Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Cofania Mitsubishi - proszę o wskazówki jak połączyć kamerę cofania.

Mega Adacho 04 Sie 2013 11:20 3276 5
  • #1 04 Sie 2013 11:20
    Mega Adacho
    Poziom 2  

Witam wszystkich,
    jestem rolnikiem, żniwa rozpoczęły się na dobre. Kombajn do zboża to duży pojazd i czasami podczas cofania nie ma kto mną pokierować więc przydałaby się kamera cofania. Otóż, kupiłem taką kamerę wraz z monitorem - tyle, że od monitora jest oderwany przewód, a kamera ma kabel zakończony wtyczką.
    Tu pojawia się problem ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak to podłączyć :| Podczas kupowania tego zestawu myślałem, że mój elektryk będzie w stanie to podłączyć - myliłem się - więc wierzę w to, że Wy mi pomożecie jako fachowcy - liczę, że mi pomożecie... w końcu chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa :D
    Zamieszczę kilka fotek i specyfikacje, które udało mi się znaleźć w internecie.
    Bardzo proszę o zainteresowanie i pomoc, z góry dziękuję!
    Kamera Cofania Mitsubishi - proszę o wskazówki jak połączyć kamerę cofania. Kamera Cofania Mitsubishi - proszę o wskazówki jak połączyć kamerę cofania. Kamera Cofania Mitsubishi - proszę o wskazówki jak połączyć kamerę cofania. Kamera Cofania Mitsubishi - proszę o wskazówki jak połączyć kamerę cofania. Kamera Cofania Mitsubishi - proszę o wskazówki jak połączyć kamerę cofania. Kamera Cofania Mitsubishi - proszę o wskazówki jak połączyć kamerę cofania.

Proszę nie raportować, temat pozostawiam w tym dziale!
    [_P_]

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 04 Sie 2013 12:20
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam !
    Na przedostatnim zdjęciu masz chyba drugą stronę wtyku ! Wrzuć zdjęcie samego wtyku jeszcze !

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 04 Sie 2013 22:50
    Mega Adacho
    Poziom 2  

Na zdjęciu 4 i 5 jest właśnie ta kamera która ma tylko ten krótki kabelek zakończony wtyczką która jest na fotce 5-tej.
    Poza tym co widać na zdjęciach monitor jak i kamera nie mają żadnych dodatkowych wtyczek, gniazd itp.

0
  • #4 05 Sie 2013 10:12
    Polon_us
    Poziom 40  

Czy kabel przy monitorze jest na stałe podłączony, czy też jest to wtyczka-gniazdo? Jeśli to wtyczka-gniazdo, mógłbyś zrobić ich zdjęcie?
    Ile przewodów masz w kablu od monitora? Mam wrażenie, że jest ich sześć, ale nie jestem do końca pewien.
    Czy jest możliwe, aby rozłożyć wtyczkę od kamery?

0
  • #5 05 Sie 2013 10:34
    Mega Adacho
    Poziom 2  

Kabel do monitora jest odczepiany
    oto zdjęcie tego gniazda i wtyczki:

zdjęcie przewodu urwanego od monitora (te zyły są otoczone takim 'złotkiem' jak w kablach do satelity):

wtyczka od kamery jest przymocowana na stale, nie ma możliwości jej odczepienie.

0
  • #6 06 Sie 2013 04:26
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, "przeczesałem" Internet, aby znaleźć informacje na temat tych urządzeń i nie jestem optymistycznie nastawiony, czy uda je w takim stanie jakim są, połączyć.

W podstawowej konfiguracji te urządzenia - monitor i kamera współpracują z urządzeniem o symbolu P-0410 - kontroler sygnałów video do monitora CM-7200. Tak jak to jest na poniższym obrazku.

Co prawda, można znaleźć również konfigurację, kiedy monitor i kamera pracują bez pomocy tego urządzenia. Lecz do tego potrzebny jest specjalny adapter, jak sądzę, lecz nie udało mi się znaleźć żadnej informacji na ten temat. Adapter ten zapewniłby zasilanie obydwu urządzeń, a zarazem zapewnił przesłanie obrazu video z kamery do monitora. Poniżej te połączenie.

Osobiście uważam, że "skórka nie warta wyprawki". Sugerowałbym oddanie tych urządzeń sprzedającemu, lub sprawdzenie, czy istnieje możliwość otrzymania czy to adaptera czy wspomnianego powyżej kontrolera P-0410.

Inną możliwością byłoby, aby jakiś zdolny elektronik przejrzałby te urządzenia i spróbował je połączyć razem. Na dobrą sprawę to kwestia prawidłowego podłączenia zasilania i przepływu sygnału video. Udało mi się znaleźć co nieco informacji o podłączeniu monitora, ale nic o kamerze. A ściślej rzecz biorąc o wyprowadzeniu sygnałów kamery na wtyczkę.

"I to by było na tyle"

Powodzenia :)

0