Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć RAM - Błędy przy skanowaniu kości

04 Sie 2013 01:38 1689 4
 • Poziom 13  
  Jakiś czas temu zakładałem temat na forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2599999.html Chodzi o pamięć ram. Od ostatniego tematu zakupiłem nowy zasilacz oraz dysk twardy, zmieniłem również system na windows 7 64 bit. Pokusiłem się o ponowny skan kości (tym razem oby dwie na raz). Przy skanowaniu 2x1 GB (poprzedni temat) wszystko było w porządku, natomiast przy tej 4 zaczęła się jazda. Niżej zamieszczam screen z memtesta. Nie wiem czy kości są uszkodzone - jeśli tak to odeśle je z powrotem do sprzedawcy, czy po prostu nie są jakoś kompatybilne z moją płytą.

  Procesor: Intel Core 2 Duo E7500 @2.9 GHz
  Ram (te które się pierdzielą): 2x2GB hyperam DDR2 800Mhz
  Grafika: ATI Radeon HD 4600
  Płyta główna: Foxconn G31MX-K
  Zasilacz: FSP450-60EMDNN
  Dysk twardy: WD5000 500GB
 • Poziom 11  
  Zostaw jedną kość- sprawdź, wyjmij, wsadź drugą kość- sprawdź, dobrze by było jakbyś w każdym gnieździe posprawdzał, troszkę pracochłonne ale no cóż..
 • Poziom 15  
  Przeskanuj oddzielnie nowe modułu pamięci RAM o pojemności 2GB. Jeśli się okaże, że błędy nie wstępują przy skanowaniu każdej kości oddzielnie 2GB, to kolega nie będzie posiadał podstaw do złożenia reklamacji.
  Wartość 4 GB dla programu nie wiem czy nie jest zbyt duża? Zauważyłem włączony tryb DualChannel, który rządzi się swoimi wymaganiami i nic użytkownik nie jest w stanie wymodlić. Wiem, co piszę po przerabiałem ten problem, jak Twój. W mojej płycie głównej trzeba było obniżyć taktowanie pamięci RAM z 533 do 400, aby tryb dualchanell działał pomimo zainstalowanych pamięci DDR2 800 MHz. W instrukcji płyty jest napisane po angielsku, aby możliwa była praca w DualChannel obniż taktowanie z 533 MHz dla SignleChannel do 400 MHz dla DualChannel. Oto cała filozofia, coś za coś :!: Idea jest taka, że praca w dualu jest szybsza lub równoważna signlechannelowi dla 800 MHz przynajmniej dla chipsetu i945PL. Pokombinuj z ustawieniami w BIOS-ie jeśli uprzesz się na pracę pamięci w dwóch kanałach. Cześć
 • Poziom 13  
  Po skanowaniu na obu kościach, przeskanowałem je osobno próbując na jednym i drugim slocie. Wyniki? Mnóstwo błędów jak na dualu. W biosie taktowanie manualnie mogę zmniejszyć tylko do 533 MHz, natomiast zauważyłem, że była włączona opcja auto. Wyłączyłem ją i zrobiłem ponowny skan na dualu. Nie było już tylu błędów co wcześniej, ale coś się pojawiło.
  Zamieszczę ss ze skanowania pojedynczo kości, a na samym końcu skanowanie już na tej manualnej opcji z jednym błędem.

  Pamięć RAM - Błędy przy skanowaniu kości Pamięć RAM - Błędy przy skanowaniu kości Pamięć RAM - Błędy przy skanowaniu kości
 • Poziom 15  
  Pamięć skanuję w domyślnej konfiguracji programu MemTest wersja 3.2 uruchamianej z dyskietki. Z wersją MemTest 4.2 muszę się zaznajomić, abym mógł napisać obiektywną odpowiedź na forum. Posiadam o rok starszy sprzęt. Zasilacz 400 W Chiftec i wiem, że grafika HD4670 jest prądożerny więc na czas testów włóż, coś energooszczędnego. Karta pobiera więcej mocy w DOS niż w Windows w 2D.
  Z powodu mnogości parametrów pamięci nie zawsze producent jest w stanie wszystko przewidzieć i ustawić w trybie AUTO. Pozostaje, kolego zmniejszenie timingów czyli manualne ustawienie SPD. Im większe wartości tym stabilniej. Nie wiem, jaki jest stan kondensatorów na płycie głównej i jakim napięciem zasilasz RAM. Sprawdź wtyczkę zasilacza czy wszystkie piny dobrze łączą, czy się któryś grzeje. Przemyj spirytusem złote styki pamięci z uwagi na "wypalcowanie". Miałem taki problem u znajomego, który odciskami palców wybrudził styki i komputer nie uruchamiał się a spirytus go ożywił. :D
  Podziel się spostrzeżeniami i zmniejsz rozmiar zdjęć jeśli możesz. Dyski twarde serwerów nie są czarnymi dziurami. :idea: