, a aktualizacja za 6 miechów.
    kernelpanic
    Level 18  
    I za szesc miechow wyjdzie kolejne zalozmy 20 modeli... Ech pisalem juz gdzie mam przypuszczenia? Dyskusja nie ma sensu. Nie dostrzegasz wad tego systemu i bedziesz sie zapieral nogami i rekami aby tylko obronic lumie, nie ma to sensu bo juz pomijajac iPhona sa lepsze sprzetowo skoro to Cie tak interesuje pozycje pracujace pod kontrola androida, i nawet jesli producent porzuci dany model to nadal bedzie go wspierac przez dlugi czas CyanogenMod oraz MIUI.
    luki56
    Level 39  
    Android nie jest wart uwagi. szpieg, pełno śmieci, gógl nie słucha próśb użytkowników. Ale fakt że są lepsze sprzętowo, ale ta zerowa optymalizacja to psuje. jedyna wad to folder inne, która GDR2 już niweluje, innych wad nie ma.
    kernelpanic
    Level 18  
    Android nie szpieguje. Smieci? To Ty decydujesz co instalujesz i jak Twoj system wyglada. Nikt nie kaze Ci instalowac smieci. Poprostu masz wybor. Zdecyduj sie czy liczy sie optymalizacja czy dobre bebechy bo po Twoich wypowiedziach trudno sie juz zorientowac.
    luki56
    Level 39  
    Szpieguje, Gógl wszędzie szpieguje i wszystko. Chodzi o śmieci w sklepie, producent powinien się troszczyć o to by ich nie było. Liczy się jedno i drugie, liczy się tez cena adekwatna do tego co oferuje. Biorąc to wszystko pod uwagę to zostaje tylko WP8.
    krakarak
    Level 41  
    Kolega luki56 w swoim żywiole - wszystko szrot i wszystko złe. Na 27 postów tylko 2 są na temat, reszta kłótnia.
    Bez wywalania dużej kasy można kupić HTC Desire X.
    luki56
    Level 39  
    Nie napisałem ze Ip jest szrotem albo jest zły.