Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zmostkować wzmacniacz? Wzmacniacz 2x90W.

09 Mar 2005 07:51 1065 8
  • Level 10  
    Witajcie mam problem Mianowicie nie umiem zmostkowac wzmacniacza!! Chodzi o to ze mam wzmacniacz 2x90w i chce zrobic aby miał 1x180wat jak to sie robi niech ktos napisze !!
  • Level 29  
    Po prostu zewrzyj wejście lewego i prawego kanału i masz nono 2x90 czyli 1x180W
  • Level 10  
    ale jak ??? jam ma dwa wyjscia czerwone + i dwa wyjscia czarna - to czerwony mam dołaczyc do czerwonego a czarny do czarnego???????????????????????/
  • Level 42  
    Witam! Masy do masy, a gorącą żyłę, czyli sygnał, też razem, tak będzie najlepiej, oczywiście dajesz pod każdą końcówkę głośnik.
    Pozdrawiam
    Ps. Mowa oczywiście o zwieraniu sygnału wejściowego, a nie wyjściowego.
  • Level 24  
    czerwony do czerwonego a jak niejest to już wzmacniacz mostkowy to wystarczy jeden czarny bo drugi to też masa ,ale ja bym tak nie kombinował bo możesz go spalić
  • Level 10  
    aha

Dodano po 1 [minuty]:

a moze ma ktos z was jakis wzmacniaczyk do sorzedania konkretnie jest mi potzreby zeby 2x150wat albo 4x100wat
  • Level 29  
    karolensW wrote:
    ale jak ??? jam ma dwa wyjscia czerwone + i dwa wyjscia czarna - to czerwony mam dołaczyc do czerwonego a czarny do czarnego???????????????????????/

Wyjść wzmaka raczej nie zwieraj!!!
    Jakikolwiek stan nieustalony w jednym kanale lub zakłócenie czy też różnica w sygnale obu kanałów i masz po wzmacniaczu.
    Mówiłem o zwarciu WEJŚĆ a nie wyjść.
    Masy razem i sygnały (lewy i prawy) też razem.
  • Level 20  
    Witam!
    napisz jaki to wzmak, albo model , albo rzuć schmatem, bez tego ani rusz !
    Pozdrawiam!

Scalono dwa tematy. Regulamin (ob)

• Level 26  
    wzmacniacze mostkuje sie przy pomocy odwrocenia fazy jednego kanalu i podlaczenia glosnika pomiedzy kanaly pod warunkiem ze ten wzmacniacz nie jest juz mostkami ......... jak cie interesuje umieszcze schemat na forum na jednym tranzystorze i kilku elementach