Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K53SV - nie ładuje baterii..

BuryMistrz 04 Sie 2013 12:04 4836 11
  • #1 04 Sie 2013 12:04
    BuryMistrz
    Poziom 13  

Marka:ASUS
    Model:K53-SV

Witam opisze to najprościej jak się da, a więc używałem laptopa od pół roku na zasilaniu sieciowym gdyż bateria w owym laptopie do niczego się już nie nadawała i ją odłączyłem. Dodam że komputer normalnie mi się odpala pod kablem.
    Ostatnio postanowiłem kupić sobie nową baterie , nie chciałem żadnych zamienników tylko oryginalna baterie od Asus-a więc taką zamówiłem .
    Ucieszony faktem że nie muszę mieć ciągle podłączonego zasilania i swobodnie korzystać z komputera , ku mojemu zdziwieniu rozczarowałem się..
    Na odłączonym zasilaniu zamontowałem nową baterie odpaliłem komputer i normalnie ruszył..Bateria na początku wykazywała full (3:55h)do rozładowania ,pochodziła 10 minut i laptop sam się wyłączył nie przechodząc w stan hibernacji. Stwierdziłem że podłącze ładowarkę i zacznę ją ładować, zostawiłem komputer na cała noc wyłączony kontrolka sygnalizująca ładowanie świeciła co oznacza że ładuje. Rano gdy odłączyłem ładowarkę od komputera pozostawiając na zasilaniu akumulatora próba włączenia nie powiodła się (bateria wcale się nie naładowała) . A więc następną czynnością którą wykonałem było włączenie komputera wraz z ładowarką i baterią . W pasku narzędzi widnieje napis ładowanie bateria się ładuje , ale tylko 2 minuty i dalej widnieje napis ładowanie baterii 0% i tak w nieskończoność. A więc pytanie moje brzmi czy wina stoi po stronie baterii czy też układu ładowania na płycie głównej ? Z Góry Dziękuję za jakąkolwiek pomoc i Pozdrawiam

Tutaj macie filmik jak to wygląda Klik

Dodaje Log z BatteryMon

0 11
  • #2 04 Sie 2013 13:49
    starepc.pl
    Poziom 24  

Ta bateria ma 8V, nie dziw, że nie chce działać...

0
  • #3 04 Sie 2013 14:45
    BuryMistrz
    Poziom 13  

Czyli po prostu sprzedali mi trefna baterie ..?

0
  • #4 05 Sie 2013 11:06
    captain4
    Poziom 24  

BuryMistrz napisał:
    Czyli po prostu sprzedali mi trefna baterie ..?

... lub ładowanie w laptopie jest uszkodzone.
    Trzeba by sprawdzić na innej baterii.

0
  • #5 10 Sie 2013 22:45
    tomiok
    Poziom 33  

Objaw typowy dla uszkodzonego układu ładowania baterii.

0
  • #6 12 Sie 2013 01:38
    Gemox
    Poziom 6  

Zazwyczaj wystarczy wymienic baterie :) jak nie najlepiej oddac Laptop do naprawy

0
  • #7 15 Sie 2013 17:47
    tom11141
    Poziom 11  

Porównaj parametry baterii z parametrami ładowarki.

0
  • #8 16 Sie 2013 16:45
    starepc.pl
    Poziom 24  

tom11141 napisał:

Gratuluję znawcy tematu... Baterie w laptopach mają 10.8 V, ładowarki 19 zazwyczaj...

0
  • #9 16 Sie 2013 19:16
    tomiok
    Poziom 33  

starepc.pl napisał:
    tom11141 napisał:

Gratuluję znawcy tematu... Baterie w laptopach mają 10.8 V, ładowarki 19 zazwyczaj...

A ja bym powiedział że są również baterie np. na 14,4 V ;-)

0
  • #10 16 Sie 2013 20:45
    streamck
    Poziom 12  

BuryMistrz napisał:
    nie chciałem żadnych zamienników tylko oryginalna baterie od Asus-a więc taką zamówiłem .
    Gdzie zamówiłeś? Jeśli z Allegro to podaj numer oferty. Być może trafiłeś na podróbkę.

Pozdrawiam!

0
  • #11 16 Sie 2013 23:01
    starepc.pl
    Poziom 24  

tomiok napisał:
    A ja bym powiedział że są również baterie np. na 14,4 V

No tak, zasugerowałem się swoim, ale celem posta było pokazanie koledze @tom11141 że napięcie ładowarki ≠ napięcie baterii ;)

0
  • #12 31 Sie 2013 23:47
    BuryMistrz
    Poziom 13  

Witam .. Problem rozwiązany , oddałem baterie na gwarancje okazało się że sterownik baterii odpowiedzialny za ładowanie padł.. W baterii zostało zrobione kalibrowanie elektroniki i w końcu mogę używać laptopa bez ładowarki około 4 godzin Pozdrawiam

0